Šakių rajono policijos komisariato kriminalistai kartu su rajono apylinkės prokuratūros pareigūnais šią savaitę aptiko neįprastą reiškinį. Vieno iš rajono žemdirbių laukuose aptikta apie 35 hektarai jau bebaigiančių žydėti aguonų. Įtariama, turinčių narkotinių medžiagų – opijaus. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas, aguonų sudėtį tiria ekspertai. O aguonų laukas, kol bus gautos ekspertų išvados, saugomas.
© Corbis

Turėdami operatyvinės informacijos, šią savaitę Šakių rajono policijos komisariato kriminalistai kartu su rajono apylinkės prokuratūros pareigūnais užfiksavo iki šiol rajone nebūtą reiškinį. Rajono ūkininko A.B. laukuose aptiktas maždaug 35 hektarų plotas su bebaigiančiomis žydėti aguonomis.

Neoficialiais duomenimis, pareigūnų prašymu rajono savivaldybės žemės ūkio specialistų speciali komisija nustatė, kad šio aguonų lauko (neoficialiais duomenimis, aguonos prastai sudygusios) našumas – ne mažiau 8 proc. Tad derlių, apytikriai skaičiuojant, gali duoti mažiausiai 3 hektarai aguonų lauko.

Nors oficialiai pareigūnai to ir nepatvirtina, manoma, kad visame 35 hektarų lauke pasėtos draudžiamos Lietuvoje auginti, opijatų turinčios aguonos. Ar tikrai iš šių augalų galima išgauti narkotinių medžiagų, artimiausiu metu nustatys ekspertai. Ir tik tuomet, kai bus gauta vienokia ar kitokia jų išvada, bus sprendžiama, ką su aguonų lauku daryti.

Kol kas dėl šio radinio ūkininko A.B. ir jo žmonos atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 265 straipsnį. Už neteisėtą didelio kiekio aguonų ar kanapių auginimą, pažeidžiant nustatytą tvarką, baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Neoficialiais duomenimis, ūkininkas aguonas sėjo manydamas, kad tai – pramoninės, neturinčios narkotinių medžiagų, aguonos. Ūkininkas šiuos augalus esą augina jau ne vienerius metus, o nukultų aguonų grūdelius parduodavo konditerijos pramonei ar šiaip patiekdavo į prekybą. Ir šiemet jis esą sėjo legaliai įsigytas pramoninių augalų sėklas. Net nenujausdamas, kokie nemalonumai gali grėsti už tai. O kad aguonų plotai aptikti tik dabar, kai praktiškai pati jų branda, tinkama iš aguonų bebaigiančių nužydėti žiedynų rinkti narkotinėms medžiagoms, iš dalies galėjo lemti toks faktas: deklaruojant šių augalų pasėlius jie įforminami kaip „Kiti augalai“.

Nepatvirtintais duomenimis, vienas hektaras pramoninių aguonų gali duoti iki 3 tūkst. litų pelno. Iš dalies dėl to Šakių rajono pareigūnai ir neskuba naikinti aptiktų aguonų plantacijos. Tačiau jei ekspertizė patvirtins, kad šios aguonos savyje turi narkotinių medžiagų, lauką teks sunaikinti arba pačiam jo savininkui, ar tai padarys pareigūnai. Kol kas laukas akylai saugomas.

Iš vieno hektaro aguonų, apytikriai skaičiuojant, galima išgauti 5-70 kg opiumo. Vienas mililitras opijaus gali kainuoti 5-10 litų. Opiatams priklauso tokios narkotinės medžiagos kaip morfinas, heroinas, kodeinas. Narkotinė medžiaga slypi aguonos galvutėje. Opiatai – ne tik narkotinės medžiagos, bet vaistai nuo stipraus skausmo. Tačiau opiatai laikomi pačiais nešvariausiais narkotikai, nes į j juos primaišoma įvairių medžiagų.

Šakių rajone kasmet būna aptinkami nedideli ploteliai dažniausiai daržinių aguonų. Nemaža jų dalis žmonių sodybose ar laukuose būna išdygusios savaime, dalis vyresnio amžiaus gyventojų aguonas augina savoms reikmėms. Tačiau jei įrodoma, kad aguonos turi narkotinių medžiagų, ir už tai gresia atsakomybė. Tiesa, už nedidelį plotelį narkotinių aguonų tenka atsakyti administracine tvarka.

Jei turite aguonų lauko nuotraukų, siųskite delfi@delfi.lt.

manorajonas.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Akibrokštas: valstybinė įmonė savo patalpose atidarė paslaptingą viešbutį (89)

Palangos girininkijoje dirba ne vien tik miškininkai. Kaip išsiaiškino DELFI, jų ten mažuma....

Kaimynų prekybos tinklas ruošiasi galingam spurtui Lietuvoje (87)

Latvijos statybinių medžiagų ir buities prekių parduotuvių tinklo „ Depo “ prekybos tinklas...

Automobilių gamyboje – nauja aukso kasykla (1)

Autonomiški automobiliai gali drastiškai sumažinti aukų keliuose skaičių, apkarpyti suvartojamų...

Turkijoje turistus įbaugino siaučiantis virusas (11)

Viešumoje paniką sukėlė informacija apie Turkijoje siaučiantį Koksaki virusą ir jo sukeltos...

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (5)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko...

Atlikėja A. Vedrickaitė susilaukė pirmagimio ir jau išrinko vardą

Žinoma atlikėja Augustė Vedrickaitė kartu su savo širdies draugu Marijumi Šeiboku susilaukė...

Pasižvalgė po azijietiško restorano užkulisius: retas europietis išdrįstų paragauti vietinių pasididžiavimu laikomų patiekalų (3)

Keliaudamas po Pietryčių Aziją sutikau tikrą azijietiškos virtuvės guru Josefą Sagemüllerį....

Šnekos apie emigraciją – tik žodžiai: likę Lietuvoje šie specialistai gauna ir 2 tūkst. eurų (83)

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) duomenimis, visuomenėje plačiai paplitusi...

Archeologai patvirtino: pajūryje iš tiesų rastas kuršių piliakalnis (4)

Archeologiniai tyrimai patvirtina, kad praėjusią vasarą Pajūrio regioniniame parke, vos už kelių...

Sumaištis Olandijoje: radijo stoties pastate buvo laikomi įkaitai atnaujinta 11.07 (19)

Olandų radijo stotyje 3FM keli žmonės buvo paimti įkaitais. Apie tai ketvirtadienį pranešė...