Kauno miesto apylinkės teismas leido suimti tris Kalniečių mikrorajono gyventojus, be kitų nusikaltimų, įtariamus ir kaimynų, besimokančių mikrorajono vidurinėse mokyklose, terorizavimu.
Dvidešimtmetis Aurimas Kavaliauskas suimtas dviem mėnesiams, septyniolikmetis Daumantas Vaškevičius - mėnesiui, aštuoniolikmetis Tomas Vencius - dešimčiai dienų. Neatmetama prielaida, kad pastarasis buvo įtrauktas į nusikaltimą prievarta.

Prieš suimant visiems trims pateikti įtarimai dėl plėšimų.

Žmones sukaustė baimė

Kaip “Kauno dienai” pasakojo anonimais panorę likti šio mikrorajono gyventojai, pastaruoju metu Kalniečiuose ėmė šeimininkauti vadinamoji “Ptičkos” gauja. Ptička - vieno iš jos lyderių, Aurimo Kavaliausko, pravardė.

Gaujos aukomis yra tapę beveik visų mikrorajono vidurinių mokyklų moksleiviai, buvę ne vienos viešos egzekucijos, surengtos prie jų mokyklų, liudytojais.

Nukentėjusieji nesikreipė į policiją, nes buvo įsitikinę gaujos nebaudžiamumu. Ne vienas jų matė, kaip mušami bei terorizuojami kiti bendraamžiai, ir žinojo, kuo tai baigdavosi: aukos nesikreipdavo į policiją. Vienos - tikėdamosios ramybės, kitos - bijodamos dėl savo saugumo, tačiau ir vienos, ir kitos galiausiai pasmerkdavo save tapti nuolatiniais pasityčiojimo objektais.

“Skaitėme, kas darosi Raseiniuose, o atrodė, kad rašo apie mūsų mikrorajoną”, - teigė į redakciją atėję Kalniečių mikrorajono gyventojai.

Pamokanti istorija

Redakcijos svečiai papasakojo ir mikrorajoną sukrėtusią istoriją, kuo baigėsi vienos dvyliktokės bandymas pranešti policijai apie tai, kad iš jos atimtas mobiliojo ryšio telefonas.

Pareigūnams buvo detaliai nupasakota, kaip atrodo plėšikas. Pagal šiuos požymius sulaikytas vienas iš minėtos gaujos narių. Tačiau surengus įtariamojo atpažinimo procedūrą, nepilnametė ėmė tvirtinti, kad tai - ne jis.

Pareigūnams teko įtariamąjį paleisti, nes dvyliktokė nutylėjo apie dar vieną susidūrimą su juo. Mikrorajone kalbama, kad jai prie mokyklos buvo surengta vieša egzekucija, kurios metu dvyliktokė priversta klūpėdama atsiprašyti plėšiko, jog kreipėsi į policiją.

Priverstas pakeisti mokyklą

Daugiau kaip pusmetį tylėjo ir viena Kalniečiuose gyvenanti medikė. Per tą laiką minėtos gaujos terorizuojamas jos sūnus buvo priverstas net pakeisti mokyklą. Kodėl gauja ėmė persekioti šį dešimtoką, galima tik spėlioti.

Viena iš prielaidų, žinota, kad jo tėvas gyvena JAV. Kita - pasinaudota tuo, kad paauglys psichologiškai silpnesnis už kitus bendraamžius.

Kartą žiemą jis tiesiai iš mokyklos nusivežtas į greta esantį Kleboniškio mišką. Grasinant peršauti koją (pagrobėjai buvo ginkluoti pistoletu), iš jo reikalauta gana solidžios, beveik tūkstančio litų pinigų sumos. Neva - už tai, kad paliks ramybėje.

Vietoj pinigų iš reketuojamojo namų paimti kai kurie panašios vertės daiktai.

Reikalavo eiti vogti

Tačiau ramybė truko vos kelis mėnesius. Gaujos vadeivos kaimynystėje gyvenanti auka vieną šios vasaros dieną susistabdyta tiesiog gatvėje. Dabar jau pareikalauta mokesčio už įžeidimą.

Reikalaujama suma buvo dar didesnė. Vietoj pinigų pasiimtas ne per seniausiai tėvo iš JAV atsiųstas kompiuteris. Nė apie vieną plėšimą policijai nepranešta. Dešimtoko mamos kantrybė neišlaikė praėjusią savaitę, kai sūnus vėl nusivežtas “pokalbiui” į Kleboniškio mišką.

Šį kartą seni pažįstami jo laukė jau prie naujosios mokyklos. Dabar jau grasinta peiliu ir reikalauta prievarta tapti gaujos nariu. Kaip kitaip suprasti reikalavimą eiti kartu prievartauti turtą, vogti iš automobilių ir panašiai?

Apsisprendimui duotos tik kelios dienos. Neigiamo atsakymo atveju grasinta fiziniu susidorojimu; tąkart atimtas tik mobiliojo ryšio telefonas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (303)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Naujoji Mokesčių inspekcijos vadovė žada išieškoti daugiau mokesčių (195)

„Šuniui uodegą geriau iš karto nukirsti, negu kapoti kelis kartus“, – apie būsimas...

Tragiška avarija Trakų rajone: susidūrė trys automobiliai, žuvo žmogus papildyta 7.41 (34)

Ketvirtadienį 06.41 valandą ryte Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112...

Apklausa: gyventojai abejoja dėl koalicijos ateities (52)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos koalicija su socialdemokratais Lietuvos...

Kas apsaugos mūsų darbo vietas? (14)

JAV ir Europos politikos lyderiai nerimauja dėl kokybiškų darbo vietų likimo. Ta proga jiems...

Ateities perspektyvos: protingėjantys automobiliai ir kvailėjantys vairuotojai (13)

Jeigu jūsų automobilis geba kritinėje situacijoje sustoti ir mato aplinką geriau, nei jūs pats,...

J. Arlauskaitė – Jazzu rengiasi išleisti poezijos knygą (13)

Besirengdama savo ir Leono Somovo koncertams Kaune ir Vilniuje DELFI TV konferencijoje...

Po rekonstrukcijos atidaromas Vilniaus oro uostas (12)

Ketvirtadienį Vilniaus oro uostas atnaujina savo veiklą po 35 dienas trukusios kilimo ir tūpimo...

„Real“ futbolininkai antrą kartą pranoko „Barceloną“ ir iškovojo Supertaurę (3)

Ispanijos Supertaurės atsakomose rungtynėse Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione vietos klubas...

Pakistanietis turi ką papasakoti apie gyvenimą Lietuvoje (17)

Į Lietuvą pakistanietis elektronikos inžinierius Muhammadas Rohanas atvyko patartas dėdės ir...