Vilniaus apygardos prokuratūra baigė tirti ir praėjusį penktadienį teismui perdavė Biržų gyventojo Mindaugo Čepulio bylą, kurioje jis kaltinamas didelio kiekio šaunamųjų ginklų ir šaudmenų laikymu.
26 metų M.Čepulis buvo sulaikytas birželio 6 dieną, prie Nacionalinio operos ir baleto teatro Vilniuje, kai jo ginkluoti bendrininkai, pavojingi psichikos ligoniai 31 metų Romas Zamolskis ir 25 metų Virginijus Savickis pasikėsino į dviejų pareigūnų gyvybes.

Tądien, pastebėję įtartinus vyriškius, viešosios policijos patrulinės rinktinės 24 metų policininkas Viktoras Urbelionis ir vidaus tarnybos antrajame pulke tarnaujantis 23 metų Nikolajus Trubelevičius nusprendė patikrinti jų dokumentus ir neštus krepšius.

Kaip vėliau paaiškėjo, krepšiuose buvo Kalašnikovo automatas, drabužiai, šoviniai, drabužiai, higienos reikmenys. M.Čepuliui kaltinimas grindžiamas tuo, kad jis kartu su bendrais nešė šiuos krepšius su ginklais ir tokiu būdu juos neteisėtai laikė.

Anksčiau 4 kartus teistas M.Čepulis teismo laukia už grotų. Už neteisėtą šaudmenų laikymą jam gresia laisvės atėmimas nuo 3 iki 10 metų. Pasak pareigūnų, vyriškis pripažįsta savo kaltę. Iš pradžių buvo manyta, kad M.Čepulis kartu su R.Zamolskiu ir V.Savickiu dalyvavo ir inkasatorių užpuolime pernai balandį prie prekybos centro "Maxima bazė". Tačiau šio nusikaltimo Biržų gyventojui prokuratūra neinkriminuoja, nes neturi įrodymų.

Birželio 5-sios vakarą, išgirdę pareigūnų reikalavimą, R.Zamolskis ir V.Savickis pradėjo šaudyti iš pistoletų ir sužeidė policininkus. Nesitikėję pasipriešinimo, pareigūnai nesugebėjo pasipriešinti ir neiššovė nė vieno šūvio.

Netoli teatro, kuriame vyko operos žvaigždžių koncertas, buvo nemažai žmonių, tačiau niekas nenukentėjo. Viena kulka pataikė į netoliese stovėjusį automobilį "Ford Sierra".

R.Zamolskiui ir V.Savickiui pavyko pasprukt iš įvykio vietos, o M.Čepulis buvo sulaikytas. R.Zamolskis pribėgo prie "Skalvijos" kino teatro, kur susistabdė vilniečio vairuojamą automobilį "Rover" ir nuvažiavo.

Netoli Kalvarijų bei Žalgirio gatvių sankryžos esančio prekybos centro "Media" R.Zamolskis vairuotojui liepė pasukti į gyvenamųjų namų rajoną. Truputį pavažiavus, jis iššoko iš automobilio ir pabėgo.

Spalio 8 dieną R.Zamolskis ir Virginijus Savickis apšaudė juos persekiojusius policijos pareigūnus. Kaip manoma, sužeistam R.Zamolskiui pavyko pasprukti nuo pareigūnų.

Tuo tarpu V.Savickis su dviem įkaitais - 14-mečiu Aleksandru Špilevojumi ir 60-mete Bronislava Varnyte - buvo užsibarikadavęs jos bute. Po 15 valandų trukusio įkalinimo įkaitus išvadavo "Aro" pareigūnai. Operacijos metu V.Savickis buvo nukautas.

R.Zamolskio likimas nežinomas iki šiol. Kai kurie pareigūnai mano, kad R.Zamolskis mirė nuo Panevėžyje patirtų sužeidimų, kiti linkę manyti, kad jis sugebėjo pasveikti ir slapstosi.

"Aš manau, kad jo reikia ieškoti kaip gyvo", - BNS sakė Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Irmantas Mikelionis. Jo manymu, po sužalojimų R.Zamolskis galėjo likti gyvas.

Vilniaus apygardos prokuratūroje tiriami su R.Zamolskiu siejami nusikaltimai, įvykdyti visoje šalyje. V.Savickiui byla nutraukta, nes jis miręs. Po šalį sukrėtusių psichikos ligonių nusikaltimų, policijos pareigūnai gaudavo daug pranešimų apie įtartinus asmenis.

Tikrindami pranešimus, pareigūnai ne kartą buvo patekę į kurioziškas situacijas - šaliką ant galvos ryšėjusį ir automobiliu greitkeliu Vilnius-Kaunas vykusį žinomą skulptorių gyventojai palaikė ieškomu žudiku ir pranešė policijai. Prie Elektrėnų sustabdę automobilį pareigūnai įsitikino, kad tai - ne R.Zamolskis.

Pareigūnams teko tikrino iš Kauno į Jonavą vykstantį mikroautobusą, kuriuo neva važiavo ieškomas nusikaltėlis. Jonavoje buvo tikrinamas traukinys, gavus informacijos, kad juo vyksta į R.Zamolskį panašus vyras.

Psichikos ligoniais pripažinti V.Savickis ir R.Zamolskis įtariami padarę ne vieną sunkų nusikaltimą Lietuvoje. Įtariama, kad jie pernai balandžio 17 dieną Vilniuje, prie parduotuvės "Maxima bazė", peršovė Lietuvos žemės ūkio banko inkasatorių ir pagrobė 70 tūkst. litų.

Įtariama, kad pernai liepos 25 dieną šie nusikaltėliai Kaune, bendrovėje "Lita-West", nušovė du vyrus, o tų metų r ugsėjo 28-ąją šiame mieste pasikėsino į dviejų policijos patrulių gyvybes.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

A. Čekuolio receptas ilgam ir energingam gyvenimui (65)

Palikęs televiziją, žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis toliau rašo knygas ir beria...

Ekonomikos žvaigždė: rusų oligarchai į užsienį išvežė pusę šalies turto (93)

Turtingi rusai ofšoruose laiko tiek pat turto, kiek visi Rusijos gyventojai turi šalies viduje kartu...

T. Janonis. „Valstiečiai“, apsidairykite, kas vyksta jums už nugaros (50)

Valdantiesiems šokinėjant iš laimės, kad pavyko pradėti urėdijų reformą, urėdai laiko...

Artėjančio rudens prognozė: šalnos ir šalčiai – dar rugsėjį (87)

Rugsėjį jau galime sulaukti šalnų ir šalčių, tiesa, bent sniego tikimybė, laimei, išlieka...

Ketvirtadalis balsavusiųjų už „Brexit“ mano, kad buvo apmauti (12)

Naujausia apklausa atskleidė, kad jei referendumas dėl „Brexit“ vyktų dabar – Jungtinė...

Gyvai / Po sproginėjančių baterijų skandalo grįžta „Samsung Note“ (22)

Trečiadienio vakarą JAV, Niujorke, pristatytas naujausias „Samsung“ telefonas, tai...

Greitai paruošiama vakarienė: kepame žuvį (2)

Kai pietų ar vakarienės norisi čia ir dabar, puikiausia išeitis – greitai paruošiama...

Uždaromas ir „Swedbank“ skyrius Vilniaus centre (26)

Sostinės Gedimino prospekte ilgus metus veikęs vieno iš didžiausių šalies komercinių bankų...

„Iš viršaus“: kas laimėjo „Cavaliers“ ir „Celtics“ mainuose? (1)

Pastarąją naktį įvykę Klivlando „Cavaliers“ ir Bostono „Celtics“ mainai iššaukė...

Kosmetologė patarė, kokia turėtų būti ideali kasdienė odos priežiūra (12)

Trečiadienio popietę DELFI TV Gyvai konferencijoje viešėjusi „ Sothys “ partnerė...