I. Bogoviečienei pratęsta griežčiausia kardomoji priemonė suėmimas maksimaliam terminui (3 mėn.), o netrukus turėtų prasdėti ir teismo procesas.

Teismas praneša, kad I. Bogovičienė yra išsituokusi, 3 kartus teista, pastaruoju metu nedirba, taigi legalaus pragyvenimo šaltinio neturi, savo dviejų mažamečių vaikų neaugina (jie atiduoti kitų asmenų globai), jos socialiniai ryšiai silpni, ji gyvena sugyventiniui priklausančiame bute, sau priklausančio nekilnojamojo ar kito vertingo privalomai registruotino turto neturi – visa tai rodo, jog moteris nėra saistoma tvirtų socialinių ar šeiminių ryšių. Taigi šių aplinkybių visuma suponuoja pagrįstą manymą, kad kaltinamoji, siekdama išvengti gresiančios atsakomybės ir bausmės, slėpsis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ir teismo.

Ilgas tyrimas

„Be jokios abejonės – tai viena keisčiausių ir sudėtingiausių bylų, kurias teko tirti“, - DELFI sako Kauno apygardos prokurorė Auksė Lipkevičienė. Prokurorai atliko titanišką darbą, kad į teisiamųjų suolą sėstų Ilma Bogovičienė. Moteris kaltinama tol nuodijusi savo sūnėlį, kol šis numirė. Visą tą laiką tiek Kauno, tiek Vilniaus medikai bandė ieškoti priežasčių, kodėl berniukas serga. O priežastį prokurorai sieks įrodyti teisme – I. Bogovičienė kaltinama vaikeliui leidusi formaliną.

Berniukas Vilniaus Santariškių ligoninėje mirė 2012 metų birželį. Iš pradžių buvo atliekamas tyrimas mirties priežasčiai nustayti, tačiau pamažu ėmė aiškėti kraupios aplinkybės – nustatya, kad berniuko mirtį galėjo lemti ne ligos, o motinos sunkiai protu suvokiami veiksmai.

A. Lipkevičienė bylą pradėjo tirti praėjusių metų balandį. Šių metų kovą I. Bogovičienė buvo sulaikyta, vėliau ir suimta.

Medikai ligų nerado

Savo kaltę I. Boguviečienė kategoriškai neigia. Jai nustatytas psichikos sutrikimas, kuris vadinamas vienu iš keisčiausių visame pasaulyje. Šis sindromas apibūdinamas kaip psichikos sutrikimas, kai žmogus įsikalba sau ligas ir bando sukelti aplinkinių gailestį. Toks žmogus simuliuoja ligos požymius, o kartais juos sukelia specialiai. Tokie žmonės dažniausiai lankosi vis skirtingose gydymosi įstaigose, ieško vis naujų įvairiausių ligų požymių.

Mokslininkai iki šiol nežino, kas sukelia šį sutrikimą, tačiau ekspertai nustatė, kad I. Bogovičienė savo veiksmus puikiai suvokė ir turės už juos atsakyti.

Į medikų rankas berniukas pateko vos gimęs. Medikai suko galvą, kas lemia eilę sveikatos problemų. O pati mama vaikščiojo po TV laidas, pasakojo apie tariamas vaiko ligas ir rinko pinigus.

„Formalinas sukėlė įvairias nekrozes, sepsį, daugybinį organų nepankamumą, disfunkcija, dėl ko vaikiukas mirė. Motina aiškino, kad vaikas sirgo. Vaikas buvo daugiau nei metus gydomas ir Kauno klinikose, ir Vilniuje. Medikai įvairiausiais būdais bandė ieškoti priežasčių, bet niekas nebuvo nustatyta, o vaikas mirė“, - sako A. Lipkevičienė.

Formalinas medicinoje naudojamas kaip dezinfekcinė medžiaga. Jis taip pat naudojamas konservavimui.

Leidosi ir sau

Galiausiai berniukas neatlaikė nuodų poveikio ir mirė nuo sepsio. Netrukus po berniuko mirties, į medikų rankas pateko ir pati I. Bogovičienė. Medikai nustatė lygiai tokius pačius simptomus, kaip ir jos mirusiam sūnui. Tada ir kilo įtarimas, kad kažkas šioje istorijoje yra ne taip – paaiškėjo, kad ir pati moteris sau galėjo leistis formaliną.

„Jei žmogus turi psichikos sutrikimą dar nereiškia, kad negali atsakyti už savo veiksmus“, - teigė prokurorė.

Prokurorai mano, kad formaliną savo vaikui ir sau I. Bogovičienė leido per kateterį ligoninėse.

„Mes neįsivazduojame, kokiu kitu būdu tai galėjo padaryta. Jei būtų girdoma, tai išopėja burna“, - kalbėjo A. Lipkevičienė. Beje, užsienyje yra įprasta praktika, kad jei medikai įtaria, kad vaikas gali nukentėti dėl tėvų kaltės, toks pacientas guldomas į palatą, kuri stebima vaizdo kameromis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (38)