Sena bažnyčia sudegė iki pamatų

Antradienio rytą Pakalnių gyvenvietėje Utenos rajone sudegė bažnyčia.
1762 metais pastatyta medinė bažnyčia sudegė visiškai.

Kaip BNS sakė Utenos rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Bronius Kunigėlis, Pakalnių gyventojai teigia, jog bažnyčia apie 6 val. 10 min. jau degė, o priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai buvo pranešta apie 6 val. 20 minučių.

"Kaip mums sakė Pakalnių gyventojai, nuo vakar vakaro gyvenvietėje neveikė telefono ryšys, o mobiliojo telefono skambutis mus pasiekė vėliau", sakė B. Kunigėlis.

Anot jo, atvykus į įvykio vietą, atvira liepsna "buvo visiškai pasiglemžusi bažnyčią, gaisras net Utenoje buvo matyti".

B. Kunigėlio teigimu, gesinti bažnyčią nebuvo lengva, kadangi arti nėra vandens - vienas ežeras už kilometro, kitas dumblėtas ežeras - už pusės kilometro, teko iki jo nutiesti žarnas. Kadangi aplink bažnyčią stovi mediniai gyvenamieji namai, "padėtis buvo liūdna".

Bažnyčia buvo gesinama apie keturias valandas, ir anot B. Kunigėlio, "remontuoti nebėra ko".

Iš Vilniaus iškviesti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento priešgaisrinės laboratorijos specialistai, kurie aiškinasi gaisro priežastį.

"Operatyvinė grupė aiškinasi gaisro priežastis ir nuostolį. Aš dabar nenorėčiau konkretizuoti gaisro priežasties, tačiau neatmetama galimybė, jog galėjo būti ir padegimas", sakė B. Kunigėlis.

Sudegusios bažnyčios klebono teigimu, tai galėjo būti ir satanistų darbas, kadangi panašių gaisrų buvo ir kaimyninio Molėtų rajono Alantos miestelyje, kur jie siautėja.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Garsusis bėglys M. Jonkus – vėl nerimsta: nesiekiau praturtėti iš mirties (11)

Klaipėdos verslininką Vilmantą Dundulį nušovęs ir iš jo šaunamąjį ginklą pagrobęs klaipėdietis Marius Jonkus, kuris šį pavasarį išgarsėjo pasprukęs iš Vilniaus ligoninės, prarado bet kokias viltis įrodyti, kad itin sunkų nusikaltimą padarė ne tyčia, kaip nustatė teismas, o tai esą įvyko dėl neatsargumo.

„Agurkinių“ gaujos narys atsidūrė Švedijos kalėjime ir neteko beveik 29 tūkst. Eurų (8)

„Agurkinių“ bylą nagrinėti ketinęs teismas vėl nesulaukė vieno kaltinamojo, kurį yra paleidęs už įspūdingą užstatą. Paaiškėjo, kad vyras ne tik spruko iš Lietuvos, bet spėjo „pasižymėti“ ir Švedijoje.

Direktoriumi apsimetę apgavikai įtikino buhalterę pervesti pinigus į sąskaitą užsienyje (3)

Į direktoriaus prašymą reagavusi buhalterė, tik atlikusi pavedimą sužinojo, kad užkibo ant sukčių kabliuko.

Perėjoje berniuką partrenkęs „Audi“ vairuotojas jį įsisodino į automobilį policija prašo pagalbos (3)

Spalio 21 d., apie 14.45-15.00 val., Vilniuje, L.Giros ir M. Sleževičiaus g. sankryžoje, nereguliuojamoje šviesoforų pėsčiųjų perėjoje, „Audi A4“ automobilis partrenkė ir sužalojo nepilnametį pėsčiąjį.

Neatidus autobuso vairuotojas tarpduryje prispaudė vaiką ir asfaltu vilko kelis metrus (12)

Šiauliuose autobuso vairuotojas, neįsitikinęs, kad vieni keleiviai saugiai sėdi, o kiti jau saugiai išlipę, sužalojo vaiką.