Suvalkijos žemdirbiams - bylų griūtis

Kovą kelias dienas magistralę "Via Baltica" prie Ąžuolų Būdos blokavusiems Suvalkijos žemdirbiams keliamos administracinės bylos už kelių eismo taisyklių pažeidimus.
Kaip BNS sakė Marijampolės kelių policijos vyresnysis inspektorius Harimantas Poškevičius, jei bus nustatyta, kad asmuo padarė šį administracinį pažeidimą, jam bus paskirta 100-150 litų bauda už vieną keliui blokuoti panaudotą transporto priemonę.

Anot H. Poškevičiaus, keliems eismo taisyklių pažeidėjams jau yra paskirtos administracinės nuobaudos, ir "visi šie asmenys pripažino pažeidę kelių eismo taisykles".

Kol vyksta administracinių bylų nagrinėjimas, iš žemdirbių paimami vairuotojo pažymėjimai, išduodant jiems laikiną vairuotojo pažymėjimą.

Pasak H. Poškevičiaus, tokias procedūras numato Administracinių teisės pažeidimų kodeksas.

Žemės ūkio kooperatyvo "Suvalkijos cukriniai runkeliai" valdybos pirmininkas Vidmantas Brazys BNS sakė, jog apie galimas baudas protestuotojai žinojo.

"Tačiau paskutinę kelio blokados dieną mes priėmėme peticiją, jog dėl šios blokados ne mes kalti, valdžia problemos nesprendė keletą mėnesių, todėl mes pasiliekame teisę nemokėti baudų už vežėjų ar dar kieno nors parirtus nuostolius", sakė V. Brazys.

V. Brazys tvirtina, kad žemdirbiai tikrai atsisako bet kokių mokėjimų, o jei bus bandoma išieškoti padarytus nuostolius, žemdirbiai kreipsis į teismą.

Suvalkijos žemdirbiai, reikalaudami, kad jiems būtų leista laisvai pasirinkti fabriką, kuriam jie priduos užaugintus kvotinius cukrinius runkelius, protesto akciją pradėjo kovo 17 dieną.

Apsistoję Ąžuolų Būdoje, tarptautinę magistralę "Via Baltica" žemdirbiai pradėjo blokuoti kovo 21 dieną ir iš ten nesitraukė iki kovo 24 dienos, kai buvo pasiektas žemdirbius tenkinantis susitarimas su Vyriausybe.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Mergaites prievartavęs paauglys pareiškė, kad jos atrodė „normaliai“ (131)

Kėdainių gyventojai galės būti bent kiek ramesni – mažamečių išnaudotojas ir prievartautojas aštuoneriems metams pasiųstas už grotų.

Įžūli vagystė: dienos metu išlaužtas langas, išnešta kone 26 tūkst. eurų (11)

Kėdainių rajone gyvenanti moteris dienos metu pastebėjo išlaužtą langą. Patikrinusi namus ji suprato, kas įvyko.

Po kelių lauktų laiškų nelaukti svečiai: panevėžiečio namus iškrėtė Muitinės kriminalistai (15)

Panevėžyje nuteistas 26 metų A. J., iš užsienio „pabandymui“ atsisiuntęs įvairių narkotinių bei psichotropinių medžiagų – smulkintų kanapių, MDMA ir kokaino. Visiškai savo kaltę pripažinusiam jaunam vyrui teismas skyrė lygtinę laisvės atėmimo bausmę ir uždraudė vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

Naktį siautėjusi kompanija nuo policijos spruko palikusi vieną bičiulį (2)

Radviliškyje naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį siautėjanti kompanija sudomino policijos pareigūnus, tačiau dauguma spėjo pasprukti.

Itin humaniškas teismas: perėjoje užmušęs moterį ir sprukęs vairuotojas nesiunčiamas už grotų anksčiau teistas, vairavo girtas (137)

Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs nukentėjusiųjų apeliacinį skundą, paliko nepakeistą Klaipėdos miesto apylinkės teismo nuosprendį, kuriuo už pėsčiųjų perėjoje automobiliu partrenktą ir dėl to žuvusią moterį 58 metų nuteistajam Aleksandrui Zabolotnui skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant tokiam pat laikotarpiui.