Seimo posėdžių sekretoriate užregistruoti Baudžiamojo ir Baudžiamojo proceso kodeksų (BPK) pakeitimo įstatymų projektai, kuriais būtų sušvelnintos bausmės prisipažinusiems apie padarytus nusikaltimus gaujų nariams bei tiems, kurie padeda atskleisti kitų padarytus nusikaltimus.
Įstatymų projektus, kuriais būtų pakeistos galiojančios Baudžiamojo kodekso ir BPK normos, reglamentuojančios atleidimą nuo baudžiamosios atsakomybės ar švelnesnės bausmės skyrimą nusikalstamos grupuotės nariams, prisipažinusiems apie padarytus nusikaltimus ir padėjusiems išaiškinti organizuotos grupės ar nusikalstamo susivienijimo narių padarytus nusikaltimus ketvirtadienį pateikė Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos (NSGK) bei teisės ir teisėtvarkos komitetų pirmininkai Alvydas Sadeckas ir Aloyzas Sakalas.

Kaip pirmadienį pranešė NSGK, pirmu įstatymo projektu siūloma numatyti galimybę atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės asmenis, nepriklausančius organizuotai grupei ar nusikalstamam susivienijimui, tačiau padėjusius išaiškinti organizuotos grupės ar nusikaltimo susivienijimo narių padarytus nusikaltimus.

Projekte paliekama nuostata, kad negalima atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės už įvykdytus tyčinius nužudymus, taip pat organizuotų grupių ar nusikalstamų susivienijimų organizatorių ar vadovų, arba kai jie jau anksčiau buvo atleisti nuo bausmės.

Baudžiamąjį kodeksą siūloma papildyti nauju straipsniu, kuriame būtų nustatyta, kad teismas skirtų švelnesnę bausmę asmenims, kurie padėjo įvykdyti tyčinį nužudymą ar buvo antraeiliai vykdytojai, tačiau prisipažino apie savo dalyvavimą nusikalstamoje veikoje, bendradarbiavo su teisėsaugos institucijomis ir padėjo išaiškinti organizuotos grupės ar nusikalstamo susivienijimo narių padarytus tyčinius nužudymus sunkinančiomis aplinkybėmis.

Pasak A.Sadecko, policijos ir prokuratūros pareigūnai jau yra pajėgūs ardyti labai pavojingas nusikalstamas bendrijas ir palenkti jų narius bendradarbiauti su teisėsaugos institucijomis atskleidžiant pačias sunkiausias ir didžiausią atgarsį visuomenėje sukėlusias žmogžudystes.

A.Sadeckas pabrėžė, jog būtina aktyviai išnaudoti susidariusią situaciją ir pagerinti teisines sunkių nusikaltimų atskleidimo sąlygas bei susilpninti nusikalstamų grupuočių pozicijas.

Dar viename siūlomame naujame BPK straipsnyje būtų numatyta, kad įtariamojo bendradarbiavimo su teisėsaugos institucijomis faktas būtų pripažintas prokuroro nutarimu.

Šis nutarimas įsigaliotų, kai jį patvirtintų generalinis prokuroras ar jo pavaduotojas ir tik esant apygardos teismo pirmininko ar šio teismo baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko sankcijai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (51)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

Laukiniai reklamos vakarai: feisbuko žvaigždėms – savos taisyklės (6)

Praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai Lietuvos bankas viešai pabarė feisbuko...

Ispaniją sudrebinę teroro išpuoliai: žudikai ketino panaudoti dujas mirtininkų liemenės buvo netikros (493)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Būsimųjų vairuotojų laukia iššūkiai (6)

Norintieji gauti vairuotojo teises tiesiog apgulė „Regitrą“. Daugelis skuba praktinį...

Lenkimo manevras, pasibaigęs tragedija: pamoka, kurią turime išmokti

Ketvirtadienį Trakų rajone įvyko sukrečianti avarija, kurios metu kaktomuša susidūrus dviem...

Ketinate pirkti brangakmenius? Ekspertė patarė, kaip neapsigauti (4)

Viešoje erdvėje neretai galime išgirsti ką nors įdomaus ir neįtikėtino apie deimantus – apie...

Savaitgalį per Lietuvą keliaus audra (11)

Savaitgalį sinoptikai prognozuoja škvalą ir perkūniją, škvalo metu vėjas gali siekti 15-20 m/s,...

Artėjantis draudimas prekiauti galingais siurbliais išjudino pirkėjus (35)

Nuo rudens visoje Europos Sąjungoje, taip pat ir Lietuvoje, pirkti ir parduoti bus galima tik tokius...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (125)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...