Jeigu taksi vairuotojams būtų privaloma skelbti savo biografiją, kažin ar kaunietis Romualdas Gaska būtų turėjęs nors vieną keleivį.UAB "Delita" taksistu dirbęs 51 metų R.Gaska neseniai išgirdo jau dešimtą savo biografijoje nuosprendį. Tarp ankstesnių buvo ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo verdiktas - 12 metų bausmė už tai, kad dėl palikimo nušovė brolį. Netrukus R.Gaska, minantis teismų slenksčius nuo 16-os, vėl bus teisiamas už tokio paties "kalėjimo kamščio" kaip ir jis nužudymą. Už žiaurų susidorojimą pernai vasarą vyriškiui jau gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.
Romualdas Gaska
© "Lietuvos žinios"

Pateko į spąstus

Kauno miesto apylinkės teisme nagrinėtos bylos, pagal kurią R.Gaska pasiųstas už grotų 6 metams ir 6 mėnesiams, esmė - narkotikai ir prostitucija. Būtent ši byla tapo raktu, padėjusiu Kauno teisėsaugininkams įminti pernai rugpjūtį prie Pažaislio vienuolyno įvykdyto šiurpaus susidorojimo su narkomanu, pravarde Velnias, mįslę.

Nužudymu įtariamas R.Gaska buvo sulaikytas po kelių savaičių per Kauno organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos operaciją, nukreiptą prieš prostituciją. Tada klientais apsimetę pareigūnai paskambino vienu laikraštyje skelbtu telefonu, kuriuo siūlytas erotinis masažas, ir nuvyko nurodytu adresu - į Kovo 11-osios gatvės daugiaaukščio butą. Juos pasitiko 2 prostitutės. Bute buvo girdėti ir vyriškas balsas. Pasiteiravus, kas tas žmogus, prostitutės paaiškino, kad tai - jų apsaugininkas. Tai buvo R.Gaska, kaip vėliau paaiškėjo, šio 3 kambarių buto nuomininkas. Viename kambaryje gyveno jis su sugyventine, kitą buvo užleidęs prostitutėms, o trečiame šios priimdavo klientus.

Vos pabėgo

Tada R.Gaskos kambaryje pareigūnai rado revolverį ir heroino. Sužinojęs, kad "klientai" - iš policijos, jis bandė siūlyti pinigų. Kai pareigūnų papirkti nepavyko, sulaikomas priešinosi.

Sąvadavimu kaltintas R.Gaska neprisipažino esąs kaltas. Tai buvo įrodyta teisme liudijusių prostitučių parodymais. Viena jų - Latvijos pilietė, kita - lietuvė, neturinti nuolatinės gyvenamosios vietos.

Prostitutes, anksčiau dirbusias sostinės geležinkelio stoties prieigose, R.Gaska apgyvendino Kauno savivaldybei priklausančiame socialiai remtinų asmenų bendrabutyje, kuriame glaudėsi ir pats su sugyventine. Tačiau kaimynai greitai suprato, kas tai per paukštytės, ir ėmė reikalauti nemokamo sekso.

Pelnu dalytasi perpus

Sprukdami nuo įžūlėjančių kaimynų R.Gaska ir jo mergužėlės persikėlė į sugyventinės dėdės nuomojamą sodybą - 30 km už Kauno. Taksistas pats vežiojo jas vykdyti užsakymų Kaune. Prostitutės, kaip ir R.Gaska, vartojo narkotikus. Pasak vyriškio, už vežiojimą merginos atsilygindavo jam ir nemokamu seksu - 2-3 kartus per savaitę. Iš sodybos kompanija išsikėlė, nes joje nebuvo karšto vandens - tai apsunkino prostitučių darbo sąlygas. Tada ir išsinuomotas būstas Kovo 11-osios gatvėje.

Vienos prostitutės teigimu, per tuos porą mėnesių šiame bute ji užsidirbo apie 10 tūkst. litų. Viena valanda dieną klientams kainavo 200, valanda naktį - 300 litų. Pusė uždirbtos sumos pagal susitarimą atitekdavo R.Gaskai.

Skolos kaina

Minėtos prostitutės - pagrindinės liudytojos ir kitoje R.Gaskai iškeltoje byloje, kurią netrukus atvers Kauno apygardos teismas. Joje taksistas kaltinamas mažiausiai 69 smūgiais metaliniu laužtuvu, gumine lazda, rankomis ir kojomis nužudęs 44 metų narkomaną. Šis buvo vos prieš kelis mėnesius grįžęs iš įkalinimo įstaigos - dažnos savo gyvenamosios vietos. Velnio pravardę turėjusi auka smaugta ir metaliniu lynu, kurio tikroji paskirtis - vilkti automobilį, badyta peiliu. Egzekucija surengta prostitučių, kurias Velnias apgavo, akyse. Narkomanas paėmė iš jų 2 tūkst. litų, už kuriuos turėjo nupirkti heroino, bet kvaišalus suvartojo pats.

R.Gaska neprisipažįsta esąs kaltas ir dėl nužudymo. Tvirtina, kad Velnią nukankino pačios prostitutės. Neva dar sakęs joms: "Kvailės, baikit - žmogų užmušite!" Tačiau perpykusios moterys jo neklausė.

Tarp aukų - ir užsienietis

Dar vienas R.Gaskos padarytas nusikaltimas, kurį pavyko atskleisti - bandymas pasinaudoti neblaivaus užsieniečio, pernai pavasarį važiavusio jo taksi, kortele.

Vokiškai kalbėjęs klientas su draugu tąnakt įsėdo į R.Gaskos taksi. Kai vyrai išlipo, automobilyje jis teigė radęs piniginę, kurioje buvo 2 banko kortelės ir užsienio piliečio dokumentai. Šiuos išmetė, o su kortelėmis rytą nuskubėjo į "Iki" prekybos centrą, esantį prie namų. Ekrane pasirodžius užrašui, kad pateikta kortelė - vogta ir jau spėta užblokuoti, kasininkė iškvietė apsaugą.

Už neteisėtą disponavimą svetima elektronine mokėjimo priemone Kauno miesto apylinkės teismas skyrė R.Gaskai 3 metų laisvės atėmimo bausmę, už sąvadavimą - 5 metų. Už grotų jis pasiųstas 6 metams ir 6 mėnesiams.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (34)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (27)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (29)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (83)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (86)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1126)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (53)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (85)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (5)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...