Seksualinius nusikaltimus vis dažniau įvykdo aukoms pažįstami žmonės

 (2)
Ir vyrų, ir moterų seksualinių užpuolimų pobūdis per pastarąjį dešimtmetį gana žymiai pakito. Neseniai atliktų tyrimų metu buvo išsiaiškinta, kad dabar siekdami seksualiai išnaudoti aukas daug dažniau užpuola artimi žmonės, o ne nepažįstami.
Tyrimo autorių duomenimis, 1992-1995 metų laikotarpiu į Denverio traumatologijos centrą pateko apie 1000 seksualinio užpuolimo aukų. 96% nukentėjusiųjų buvo moterys, kurių amžius svyravo nuo vienerių iki 85-erių metų. Daugiau kaip ketvirtadalis nukentėjusiųjų buvo jaunesnės nei 18 metų.

Daugelis pacientų (80%) pranešė tik apie vieną užpuolimą, tačiau net 10% atvejų aukai teko patirti kelis seksualinius užpuolimus (beje, tokios aukos dažniausiai buvo vyrai).

Net 40% atvejų užpuolikai buvo asmenys, kuriuos aukos pažinojo, o 40% nusikaltimų įvyko aukos arba užpuoliko namuose. 80% nukentėjusiųjų prisipažino, kad prieš juos buvo naudojama fizinė jėga.

Viename iš penkių atvejų užpuolikas grasindavo pistoletu. Po traumos aukas apžiūrėję gydytojai dažniausiai nustatydavo bendrą kūno sužalojimą, o ne genitalijų sužeidimus. Tačiau daugiau kaip pusei moterų ir trečdaliui vyrų užpuolimo metu būdavo sužeidžiamos genitalijos ir analinė anga.

Mokslininkų nuomone, svarbu ir tai, 1/3 aukų neprisipažino apie kūnų ar genitalijų sužalojimą. "Nors daugelio kūno ar genitalijų traumų nepasiseka apžiūrėti, tačiau tai nereiškia, kad užpuolimo nebuvo," teigė tyrimo autoriai.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Draugas sustabdė nuo žmogžudystės, tačiau dėl nusikaltimo iš aistros vis tiek teks kalėti

Klaipėdos apygardos teismas praneša, kad pirmadienį skyrė trejų metų laisvės atėmimo bausmę 45 metų S. K., kuris, įtaręs, kad sugyventinė neištikima, rengėsi ją nužudyti, taip pat prieš ją smurtavo bei neteisėtai disponavo šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis.

Neblaivus vyrukas pavežiojo seserį: per avariją jai lūžo stuburo slankstelis (1)

Spalio 23 d. 19.15 val. Joniškio r., Jauneikių k., kelyje Joniškis-Linkaičiai-Staneliai-Gruzdžiai, neblaivus (0,9 prom.) ir neturintis teisės vairuoti vaikinas, gimęs 1996 m., vairavo automobilį „Volvo V70“, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į medį.

Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokykla vėl tapo taikiniu (3)

Pirmadienį Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokykloje popietę teko nutraukti pamokas. Pranešta apie galima pavojų. Nors didelė tikimybė, kad pranešimas melagingas, nereaguoti į jį mokyklos vadovai negali.

Kaune po merginos išžaginimo lyg kine sulaikytas juodaodis įtikinėjo, kad jį apkalba abejones išsklaidė DNR (145)

Pirmadienį Kauno apylinkės teismas pustrečių metų laisvės atėmimo bausme nuteisė 22 m. Nigerijos pilietį D. N., kuris pripažintas kaltu dėl lietuvės išžaginimo.

Kauno senamiestyje sieną išardę ugniagesiai rado moters kūną (23)

Ugniagesių pagalbos paprašę policijos pareigūnai juos pasikvietė į gana neįprastą operaciją. Teko ardyti sieną, nes ieškojo žmogaus.