Seimo vadovo sargybinis nebus patrauktas atsakomybėn

 (1)
Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra penktadienį nutarė nekelti baudžiamosios bylos Seimo pirmininko asmens sargybiniui Jonui Užusieniui, sužalojusiam kaimyną per išgertuves kilusį konfliktą.
Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Valerijus Rapšys BNS sakė, kad bylą kelti buvo atsisakyta, nes J. Užusienis savo kaimynui Piotrui Kašėtai padarė lengvą kūno sužalojimą. Sužalojimas nesukėlė sveikatos sutrikimų.

Prokuroro teigimu, dabar P. Kašėta gali asmeniškai kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka ir kelti bylą teisme bei pašyti teismo nubausti jį sužalojusį asmenį.

"Pagal įstatymą, dabar tai asmenis P. Kašėtos reikalas. Prokuratūra tokiose bylose baudžiamojo persekiojimo nevykdo", sakė prokuroras V. Rapšys.

Tyrimo pradžioje konflikto raminti vykę policijos pareigūnai teigė, kad, sodinant J. Užusienį į automobilį, jiems teko panaudoti kovinius veiksmus, nes Seimo pirmininko asmens sargybinis jiems priešinosi.

Prokuratūrai apklausus visus konflikto dalyvius, paaiškėjo, kad J. Užusienio veiksmuose nebuvo nusikaltimo požymių ir juose nėra pasipriešinimo policijai nusikaltimo sudėties. Todėl J. Užusieniui atsisakyta kelti bylą ir dėl pasipriešinimo policijai.

Pasak prokuroro V. Rapšio, paaiškėjo, kad policininkai panaudojo "šiokią tokią prievartą", užkirsdami kelią galimam pasipriešinimui - jie suėmė J. Užusienį už rankų ir įsodino į automobilį.

"Gal buvo instinktyvus bandymas ištrūkti, tačiau tai ne nusikalstamas pasipriešinimas", sakė prokuroras V. Rapšys.

Kovo 27 dieną bute, kur buvo girtaujama, buvo susipešę 29 metų buto šeimininkas P. Kašėta ir pas jį svečiavęsis Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio asmens sargybinis, 37 metų J. Užusienis.

Abu vyrai buvo neblaivūs.

Per muštynes šeimininkas trenkė svečiui per pakaušį, J. Užusienis į tai atsakė voždamas buteliu P. Kašėtai per galvą.

J. Užusienis iššovė į lubas iš vardinio pistoleto "Sig Sauer". Kulka nieko nesužeidė.

Neblaivus buto šeimininkas buvo išvežtas į Vilniaus greitosios medicinos pagalbos ligoninę. Vadovybės apsaugos departamento vyresnysis asmens sargybinis J. Užusienis buvo sulaikytas, iš jo buvo paimtas vardinis ginklas.

Juo J. Užusienis buvo apdovanotas 1992 metais už pavyzdingą tarnybą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Prasižengusiųjų šūviai į juos besivejantį policijos ekipažą

Policija Maderoje, Kalifornijos valstijoje, paviešino kameros automobilio prietaisų skyrelyje nufilmuotą medžiagą – kaip iš automobilio, kurį vijosi policija, buvo šaudoma į teisėsaugininką.

Po milžiniško gaisro Radviliškyje imta ieškoti kaltų gyventojai prašo atlyginti žalą  (15)

Spalį Radviliškyje bendrovės „Gairelita“ teritorijoje kilusio didžiulio gaisro aplinkybės bus išsamiai ištirtos, praneša ikiteisminį tyrimą pradėjusi Šiaulių apygardos Šiaulių apylinkės prokuratūra.

Draugas sustabdė nuo žmogžudystės, tačiau dėl nusikaltimo iš aistros vis tiek teks kalėti (3)

Klaipėdos apygardos teismas praneša, kad pirmadienį skyrė trejų metų laisvės atėmimo bausmę 45 metų S. K., kuris, įtaręs, kad sugyventinė neištikima, rengėsi ją nužudyti, taip pat prieš ją smurtavo bei neteisėtai disponavo šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis.

Neblaivus vyrukas pavežiojo seserį: per avariją jai lūžo stuburo slankstelis (4)

Spalio 23 d. 19.15 val. Joniškio r., Jauneikių k., kelyje Joniškis-Linkaičiai-Staneliai-Gruzdžiai, neblaivus (0,9 prom.) ir neturintis teisės vairuoti vaikinas, gimęs 1996 m., vairavo automobilį „Volvo V70“, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į medį.

Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokykla vėl tapo taikiniu (5)

Pirmadienį Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokykloje popietę teko nutraukti pamokas. Pranešta apie galima pavojų. Nors didelė tikimybė, kad pranešimas melagingas, nereaguoti į jį mokyklos vadovai negali.