Niujorko nekilnojamojo turto magnato įpėdinis Robert Durst (Robertas Derstas) neperžengė savigynos ribų, 2001 metų rugsėjį nušaudamas savo kaimyną, sukapodamas palaikus į gabalus ir išmesdamas juos į jūrą, pirmadienį teisme pareiškė milijonieriaus advokatai.
Peilis
Prokuratūros atstovai savo ruožtu pareiškė, kad R. Durstas nužudė 71 metų Morrisą Blacką (Morisą Bleką) ir, siekdamas užtušuoti nusikaltimo pėdsakus, šaltakraujiškai sukapojo lavoną į gabalus, netyčia sugadindamas savo buto grindų dangą.

Liguistas ir silpnas 60 metų milijonierius sausakimšoje teismo salėje atmetė visus kaltinimus. "Pareiškiu esąs nekaltas. Tai buvo savigyna, tai buvo nelaimingas atsitikimas", - Galvestono mieste jis pasakė per pirmą teismo posėdį.

Jeigu būtų pripažintas kaltu, R. Durstui grėstų iki 99 metų kalėjimo. Jis yra velionio nekilnojamojo turto magnato Saymouro Dursto (Seimuro Dersto), kurio kompanijai priklauso daug dangoraižių Manhetene ir kuri dalyvavo Niujorke rekonstruojant garsiąją "Times" aikštę, sūnus.

R. Durstas yra kaltinamas tuo, jog 2001 metų rugsėjo 28 dieną nušovė savo kaimyną, sukapojo jo lavoną į gabalus ir sudėjęs juos į šiukšlių maišus išmetė į sąsiaurį, skiriantį Meksikos įlankoje esančią Galvestono salą nuo žemyninės JAV dalies. Velionio palaikus, išskyrus galvą, kuri nerasta iki šiol, vėliau surado su tėvu žvejojęs 13 metų berniukas. Prokuratūros teigimu, policijos pareigūnai šiukšlių maišuose rado kasos čekius ir R. Durstui adresuotą laikraštį. Milijonierius buvo suimtas 2001 metų spalio 9 dieną.

Kaltinamojo advokatai tvirtina, kad velionis garsėjo kaip emocionalus ir į smurtą linkęs žmogus. Išvydęs vyriškį savo bute, jų klientas liepęs jam išeiti, o pamatęs, kad nekviestas svečias laiko jo pistoletą, pabandęs jį atimti ir šis netyčia iššovęs, aiškina R. Dursto advokatai.

Tiesa, paties R. Dursto reputacija irgi nėra švari: prieš 20 metų jis buvo įtariamas dėl savo žmonos Kathy (Ketės) dingimo, o neseniai spauda jį susiejo su smurtine jo draugės Susan Berman, kuri buvo šaltakraujiškai sušaudyta per 2000-ųjų Kalėdas Los Andžele, mirtimi.

Siekdamas pabėgti nuo žiniasklaidos šurmulio, milijonierius 2001 metais atvyko į Galvestoną, esantį už 80 kilometrų į pietryčius nuo Hiūstono. Apsimetęs nebylia moterimi, jis išsinuomojo butą ir gyveno jame, kol bare prisidegdamas cigaretę sudegino savo peruką.

Advokatų tvirtinimu, išvydęs, kad kaimynas negyvas, R. Durstas supanikavo, o po dviejų dienų, negalėdamas vienas pats išnešti lavono iš savo buto, supjaustė jį į gabalus ir išmetė į vandenį.

"Ar tai keista, ar tai absurdiška? Taip, bet viskas yra paaiškinama", - sakė vienas iš advokatų Mike'as Ramsey (Maikas Ramsis), pavadindamas žmogžudystę "teisėtu nužudymu". Kaltinamasis, pasak jo, serga švelnia autizmo forma, paaiškinančia jo keistą elgesį.

Po arešto R. Durstas buvo paleistas už 300 tūkst. dolerių užstatą ir pabėgo į Pensilvaniją, kur buvo suimtas 2001 metų lapkričio 30 dieną už sumuštinio ir vaistinėlės vagystę, nors piniginėje turėjo 523 dolerius, o automobilyje - beveik 40 tūkst. dolerių.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (426)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (191)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (26)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Atakas Ispanijoje įvykdžiusi kuopelė „neutralizuota“, aptikti šiurpą keliantys radiniai (258)

Kuopelė, kuri panaudodama automobilius įvykdė atakas Barselonoje ir Kambrilse, buvo...

Vėžio pacientams viena klaida mirties riziką padidina net 2,5 karto (2)

Vėžys – sunki liga, kuriai įveikti reikia daug jėgų ir stiprybės. Chemoterapija , kurią...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...

Naujos kartos automobiliai gali tapti išsigelbėjimu ieškantiems būsto nuomai

Savavaldis transportas – jau realybė. Taksi be vairuotojų važinėja po Pitsburgą, San Franciską...

Būtina aplankyti bent kartą gyvenime: šie paplūdimiai garsėja visoje Europoje (15)

Keisčiausių formų uolos ir paslaptingos grotos, tarp jų įsispraudę paplūdimiai su Atlanto...

Žvilgsnis iš arti: Malaizijos milijardieriaus paveldėtoja dalinasi ištaigingo gyvenimo akimirkomis (1)

Paprasti mirtingieji dažnai ieško progų žvilgtelėti į turtingų ir žinomų gyvenimus. Kadangi...