Kauno apygardos teismas toliau narplioja nužudyto kunigo Ričardo Mikutavičiaus meno kolekcijos pardavimo bylos aplinkybes. Antradienį buvo apklausti dar šeši liudytojai, tarp jų ir ekstrasensu prisistatantis panevėžietis Pranciškus Sabaliauskas, prieš beveik šešerius metus matęs viziją, jog dingęs R. Mikutavičius buvo nužudytas.
R.Mikutavičiaus meno kolekcijos pardavimo bylos nagrinėjimas. Virgilijus Silvestravičius.
© ELTA (A.Koroliovo nuotr.)
P. Sabaliauskas teismui daugiau pasakojo ne apie pagrobtus paveikslus, o apie dingusio kunigo paieškos aplinkybes. Panevėžiečio teigimu, į pagalbą jį pasikvietė R. Mikutavičiui tarnavusi Nijolė Krasauskienė.

Tą 1998-ųjų vasaros naktį, kai R. Mikutavičius buvo nužudytas, P. Sabaliauskas teigė matęs viziją - pats kunigas jam pasakė, kad buvo pasmaugtas ir įmestas į Nemuno upę. Tačiau teisėsaugininkai esą iš pradžių nekreipė dėmesio į jo aiškinimus sakydami, kad kunigas yra pabėgęs.

Be kita ko, P. Sabaliauskas teismui papasakojo, jog kai nuėjo pas R. Mikutavičiaus sūnėną Ričardą Kolaitį su pasiūlymu eiti prie Nemuno ieškoti nužudyto dėdės, pastarasis jį užsipuolė ir pradėjo smaugti. P. Sabaliauskas teigė turįs šį faktą įrodantį garso įrašą, bet į teisėsaugą kreiptis neketina.

Tapęs prokuroro visuomeniniu padėjėju P. Sabaliauskas teigė bendravęs su Vladu Belecku, kuris vėliau buvo nuteistas už kunigo R. Mikutavičiaus nužudymą. Anot ekstrasenso, V. Beleckas jam aiškinęs, kad jis atėjo pas kunigą atsiimti paveikslų, kuriuos R. Mikutavičius buvo nupirkęs, bet nesumokėjęs. V. Beleckas tikino kunigo nežudęs, prisimena ekstrasensas.

Ona Daujotienė
© ELTA (A.Koroliovo nuotr.)

P. Sabaliauskas buvo apklausiamas teisiamosios, buvusios V. Belecko žmonos Onos Daujotienės prašymu. Tiesa, su pačia meno vertybių pardavinėtoja O. Daujotiene ekstrasensas nebuvo pažįstamas.

Prokuroro prašymu, dar numatoma apklausti įslaptintą liudytoją. O. Daujotienė taip pat reikalauja apklausti savo pažįstamą Aleksandrą Kiliotaitį, kurio vertybes ji esą pardavinėjusi.

Kaltinimai dėl naudojimosi svetimu didelės vertės turtu, jo realizavimo ir kitų nusikaltimų šioje baudžiamojoje byloje pareikšti O. Daujotienei, jos dukrai Dianai Djačenkienei ir buvusiam žentui Viktorui Djačenkai, taip pat Egidijui Abariui, Virgilijui Silvestravičiui bei Edmundui Burdai.

Virgilijus Silvestravičius
© ELTA (A.Koroliovo nuotr.)

1998 metų vasarą nužudę kunigą R. Mikutavičių, nusikaltėliai iš jo buto pavogė įvairių meno dirbinių, kurių vertė - daugiau kaip 5 mln. litų. Pareigūnams jau tyrimo pradžioje pavyko surasti 22 iš 51 pavogto paveikslo. Iki šiol nerasta 17 paveikslų ir kitų antikvarinių vertybių. Dingusioji kolekcijos dalis apytiksliai vertinama 1,8 mln. litų.

Anksčiau apklausti R. Mikutavičiaus artimieji aiškino, jog didžiąją dalį paveikslų kunigas 1971-1983 metais nusipirko iš tuometiniame Leningrade gyvenusios kolekcininkės. O du XVIII amžiuje tapyti peizažai, dėl kurių pardavimo kaltinami teisiamieji, kabėjo kunigo bute. Tai liudija įvairių švenčių proga bute darytos fotografijos, taip pat vaizdo įrašas. Kunigas jiems buvo sakęs, kad peizažus pirko iš kaunietės, gyvenančios netoli Kauno medicinos universiteto klinikų. R. Mikutavičiaus artimieji neabejojo, kad už paveikslus buvo visiškai atsiskaityta.

O. Daujotienė teismą tikino, jog du jos parduoti XVIII amžiuje tapyti peizažai, kurie buvo įtraukti į R. Mikutavičiaus kolekcijos katalogą, priklausė ne kunigui, o jai. Moteris aiškino, kad pirko šiuos darbus iš Leningrade gyvenusios geros draugės ir laikė juos namuose. Paskui, pasidariusi jų kopijas, apie 1993 metus nusprendė vertingus paveikslus parduoti.

Šiuo metu M. Žilinsko dailės galerijoje veikia R. Mikutavičiaus kolekcijos darbų paroda, kurioje eksponuojama 17 po pagrobimo surastų paveikslų, tarp jų ir du XVIII amžiuje tapyti peizažai, kurie minimi baudžiamojoje byloje.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Mama parodė, ką Turkijoje siaučiantis virusas padarė jos vaikui: oda luposi gabalais (56)

Turkij os turizmui – neramios dienos. Nuo liepos vidurio nesiliauja pranešimai apie Koksaki...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką papildyta trenerio interviu (94)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

J. Baronui pavyko pasprukti, nes nuo kojos buvo nuimta apykojė (20)

Po išpuolio sostinės Antakalnio mikrorajone esančioje picerijoje policijos ieškomas tris kartus...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti už centus (127)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

Feisbuke plinta kliedesys apie žiurkių mėsą (6)

Visus melagingos naujienos bruožus turinti nuoroda antradienį pradėjo plisti tarp socialinį...

Beveik 20 metų japonus pažįstantis lietuvis papasakojo, kas jį stebina iki šiol

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Azijos studijų centro (ASC) vadovas dr. Aurelijus Zykas DELFI...

Lenkijos dienraščiui R. Paksas papasakojo painaus sąmokslo teoriją: su manim elgėsi kaip su D. Trumpu (130)

Nušalintasis Lietuvos prezidentas Rolandas Paksas pokalbyje su vienu didžiausiu Lenkijos...

Prekybos centras GO9 turės naujus savininkus (1)

Fondas „East Capital Baltic Property Fund II“ šiandien paskelbė pasirašantis prekybos centro...

Tik keli ingredientai – ir nuostabi morkų sriuba garuos ant jūsų stalo

Ruošiant šią sriubą man labiausiai patinka kepinamo kario kvapas, kuris pasklinda po visus...

Katalonijos teroristų kuopelė: kas žinoma apie jos narius (1)

Keturi įtariami teroro išpuolių Katalonijoje vykdytojai antradienį pirmąkart stos prieš teismą,...