Tempdami pagrobtą „Honda“ panevėžiečiai vagys lėkė 227 kilometrų per valandą greičiu

 (290)
Tempdami pagrobtą „Honda“ panevėžiečiai vagys lėkė 227 kilometrų per valandą greičiu
© DELFI (A.Didžgalvio nuotr.)

Antradienį Vilniaus policijos vadovai žurnalistams parodė rugpjūčio 11-osios naktį sostinėje sulaikytų panevėžiečių brolių Artūro (gim. 1981 m.) ir Andriaus (gim. 1978 m.) Kosovų automobilį „Audi S6“. Iš keleto, manoma, vogtų mašinų surinktas automobilis specialiai parengtas vagystėms ir pabėgimui nuo policijos.

Kai naktį brolius, S. Neries gatvėje bevagiančius „Audi A6“, užklupo Vilniaus policijos patruliai, panevėžiečiai aršiai pasipriešino. Vienas iš jų, net būdamas surakintas antrankiais, sugebėjo įšokti į savo „Audi S6“. Vienas iš patrulių irgi įšoko į pradedantį važiuoti vagių automobilį ir jame grūmėsi su nusikaltėliu, o kitas pareigūnas, saugodamas antrąjį brolį, šaudė į nuvažiuojančią mašiną.

Vėliau apžiūrėjus automobilį paaiškėjo, kad pareigūno šūviai buvo taiklūs, bet specialiai parengtai mašinai nepakenkė: šūviai prakiurdė padangas, tačiau jos nesubliuško, o į dureles pataikiusios pistoleto „Glock“ kulkos pramušė tik išorinę skardą – jas sulaikė į durelių ertmes pripurkštos montažinės putos.

Vilniaus apskrities policijos viršininkas Kęstutis Lančinskas, rodydamas skyles padangose, sakė, jog tokios specialios padangos, kurios nesubliukšta pradurtos ar peršautos, kainuoja nuo 1,5 iki 5 tūkst. litų viena. Automobilis su tokiomis padangomis, net jas peršovus, gali nemažindamas greičio nuvažiuoti dar 50-70 kilometrų.

Į šį 1996 metų laidos „Audi S6“ įmontuotas „Audi S8“ variklis. Pasak Autotransporto priemonių grobimo tyrimo skyriaus viršininko Lino Grigalevičiaus, V8 variklio darbinis tūris nuo 4,2 litro padidintas iki 4,8 litro, įmontuota papildoma turbina. Be to, perprogramuotas automobilio kompiuteris – panaikintas greičio ribojimas ir kt. Pasak pareigūnų, pavyti tokį automobilį su standartinėmis policijos mašinomis neįmanoma.

Pareigūnai sako, jog, tikėtina, šį automobilį kelyje stacionarus greičio matuoklis užfiksavo prieš pusantrų metų – naktį „Audi“ su prikabintu „Honda Civic“ skriejo 227 kilometrų per valandą greičiu.
Ši mašina niekada nebuvo registruota Lietuvoje – vagys ant jos tvirtindavo vis kitus suklastotus arba pavogtus numerius.

Kaip įtariama, organizuotai gaujai priklausantys broliai automobilius vogdavo visada tuo pačiu būdu – didžiuliu greičiu nutempdavo juos savo galinguoju „Audi“. Nutempę 30-40 kilometrų, prijungdavo iš anksto paruoštą kompiuterį ir į Panevėžį automobilis atvažiuodavo savo eiga. Beje, sulaikius šiuos vagis jų „Audi“ buvo rasta apie 30 automobilinių kompiuterių, skirtų įvairiausių modelių mašinoms.

Manoma, kad Kosovai mašinas vogdavo pagal užsakymus, dažniausiai – „Audi“ ir „Honda“. Rugpjūčio 11-osios naktį jie bandė pavogti 9 metų „Audi A6“. Pasak policininkų, broliai buvo išsirinkę itin gerai prižiūrėtą mašiną.

Broliai suimti dviem mėnesiams. Pirmadienį teismas atmetė jų skundą dėl suėmimo. Oficialiai net savo namų neturinčius panevėžiečius gina po du brangiai apmokamus advokatus iš Kauno ir Panevėžio.

Kol vyks tyrimas ir bylos nagrinėjimas teisme, įtariamųjų automobilis bus laikomas sulaikytų automobilių aikštelėje. Pasibaigus teismo procesui ir įsigaliojus nuosprendžiui mašina, matyt, bus sunaikinta – atiduota į metalo laužą.

www.DELFI.lt
 
290
Registruoti (0) Anonimiški (290)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Vilniuje, apleistame name, rastas miręs narkomanas, jo bičiulį pavyko atgaivinti (26)

2015 kovo mėn. 1 d. 13:35
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Sekmadienio popietę Vilniuje, apleistame name prie Algirdo ir Geležinkelio gatvių sankryžos, aptikti du narkomanai.

Parduotuvėje nepažįstamasis biržiečius mušė degtinės buteliu (7)

2015 kovo mėn. 1 d. 13:23
Degtinė "Five Wives"
AP/Scanpix
Du Biržų r. gyventojai (gimę 1992 ir 1973 m.) policijai pranešė, kad vasario 28 d., 10.30 val., Biržuose, parduotuvėje, nepažįstamas asmuo degtinės buteliu smogė jiems į veidus.

Visagine areštantas prarijo šaukštą (25)

2015 kovo mėn. 1 d. 13:04
Vasario 28 d., apie 8 val., Visagino policijos komisariato areštinės kameroje, administracinio arešto bausmę atliekantis vyras (gimęs 1988 m.) prarijo šaukštą.

Girtas vairuotojas pervažiavo ant žemės gulėjusį žmogų (24)

2015 kovo mėn. 1 d. 12:59
Šeštadienio vakarą, 19.59 val., Mažeikių r., Grūstės kaime, Malūno g., automobilis „Audi 100“ vairuojamas neblaivaus (1,55 prom.) vyro (gimusio 1981 m.) pervažiavo ir mirtinai sužalojo ant žemės gulėjusį vyriškį (gimusį 1974 m.).

Keturias mergaites vežusi vairuotoja sukėlė avariją - visos mergytės sužalotos (17)

2015 kovo mėn. 1 d. 12:19
Vasario 28 d., 14.35 val., Panevėžyje, Klaipėdos g., reguliuojamoje sankryžoje, automobilis „Alfa Romeo“, vairuojamas Kupiškio gyventojos (gimusios 1985 m.), sukdamas į kairę, nepraleido ir susidūrė su priešpriešiais važiavusiu automobiliu BMW, vairuojamu vyro (gimusio 1985 m.).