Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos (ONTT) pareigūnai išaiškino organizuotą nusikalstamą grupuotę, kuri vertėsi prabangių automobilių vagystėmis Vilniaus mieste ir apylinkėse bei šių automobilių realizavimu.
Pareigūnų teigimu, septyni sulaikytieji sudarė nusikalstamos grupuotės branduolį, todėl šiuo metu grupuotės veikla yra paralyžiuota.

Šiuo metu grupuotei inkriminuojama daugiau nei 30 prabangių automobilių vagysčių bei jų realizavimo epizodų. Tačiau ištirtų nusikaltimų skaičius gali dar padidėti, praneša Policijos departamentas.

Tęsiant praėjusiais metais pradėtą šios grupuotės veiklos tyrimą, šių metų sausio pradžioje buvo sulaikytas įtariamasis R. D. (g. 1972 m.).

2002 metų lapkričio mėnesį Lietuvos kriminalinės policijos biuro ONTT pareigūnai, sėkmingai bendradarbiaudami su Vilniaus apygardos prokuratūra bei pasitelkę Greitojo reagavimo rinktinės "Aras" pareigūnus, realizavo ilgalaikį prabangių automobilių vagysčių operatyvinį tyrimą ir sulaikė tarptautiniu mastu veikusius organizuotos nusikalstamos grupuotės narius.

Slaptos operacijos metu su įkalčiais - gabenant ką tik pavogtą Olandijos piliečiui priklausantį automobilį "Audi A3", buvo sulaikyti septyni asmenys. Tarp sulaikytųjų organizuotos nusikalstamos grupuotės narių kriminalinės policijos pareigūnams gerai žinomi, anksčiau už sunkius nusikaltimus teisti asmenys: vilniečiai Andrejus Motuzas (g. 1972 m.), Dainius Sorakas (g. 1968 m.), Romualdas Palionis (g. 1972 m.), Sergejus Choroškinas (g. 1973 m.) Leonidas Žemys (g. 1960 m.) bei klaipėdietis Vidas Nastys (g. 1970 m.). Iš sulaikytųjų neteistas tik Miroslavas Baniuševičius (g. 1961 m.).

Kartu su žinomais nusikaltėliais buvo sulaikyti Vilniaus miesto apsaugos policijos skyriaus policininkai V. V. (g. 1966 m.) ir A. K. (g. 1977 m.), kurie tiesiogiai dalyvavo minėtos organizuotos nusikalstamos grupuotės vykdomose nusikaltimuose. Jiems pateikti kaltinimai.

Vilniaus apygardos prokuratūroje iškelta baudžiamoji bylą dėl prabangių automobilių vagysčių Vilniaus apylinkėse.

Operacijos ir atliktų kratų metu pas įtariamuosius rasta ir išimta daug įvairių daiktų, patvirtinančių minėtos organizuotos grupuotės nusikalstamą veiklą.

Policijos departamento duomenimis, minėta organizuota nusikaltėlių grupuotė egzistavo keletą metų. Prabangūs automobiliai buvo vagiami Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje. Pagrobti automobiliai dažniausiai buvo realizuojami Rusijos ir Baltarusijos valstybėse, pasinaudojant turimais kriminaliniais ryšiais su šių valstybių nusikalstamomis grupuotėmis.

Pareigūnai įtaria, kad sulaikytasis R. D. buvo jų tarpininkas. Nustatyta, jog sulaikytieji organizuotos nusikaltėlių grupuotės nariai veikė itin kvalifikuotai, buvo apsirūpinę naujausiais automobilių vagysčių įrankiais bei techniniais prietaisais, kuriais skenuojamos bei dekoduojamos automobilio apsauginės sistemos, blokuojamos automobilių palydovinės apsaugos sistemos. Pasinaudojant skeneriais, buvo kontroliuojamas ir policijos radijo ryšio eteris.

Vagystės dažniausiai buvo vykdomos naktį. Pagrobtiems prabangiems automobiliams slėpti įtariamieji turėjo išnuomotas patalpas, kurios dažniausiai buvo nuomojamos iš privačių asmenų (t. y. privatūs namai, sodo nameliai su garažais, vienkiemiai ir pan.).

L. Žemys, pravardė "Brežnevas", ir D. Sorakas, pravarde "Danila", buvo vieni iš pagrindinių praeityje garsiosios "Davydo" nusikalstamos grupuotės pagrindinių įkūrėjų. Atlikę bausmes, 2000 metais jie buvo paleisti iš laisvės atėmimo vietų.

Šios grupuotės nusikalstamos veiklos tyrimą apsunkino tai, kad įtariamieji neblogai išmanė apie kai kuriuos operatyvinės veiklos metodus ir priemones.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (84)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (99)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (12)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (65)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (153)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

„Sostų karų“ žvaigždė E. Clarke prasitarė apie pasimatymų taisyklę

Garsiųjų „Sostų karų“ aktorė Emilia Clarke nuolat supama gandų. Tačiau nuolat...

A. Bagatskis mėgavosi lietuvių komplimentu Latvijos rinktinei

Latvijos nacionalinė komanda laimėjo didelį susidomėjimą kėlusias draugiškas rungtynes Rygoje...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (72)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (110)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Priežastys, kodėl apsilankius tualete vargina nemalonūs pojūčiai (2)

Deginimo pojūtis šlapinimosi metu yra vienas nemaloniausių dalykų. Štai kodėl svetainė...