Nuo mažumės sodintas prie girtaujančių stalo septyniolikmetis nužudė motinos sugyventinį septyniasdešimt devyniais peilio dūriais. Teisėjai suabejojo paauglio psichine sveikata ir skyrė jam psichiatrinę ekspertizę.
Peilis
Gerduvėnų kaime (Klaipėdos rajonas) gyvenantis Arvydas Asnauskas tebebuvo nedidelis berniukas, kai tėvas išėjo iš jų namų. Žmonės kalba, kad Birutė Asnauskienė jį vaikydavosi su peiliu. Vyras netruko susirasti kitą moterį, o Birutė parsivedė sugyventinį - daug kartų teistą Zigmantą Kupšį. Matyt, juos suvienijo bendras pomėgis girtauti.

Arvydas baigė aštuonias klases, bandė Šilutėje mokytis mūrininko amato, bet po pusmečio grįžo namo. Kelerius metus jis nei mokėsi, nei dirbo. Vaikinas pats pasakojo, kad beveik kasdien su Z.Kupšiu išgerdavo. Panašu, kad šeimoje darnos nebuvo.

Kartą neblaivus sugyventinis stipriai sužalojo B. Asnauskienei koją. Už tai jis buvo nuteistas, bet tąkart kalėti jam neteko, išvadavo amnestija. Nepaisant nesutarimų sugyventiniai susilaukė dukrelės. Šeimoje ne kartą lankėsi Vaikų teisių apsaugos tarnybos darbuotojos. Giminaičiai prisimena, kad Arvydas su Zigmantu nesipykdavo.

Šiemet balandžio 23 dieną, kaip paprastai, vyrai norėjo išgerti, bet neturėjo pinigų. Abu nuėjo pas Z.Kupšio motiną ir pavogė iš jos maišą salietros. Pardavė, gavo dešimt litų, nuėjo į visame rajone garsų degtindariais Saulažolių kaimą ir nusipirko litrą naminės. Kol Birutė girtavo pas kaimynus, vyrai maukė degtinę savuose namuose. Po kelių valandų jiedu susipyko.

Arvydas tvirtina, kad Z.Kupšys jį pavadino bjauriu rusišku keiksmažodžiu. Tai žiauriai užgavę vaikiną. Apimtas pykčio A.Asnauskas smogė patėviui į veidą, jį parvertė ant žemės, gulintį spardė, čiupo virtuvinį peilį ir puolė juo badyti. Vaikinas neslėpė, jog norėjo jį nužudyti, kad Z.Kupšys jam nekeršytų. Teismo medicinos ekspertų išvadoje rašoma, kad ant velionio kūno suskaičiavo 79 peiliu padarytus sužalojimus. Zigmantas mirė nukraujavęs, kai peilio ašmenys perrėžė jo miego arteriją. Manoma, kad egzekucija galėjo užtrukti net porą valandų. Vyras nesipriešino, nes buvo labai girtas, jo kraujyje aptikta net keturios promilės alkoholio.

Patėvio krauju išsitepęs vaikinas grįžtančią motiną sutiko kieme ir pasisakė, ką padaręs. B.Asnauskienė iškvietė policiją. Paleistas iš areštinės, Arvydas namo nebegrįžo, apsigyveno pas močiutę – tėvo mamą. „Jeigu Arvydas būtų augęs pas gerus tėvus, iš jo būtų išėjęs padorus žmogus. Tik motiną kaltinu, - teisme sakė pilnametystės dar nesulaukusiam A.Asnauskui atstovaujanti jo močiutė. – Nuoširdus vaikas, darbštus. Per tuos penkis mėnesius, kai mudu gyvename kartu, neturėjau progos juo suabejoti, nė karto nemačiau jo išgėrusio.“

Vakar nagrinėtoje byloje buvo vienintelė liudytoja – Birutė Asnauskienė. Į Klaipėdą ji atvažiavo su nauju sugyventiniu. Moteris melavo, išsisukinėjo, kaltino blogus sūnaus draugus, tvirtino, kad sūnų girtauti įpratino Z.Kupšys. Savo kaltės dėl įvykusios tragedijos ji neįžvelgė.

Teismas nusprendė skirti A.Asnauskui psichiatrinę ekspertizę, tad kitas teismo posėdis įvyks negreitai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (132)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Antiglobalizmas – naujasis kvailių socializmas (35)

Remiantis nusistovėjusia ekonomikos teorija, globalizacija „pakelia visas valtis“ ir turi...

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (15)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (24)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Įtampa Vokietijoje auga: prieš rinkimus – spaudimas automobilių gamintojams (3)

Vokietijos pastangos atsitiesti po vadinamojo „dyzelgeito“ skandalo gali labai greitai virsti...

Vilniaus oro uoste po rekonstrukcijos nusileido pirmasis keleivinis lėktuvos (6)

Vilniaus oro uoste po daugiau nei mėnesį trukusios kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: 13 žmonių žuvo, apie 100 sužeisti sunkvežimiui taranavus minią atnaujinta 6:54 (805)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Siūlo iššūkį: 30 dienų be cukraus ar kavos ką galima pasiekti (49)

30 dienų be cukr aus, miltų ar kav os. 30 dienų iš eilės nueiti po 8 tūkst. žingsnių ar...

Už vadovų atlyginimų slėpimą siūlo bausti

Kai kurių valstybės įmonių ir bendrovių vadovų atlyginimams esant po devyniais užraktais,...