„Tai buvo bendromis frazėmis išreiškiama pozicija dėl esamos situacijos“, – trečiadienį Vilniaus miesto 3 apylinkės teisme sakė M. Aleksandravičius.

Kaltę dėl pareikštų kaltinimų neigiantis buvęs dainininkas ir policininkas teismo prašė remtis jo ikiteisminio tyrimo metu duotais parodymais. Nemalonumų jis sulaukė po praėjusių metų balandžio 2-ąją apie 23.20 val. įvykusio konflikto su policijos patruliais.

Tąsyk sostinės centre budėję pareigūnai pastebėjo dideliu greičiu iš Gedimino prospekto į Totorių gatvę, į kurią iš centrinės sostinės gatvės įvažiuoti buvo draudžiama, įsukusį „Citroen Berlingo“. Jį vairavo M. Aleksandravičius.

Kaltinamasis teisme aiškino, kad pareigūnai nestabdė jo automobilio – esą sustojęs jis pats, nes „nenorėjo diskotekos su švyturėliais“.

„Nuo 19 val. nebuvo galima sukti į gatvę, todėl pamatęs policijos automobilį aš pats sustojau ir priėjau prie policijos automobilio, su pareigūnais bendravome apie gyvenimą“, – teigė buvęs „Patrulių“ atlikėjas.

Jis neigė, kad pokalbio metu buvo kilęs konfliktas su pareigūnais. „Kokie gali būti konfliktai, ne vieni metai policijoje atitarnauta, bendros šventės atšvęstos, stengiuosi gražiai su visais gyventi“, – sakė kaltinamasis, nors nukentėjusieji tikino, kad M. Aleksandravičiaus asmeniškai nepažįsta ir kartu nesilinksmina.

„Stovėjau, stovėjau, kalbėjausi su jais ir paprašiau leisti nueiti į tualetą, juk į kelnes nesisiosiu, tada žengiau porą žingsnių ir štai, ant žemės guliu“, – pasakojo M. Aleksandravičius. Jis negalėjo paaiškinti, kodėl vienas pareigūnas prieš jį panaudojo prievartą.

„Su jais kalbėjausi kaip su pažįstamais, nesuprantu, kam tie imtynių veiksmai prieš mane buvo panaudoti“, – tvirtino kaltinamasis.

Buvęs dainininkas pareiškė, kad pareigūnai gali turėti nuoskaudų

Į klausimus teisme vengęs atsakyti ir nuo tikslių atsakymų išsisukinėjęs M. Aleksandravičius sulaukė priekaištų iš bylą nagrinėjančios teisėjos Lilijos Tarčevskajos. „Ar mes trukdome jūsų laiką? Ne? Tai prašau be grimasų“, – kaltinamąjį bandė drausminti teisėja.

Teisme vis dėlto M. Aleksandravičius prisipažino tikėjęsis, kad buvę kolegos jam nesurašys administracinio teisės pažeidimo protokolo, nes tuo metu jis vairavo neturėdamas vairuotojo pažymėjimo (teismas jį buvo atėmęs).

„Mano vardu buvo per daug spekuliuojama, buvo tokios kalbos, kad paleidžia ir lieku skoloje, tai gal kokia nuoskauda jiems buvo likusi“, – savo poziciją dėstė jis.

Buvęs dainininkas pripažino, kad atsisakė tikrintis blaivumą alkotesteriu, tačiau teisinosi, kad tuo metu jam esą buvo „šokoterapija“. M. Aleksandravičius neprisipažino ir suplėšęs vieno pareigūno liemenės: „Galbūt paslydęs galėjau užkliūti, jeigu būčiau norėjęs, būčiau į šipulius ją sudraskęs“.

Prokurorės Vitos Gedvilienės paklaustas, kodėl tuomet policijai atlygino žalą už suplėšytą liemenę, M. Aleksandravičius aiškino: „Kaip vyrai nuoširdžiai parašė (pareiškimą policijai – aut. past.), taip aš nuoširdžiai atlyginau žalą dėl liemenės“.

„Gerbiama, teisėja, ar aš jums galiu pasakyti paprastai? Šitie visi mūsų debatai yra apvainikuoti absurdu“, – teisme atsakomybės dėl kilusio incidento kratėsi buvęs pareigūnas.

Policininkus vadino „bratkomis“

Atsakomybės kratėsi ir kartu su buvusiu dainininku teisiamas jo bičiulis Vidmantas Žumbakis, aiškinęs, kad būtent M. Aleksandravičius pats sustojo Vilniaus centre. „Jis nuėjo pas pareigūnus ir kalbėjosi, o kai grįžo, pasakė, kad yra neišspręstas klausimas dėl kažkokių pinigų“, – teigė kaltinamasis.

„Čia visiška nesąmonė, grynas šmeižtas ir melas“, – išgirdęs kaltinamojo žodžius piktinosi nukentėjusiuoju pripažintas kelių policininkas Arvydas Ražauskas, teisme kartu su savo kolega Gyčiu Varžgaliu paneigęs M. Aleksandravičiaus žodžius.

Tuo tarpu G. Varžgalys patikino, kad matydamas daromą pažeidimą jis pats sustabdė M. Aleksandravičiaus vairuojamą automobilį, nes tuo metu jo kolega pildė pažeidimo protokolą vienam Italijos piliečiui. Pareigūnas pabrėžė, kad M. Aleksandravičius su juo ir A. Ražausku kalbėjo gana femiliariai ir juos vadino net „bratka“.

Anksčiau teisme pareigūnai pasakojo, kad M. Aleksandravičius jiems aktyviai priešinosi, įžeidinėjo ir net grasino, kai sulaikymo metu juos apstumdė, o vienam jų per grumtynes suplėšė policijos liemenę bei sulankstė antrankius.

„Iš šono atrodė, kad M. Aleksandravičius bendrauja ne su policininku, o su baro lankytoju, kurį laikė už atlapų“, – teisme pareiškė vyresnysis patrulis G. Varžgalys.

Pareigūnas įtarė, kad buvęs kolega yra neblaivus

Baudžiamojoje byloje dėl pasipriešinimo ir pareigūnų įžeidimo nukentėjusiaisiais yra pripažinti keturi policijos pareigūnai ir vienas bendrovės „Sauda“ darbuotojas (jis nutempė automobilį).

„Kai sustabdžiau automobilį ir prie jo priėjau, iš mašinos išlipo jį vairavęs M. Aleksandravičius, – teisme pasakojo kelių policininkas G. Varžgalys. – Aš jam prisistačiau ir paprašiau pateikti dokumentus, bet vairuotojas man padavė tik automobilio techninį pasą. Kai paprašiau pateikti vairuotojo pažymėjimą, M. Aleksandravičius manęs paklausė: „Ką, tu nežinai, kad aš neturiu jo?“. Kadangi nuo vairuotojo sklido alkoholio kvapas ir matėsi, kad jis yra aiškiai neblaivus, aš paprašiau atiduoti automobilio raktelius“.

Pasak pareigūno, nei M. Aleksandravičius, nei keleivio sėdynėje sėdėjęs V. Žumbakis raktelių nedavė, todėl buvo priimtas sprendimas transporto priemonę priverstinai nuvežti į automobilių saugojimo aikštelę.

Netrukus į Totorių gatvę atvykęs automobilį nutempti turėjęs bendrovės „Sauda“ darbuotojas Vidmantas Jankunecas teisme pasakojo, kad ant „Citroen Berlingo“ prikabinęs trosą su kabliu sulaukė pretenzijų iš V. Žumbakio. „Jis pribėgo, atkabino trosą, metė į mane, o kai jį bandžiau pakelti nuo šaligatvio, į galvą trenkė kumščiu“, – prisiminė vyras, nuo smūgio net pargriuvęs ant šaligatvio.

Pasak jo, V. Žumbakį ėmė raminti policijos pareigūnas A. Ražauskas.

„Tada bandžiau jį sulaikyti, bet prie manęs pribėgo M. Aleksandravičius ir mane stipriai pastūmė, – teisme pasakojo patrulis A. Ražauskas. – Situacija buvo įtempta ir nesinorėjo, kad konfliktas dar labiau rituliotųsi, todėl norėjau jį sulaikyti, bet M. Aleksandravičius aktyviai priešinosi, grumtynių metu mes nuvirtome ant evakuatoriaus platformos. Jis man buvo sugriebęs už liemenės, kurią suplėšė“.

Policininkai išgirdo ne tik keiksmažodžių, bet ir grasinimų

Grumtynių metu patrulis bandė M. Aleksandravičiui uždėti antrankius, tačiau nesėkmingai – tai pavyko padaryti tik ant vienos rankos. „Taip gavosi, kad antrankiai net sulinko“, – sakė A. Ražauskas.

Nežinia, kaip grumtynės būtų susiklosčiusios toliau, jeigu ne į įvykio vietą atvykęs dar vienas policijos ekipažas – juos iškvietė G. Varžgalys, kuris tuo pačiu metu V. Žumbakį laikė prispaudęs prie automobilio. Antrojo ekipažo pareigūnai padėjo savo kolegoms ir M. Aleksandravičių su V. Žumbakiu surakino antrankiais bei pristatė į policijos komisariatą.

A.Ražauskas teigė, kad buvo priverstas M. Aleksandravičiui uždėti antrankius: „Tai nebuvo eilinė situacija, aš nežinojau, kas buvo neblaivaus žmogaus galvoje“.

„Jis net surakintas mums grasino – pamatysit, kas jums už tai bus, – prisiminė G. Varžgalys. – Aš policijoje dirbu 20 metų, todėl drąsiai galiu sakyti – tai buvo akivaizdus pasipriešinimas policijai, jos teisėtų reikalavimų nevykdymas, dėl tokio elgesio jaučiuosi įžeistas“.

Tuo tarpu patrulis Egidijus Kaškevičius, kuris su kolega atvyko padėti kolegoms sulaikyti jiems pasipriešinusius vyrus, teisme prisiminė, kad iš pažeidėjų išgirdo ne tik grasinimų, bet ir keiksmažodžių. Pasak jo, necenzūrinius žodžius jo atžvilgiu vartojo V. Žumbakis, kuris nenurimo net vežamas į policijos komisariatą.

„Toks žodis kaip gaidys, vartojamas kalėjimo leksikoje, mane įžeidžia, na, o pederastas – irgi, nesu toks, mane tai žeidžia“, – teisme kalbėjo E. Paškevičius, pabrėžęs, kad V. Žumbakis įžeidė ne tik jį kaip pareigūną, bet ir visą policiją.

„Laviną keiksmažodžių“ išgirdo ir kitas pastiprinamojo ekipažo narys Rolandas Bilinskas – jo teigimu, keikėsi ir grasino M. Aleksandravičius. „Visa tai galėjo girdėti incidentą stebėję praeiviai“, – teigė pareigūnas.

Už pasipriešinimą policijai M. Aleksandravičiui ir V. Žumbakiui gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės atėmimas iki 3 metų. Ar kaltinimai teisme pasitvirtino ir kokios bausmės turėtų būti skirtos kaltinamiesiems, prokurorė žada paskelbti kitame posėdyje, kuris numatytas dar šį penktadienį.