Tokios bylos dar nėra buvę: BPC centro darbuotojas patikėjo nusikaltėliais, o ne auka

 (14)
Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras Mantas Januškevičius, vadovaudamas ikiteisminiam tyrimui dėl plėšimo panaudojant šaunamąjį ginklą, pastebėjo galimai padarytą dar vieną nusikaltimą. Jis pradėjo naują ikiteisminį tyrimą dėl, įtariama, Bendrojo pagalbos centro (BPC) operatoriaus tarnybos pareigų neatlikimo.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Susipažinus su plėšimo bylos medžiaga paaiškėjo, kad nuo plėšikų nukentėjusį pilietį asmenys, prisistatę policijos pareigūnais, paprašė sėsti į automobilį ir vykti į policijos komisariatą.

Nukentėjusysis nurodė, kad važiuojant automobiliu jam kilo įtarimas, kad jį veža apsimetę policininkais žmonės. Jis paskambino bendrosios pagalbos telefonu 112 ir atsiliepusio operatoriaus paprašė patikrinti, ar jį veža tikri policijos pareigūnai.

Operatorius paprašė perduoti ragelį jį vežusiam asmeniui ir, pakalbėjęs su juo, nukentėjusįjį patikino, kad taip, tai pareigūnai, kurie pristatys jį į policijos komisariatą, nes įtaria plėšimu. Galiausiai nukentėjęs asmuo buvo nuvežtas į jam nežinomą vietą kur, grasindami ginklu, iš jo apsimetėliai policininkai pagrobė telefonus, rankinę, piniginę, pinigus ir dokumentus.

Susipažinęs su plėšimo bylos medžiaga, prokuroras įvertino, kad BPC darbuotojas, į kurį kreipėsi apiplėštas pilietis, nesuteikė jam reikiamos pagalbos ir galbūt padarė nusikalstamą veiką, numatytą LR Baudžiamojo kodekso 229 str. (Tarnybos pareigų neatlikimas). Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras dėl to pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Policija įspėja apie naują sukčiavimo būdą

Panevėžio apskrities policija įspėja apie naują sukčiavimo būdą, kai trumpąja žinute į mobilaus ryšio telefoną atsiunčiama nuoroda, kuria turėtumėte neva prisijungti prie internetinės bankininkystės.

Kauno autobusų stotyje autobusas įvažiavo į pėsčiųjų zoną, sužalota moteris

Liepos 27 d. apie 12.40 val. Kaune, Vytauto pr., autobusų stoties teritorijoje, autobusas, vairuojamas vyro (gim. 1958 m.), privažiuodamas prie keleivių, galimai dėl gedimo, nulaužė apsauginę tvorelę ir užvažiavo ant pėstiesiems skirtos zonos.

Vidury dienos gatvėje vyrą sumušę plėšikai grobiu džiaugėsi neilgai (3)

Liepos 27 d. apie 17.10 val. Vilniuje, V. Šopeno g., du asmenys sumušė M. M. Jam pargriuvus atėmė juodos spalvos rankinę su joje buvusiais daiktais (mobiliojo ryšio telefonu, asmens tapatybės kortele, valstybinio socialinio draudimo pažymėjimu, banko mokėjimo kortele, pinigine su joje buvusiais 16 eurų).

Padėkota policininkui, per atostogas sulaikiusiam vagišę (2)

Liepos 19 d. Klaipėdos miesto policijos komisariato Pirmojo veiklos skyriaus vyresnysis tyrėjas Nerijus Mendelis ne tarnybos metu, atostogaudamas, uostamiesčio turgavietėje suskubo į pagalbą kišenvagės nuskriaustam šešiasdešimtmečiui, sulaikė įtariamąją ir grąžino vyrui pinigus.

Kaune apvogtas libanietis – vagys išsinešė daugybę pinigų (4)

Liepos 27 d. nuo 10 val. iki 16 val. Kaune, Šiaurės g., iš Libano piliečio (gim. 1982 m.) nuomojamo buto neaiškiomis aplinkybėmis pavogta apie 20 000 eurų.