Drąsiaus Kedžio mirtis buvo smūgis pedofilijos bylos tyrimui, antradienį iš Seimo tribūnos pripažino laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas. Jis teigė sunkiai randantis atsakymą, kam galėjo būti naudinga skandalą dėl galimo dukros tvirkinimo įsukusio vyro mirtis, ir abejojo, ar įtariamasis daugiau nei pusmetį slapstėsi toje vietoje, kur buvo rastas negyvas.
© DELFI (P.Garkausko nuotr.)

Teisindamasis dėl priekaištų, esą pareigūnai delsė aiškintis mirusiojo tapatybę ir tirti mirties aplinkybes, R. Petrauskas atkreipė dėmesį, kad savaitgaliais morgai nedirba, o iš veido net po kelių dienų buvo sunku atpažinti, kad rastas D. Kedžio kūnas.

„Ši mirtis yra savotiškas smūgis mūsų bylos tyrimui. Buvome paruošę daug klausimų, norėjome gauti daug atsakymų, tačiau šiandien situacija apsunkinta“, – pripažino laikinasis generalinis prokuroras. Jis buvo pakviestas į Seimo plenarinį posėdį pasiaiškinti dėl praėjusią savaitę negyvo rasto D. Kedžio mirties aplinkybių. To paprašė opozicinės frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Julius Veselka.

Pareigūnas teigė negalintis viešame posėdyje pateikti daug informacijos apie tyrimą ir į kai kuriuos parlamentarų, o vėliau – žurnalistų klausimus atsakinėjo gana aptakiai.

Kelis kartus paprašytas pasidalinti asmenine nuomone apie vieną ar kitą detalę, jis išsisuko nuo tiesaus atsakymo. Tačiau R. Petrauskas prisipažino „tikintis, kad vyras prisidėjo prie nusikalstamos veikos“.

D. Kedys, pernai pareiškęs, kad jo mažametė dukra tapo pedofilų auka, o vėliau tapęs įtariamuoju dėl dviejų žmogžudysčių, balandžio 17 d. buvo rastas negyvas. Jis keletą dienų gulėjo morge kaip neatpažintas, o artimieji savo iniciatyva pradėjo aiškintis mirusiojo tapatybę. Ekspertai nustatė, kad vyro mirtis buvo nesmurtinė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį paprašė pareigūnų tyrimus, susijusius su Kauno pedofilijos byla ir D. Kedžio mirtimi, bei pareigūnų darbo patikrinimus vykdyti laikantis kuo didesnio viešumo, kad būtų išvengta nepagrįstų interpretacijų ir išlaikytas pasitikėjimas teisėsauga.

Policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas po susitikimo su valstybės vadove pripažino, jog kad ir kokios bus vidinio tyrimo išvados, jau dabar faktą, kad dingusiojo nepavyko rasti gyvo, galintis vadinti Kauno policijos darbo nesėkme.

Ankstesnių nusikaltimų įrankis šalia kūno nenustebino

„Situacija primena XIX a. Laukinius Vakarus: kažkas vykdo teisingumą, po to kažkas jį gaudo, palaiko, nepalaiko, linčo teismas viską sprendžia. Čia yra bloga situacija“, – žurnalistams sakė R. Petrauskas. Anot jo, informacijos apie pedofilijos bylą gausa gąsdina tyrimą atliekančius pareigūnus – jie esą nelabai nori dirbti, nes yra įsitikinę: kad ir ką ištirsime, vis tiek būsime apkaltinti.

Iš Seimo tribūnos prokuroras pasakojo, jog palaikus balandžio 17 d. aptiko žvejys. Kadangi neturėjo mobiliojo telefono, jis ėjo ieškoti, iš kur galėtų paskambinti ir pranešti apie mirusįjį. Netrukus žvejus sutiko aplinką tvarkiusių asmenų būrelį ir susisiekė su policija. Prie kūno buvo rastas nugertas butelis, šokolado plytelė, ginklas, kuriuo, kaip teigiama, pernai buvo nušautas pedofilijos byloje figūravęs teisėjas ir galimai tvirkintos mergaitės teta. Šiuo metu atliekamas tyrimas, ar šie daiktai priklausė D. Kedžiui.

„Man logikos trūksta. Kūnas buvo rastas su švariais batais pelkėtoje teritorijoje, šalia – nugertas butelis, numesta šokolado plytelė, ginklas padėtas už poros metrų kaip namuose ant spintelės“, – stebėjosi liberalcentristas Žilvinas Šilgalis.

Pareigūnas patikino, kad mirusysis negulėjo pelkėje, ir sakė negalįs tvirtinti, kad butelis tikrai priklausė D. Kedžiui. Tuo metu kalbėdamas apie ginklą R. Petrauskas pareiškė, jog ieškomas žmogus būna įsitempęs: „Būdamas gaudomu asmeniu ir jausdamasis teisiu, galiu neštis ginklą rankoje, jis gali iškristi. (...) Aš pats turiu labai daug klausimų, man pačiam įdomu, kaip jis atsirado, bet tik tyrimo metu bus galima atsakyti.“

Anot jo, jei D. Kedys būtų buvęs profesionalus žudikas, ginklo būtų atsikratęs. „Netikiu, kad jis buvo profesionalus žudikas. Puikiai žinoma, kad padarius nusikaltimą įrankio stengiamasi atsikratyti“, – aiškino prokuroras. Jis taip pat sakė per savo darbo metus matęs ne vieną panašų atvejį, kai žmogus mirė užspringęs.

Prokuroras: negalėjau pažinti mirusiojo

Teisindamasis dėl priekaištų, esą pareigūnai neskubėjo aiškintis mirusiojo tapatybės ir mirties aplinkybių bei ieškoti jo giminaičių, R. Petrauskas atkreipė dėmesį, jog morgai savaitgaliais nedirba. Iš karto esą buvo paimti pirštų antspaudai, o nuo pirmadienio imtasi kitų reikiamų veiksmų. Skrodimas buvo suplanuotas antradienį. „Įtarimas, kad tai yra D. Kedys, kilo iš pradžių. Bet patikėkite, atpažinti... Reikėjo labai gerai pažinoti asmenį, kad būtume galėję atpažinti. Aš pats lankiausi pas ekspertus, žiūrėjau nuotraukas – negalėjau pažinti nei radimo vietoje, nei morge“, – aiškino pareigūnas.

Jis pripažino matęs žaizdą po kairiąja D. Kedžio akimi, lyg būtų nubrozdinta ar įbrėžta šaka, ir šiek tiek išbėgusio kraujo. Tačiau jis tvirtino negalintis pasakyti, kad tai buvo smurto požymis.

„Kai buvo ruošiamasi atlikti tyrimą, į patalpas įsiveržė giminaičiai ir pasakė, kad čia guli D. Kedys. Man bent jau taip sakė. Bet ir giminaičiai pažino iš dantų, tatuiruotės, apgamo – niekas nekalbėjo, kad iš veido“, – sakė R. Petrauskas. Pareigūnas teigė iš policijos girdėjęs patikinimą, kad ieškant D. Kedžio buvo imtasi įvairių priemonių: „Negaliu teigti, kad jis praleido visus mėnesius toje vietoje. Sienos pas mus atviros, kontrolės nėra, versijų gali būti įvairių. Aš tą klausimą pats sau užduodu.“

R. Petrauskas taip pat abejojo, ar slapstytis ėmęs D. Kedys turėjo daugiau informacijos apie galimą pedofiliją, nei buvo paviešinęs pernai. Priešingu atveju jis esą būtų viską skelbęs. „Manau, kad jis buvo padaręs viską, ką galėjo. Ar turėjo kažką tokio, kad laikytų savyje, – abejoju. Jei turėjo daugiau faktų, turėjo stumti į viešumą, pasisakyti“, – kalbėjo pareigūnas. Jis teigė dar neradęs atsakymo ir kam galėjo būti naudinga tokia baigtis: „Mano supratimu, ji niekam nėra naudinga – nei artimiesiems, nei mums.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: vasara pasiduoda

Artimiausiomis dienomis vasara nepažers jokių staigmenų: dangumi vis plauks debesų virtinės, tad...

3 milijardų apyvartą valdančios bendrovės prezidentė: pinigus pradėjau uždirbti vos 12 metų (21)

Iš Glazgo kilusi Allison Kirkby – nedidutė, tvirto sudėjimo šviesiaplaukė valdo kompaniją,...

Lietuviškos kainos galioja ne visiems: pasiūlė mokėti gerokai brangiau (35)

Lietuvoje įdarbinus profesionalę iš užsienio, paaiškėjo labai nemalonus dalykas: visus leidimus...

Akušerė-ginekologė: šlapimo pūslės uždegimas gali turėti baisių pasekmių (1)

„Daugeliu atveju, negydomas šlapimo pūslės uždegimas gali praeiti savaime, be gydymo, jei tik...

M. Kuzminskas įsikūrė D. Sabonio ir V. Mačiulio kaimynystėje (10)

Aistringas Lietuvos krepšinio gerbėjas iš Rygos (Latvija) Normundas Macis papildė savo asmeninę...

Dėl planų griauti pajūrio tualetus ginklus surems teisme: tai – absurdas (86)

Rugpjūčio pradžioje naujieji Palangos paplūdimio tualetai buvo pripažinti neteisėtais...

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (475)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę stebėti...

Kuriantiems savo namus – vertingi interjero architektės patarimai (17)

Nemažai apie savo būsto interjerą galvojančių žmonių vis dar iki galo nesupranta, ko gali...

Vyro išradingumas stebina: internautai pametė galvas dėl kambario šuniui (2)

Vienas vyras sumąstė savo šuniui įrengti kambarį po laiptais. Kai jis pasidalino nuotraukomis...

Lietuvos bankas persikels iš prabangaus pastato: specialistai įvardija vienintelį jo privalumą (22)

Lietuvos bankui paskelbus, kad išsikraustys iš pačiame miesto centre esančių pastatų į...