Už Lietuvos teritorijoje įvykdytus viešosios tvarkos pažeidimus Rusijos nacionalbolševikų partijos atstovams prokurorai pasiūlė skirti arešto bausmes. Antradienį baigiantis Vilniaus rajono apylinkės teismo posėdžiui keturiolika suimtųjų pasiūlyta areštuoti 70, o du nepilnamečius - 40 parų.
Protestuotojai dėl tranzito tvarkos
© "Lietuvos žinios"
Teismo sprendimas bus skelbiamas ketvirtadienį.

Nė vienas teisiamųjų savo kaltės nepripažino, o kai kurie iš jų pateikė originalių ir nelabai įtikinamų savo protesto akcijos versijų, pavyzdžiui - kad akcija nebuvo organizuota, bet kilusi spontaniškai.

Rusijos piliečiai Dmitrijus Elkinas, Natalija Černova, Borisas Jurinas, Michailas Jašinas, Sergejus Iljuchinas, Romanas Popkovas, Anastasija Pustarnakova, Margarita Filipova, Maksimas Gromovas, Andrejus Januškinas, Ilja Kondrašovas, Pavelas Čerebinas, Vitalijus Katkovas, Jevgenijus Kordiovas, Vladimiras Strelcovas ir Sergejus Medvedevas į teismo posėdį buvo atvežti iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo, kur jau savaitę laikomi suimti.

Į teismo salę jaunuoliai buvo įvesti su antrankiais, merginos antrankiais surakintos nebuvo. Teisiamiesiems atstovavo 15 advokatų, kaltinimą palaikė du Vilniaus rajono apylinkės prokuratūros prokurorai. Į teismą atvyko ir du atstovai iš Rusijos ambasados Lietuvoje.

Rusijos nacionalbolševikų partijos atstovai Lietuvos pasienyje buvo sulaikyti rugsėjo 14 dieną, kai į Keną atvykusiame tranzitiniame traukinyje Maskva - Kaliningradas chuliganiškai reiškė protestą prieš dabartinę tranzito tvarką, antrankiais ir grandinėmis prisirakinę prie vagone esančių turėklų bei langų rankenų. Jie įžeidinėjo traukinį tikrinusius pasieniečius, nepakluso jų reikalavimams, priešinosi.

Nė vienas neprisipaino pažeidęs viešąją tvarką

Protestuotojai dėl tranzito tvarkos
© "Lietuvos žinios"

Nė vienas iš teisiamųjų neprisipažino rugsėjo 14 dieną tranzitu per Lietuvą vykusiame traukinyje pažeidęs viešąją tvarką - rodęs nepagarbą Lietuvos valstybei, įžeidinėjęs traukinį tikrinusius Lietuvos pasieniečius ir priešinęsis teisėtiems jų reikalavimas.

Brianske pieno pramonės technologiją studijuojantis 22-ejų metų S.Iljuchinas teisme tvirtino važiavęs pažiūrėti "gražių vietų Vilniuje" ir tuo pačiu norėjęs atkreipti visuomenės dėmesį į "netinkamą Lietuvos ir Rusijos valdžios atstovų pasirašytą susitarimą dėl vizų įvedimo". "Tai ne chuliganizmas, o nesankcionuotas mitingas", - sakė teisiamasis. Jaunuolis tvirtino, kad protesto akcija nebuvo organizuota, greičiau spontaniška. Tačiau jis negalėjo paaiškinti, iš kur traukinyje atsirado antrankiai, kuriais kai kurie streikuotojai buvo prisirakinę prie vagono.

Vienintelis iš teisiamųjų aukštąjį išsilavinimą turintis 25-erių metų R.Popkovas iš Briansko taip pat tvirtino savo veiksmais nenorėjęs "drumsti viešosios tvarkos" ir neįžeidinėjęs Lietuvos pareigūnų. "Mūsų valdžia kurčia akcijoms prie ambasadų, todėl nusprendėme tokiu būdu atkreipti dėmesį". - sakė R.Popkovas.

Jaunuolis pripažino skandavęs tris lozungus - "duokit laisvą koridorių", "Kaliningradas - rusų miestas" ir "Rusija - viskas, visi kiti - niekas". Teisiamasis neigė pažįstąs kitus akcijos dalyvius ir sakė, kad tai, jog panašios pozicijos žmonės susitiko viename traukinyje, yra "kažkoks stebuklas".

Šaltkalvis iš Sankt Peterburgo 31-erių metų M.Jašinas teigė nepažįstąs kitų akcijos dalyvių, o savo veiksmais norėjęs atkeipti visuomenės dėmesį į tranzito per Lietuvą tvarką.

16 Rusijos nacionalbolševikų ir jų akciją filmavęs Rusijos televizijos kanalo "NTV" operatorius Aleksejus Zolotovas buvo sulaikyti rugsėjo 14 dieną per Kenos geležinkelio pasienio kontrolės punktą iš Baltarusijos atvykusiame traukinyje Maskva - Kaliningradas. A.Zolotovui surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas dėl pasienio ruožo režimo taisyklių pažeidimo ir paskirta piniginė bauda. Žurnalistas buvo išsiųstas iš Lietuvos.

16 protestavusių rusų pateikti įtarimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo, už kurį gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas. Už šį nusikaltimą skiriama maksimali bausmė - laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Minėtą protesto akciją pasmerkė Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM), o Lietuvos URM įvertino ją kaip "politinį chuliganizmą".

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar tai jau ženklas? „Valstiečių“ ministerijoje atsirado postas buvusiai V. Tomaševskio bendražygei (4)

Žemės ūkio ministro, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) atstovo Broniaus...

Artėja laikas, kai gatvėse situacija pasikeis kardinaliai (3)

Pirmąsias rugsėjo savaites eismas sostinėje taps kur kas intensyvesnis – į gatves išvažiuos...

Laukiniai reklamos vakarai: feisbuko žvaigždėms – savos taisyklės (34)

Praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai Lietuvos bankas viešai pabarė feisbuko...

Vilniuje sumaištis – apleistoje statybvietėje įvyko sprogimas (13)

Vilniuje, Šv. Ignoto ir Totorių gatvių sankryžoje policininkai riboja eismą. Šalia esančioje...

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (186)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

„Islamo valstybės“ rėmėjai švenčia: juos žudydami mes darome jų vaikams paslaugą (107)

Naujienų agentūra „Amaq“ išplatino pranešimą, kuriame rašoma, kad teroristinė organizacija...

Darbdavių patyčias kentęs jaunuolis turi svarbų patarimą siekiantiems karjeros (19)

Sezoninis darbas jaunuoliams yra puiki galimybė užsidirbti, be to, anot specialistų tai labai...

Mokslininkai išsiaiškino „magiškųjų grybų“ paslaptį (3)

Tyrėjams pavyko perprasti psichoaktyvios „ magišk ųjų grybų“ medžiagos – psilocibino –...

Jauniausia someljė Lietuvoje: senajai kartai alkoholis lygu girtuoklystei (21)

Jauniausia Lietuvos someljė Silvija Umaraitė jaučia, kaip auga konkurentų gretos. „Anksčiau...