Daugiau nei pusę iš Karinių jūrų pajėgų (KJP) sandėlio prieš pusantro mėnesio pagrobtų šaudmenų policijai padėjo surasti benamis. Stipriai įkaušusio vyriškio kalbomis nepatikėję pareigūnai uždarė jį komisariate išblaivinti. Tačiau šeštadienį ryte prablaivėjęs benamis tikino pareigūnus jo informaciją patikrinti.
Šoviniai
Apie Klaipėdos rajone esančiame miške gulinčias šaudmenų dėžes penktadienį policijai pranešė nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis Ramūnas G.

Kaip sakė šaudmenų pagrobimo bylą tiriančios Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Vitalijus Gulenkovas, šeštadienio rytą šalia Kairių poligono miško laukymėje pareigūnai surado eglių šakomis uždangstytas penkias dėžes su šaudmenimis.

Pasak V.Gulenkovo, šaudmenys rasti maždaug už kilometro nuo vagystės vietos.

4 dėžės buvo neatidarytos, aplink vieną atidarytą dėžę buvo išbarstyti šoviniai. Sekmadienį, darsyk apžiūrėję laukymę, pareigūnai žolėje aptiko keturis 7,62 milimetrų kalibro šovinius ir vieną sprogstamąjį paketą "SIP-7".

Rastuosius šovinius suskaičiavo Karo policijos pareigūnai. Jų teigimu, iš viso savaitgalį buvo rasti 9 tūkst. 586 vienetai 7,62 kalibro "AK" šovinių, 286 to paties kalibro trasuojantys šoviniai ir 37 sprogstamieji paketai "SIP-7".

Pirmadienį, pasitelkus metalo detektorius, šovinių paieškos miške pratęstos.

"Kol kas neaišku, ar šoviniai buvo numesti iškart po vagystės, ar jie į mišką atvežti vėliau. Po vagystės pareigūnai apylinkes aplink sandėlius šukavo 200-300 metrų spinduliu, toliau nežiūrėjo", - sakė jis.

"Radimo faktas dar nėra bylos pabaiga, įtariamųjų byloje kol kas nėra", - sakė prokuroras.

Atsiradus naujiems pokyčiams baudžiamojoje byloje, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Kronkaitis pirmadienį sakė, kad kol kas negali priimti galutinio sprendimo dėl drausminių nuobaudų kariškiams.

Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerijos atstovė spaudai, kariuomenės vadas nurodė KJP vadui jūrų kapitonui Kęstučiui Macijauskui pateikti štabo sudarytos komisijos tarnybinio tyrimo medžiagą su išvadomis ir nustatytais kaltininkais, dėl kurių tiesioginės ar netiesioginės kaltės ar aplaidumo arsenalo sandėlyje buvo įvykdyta vagystė.

Be to, nurodyta pateikti išsamią informaciją apie KJP Logistikos tarnybos ir Apsaugos ir gynybos dalinio karių ir darbuotojų giminystės ar svainystės ryšius.

Vagystė iš Kairių poligone įsikūrusio Karinių jūrų pajėgų lengvosios ginkluotės sandėlio buvo pastebėta sausio 21 dieną. Dingo maždaug 15 tūkst. šovinių Kalašnikovo automatams, 1 tūkst. 200 smulkesnių šovinių, 54 sprogstamieji paketai ir 15 signalinių raketų. Nuostoliai siekia 10 tūkst. litų.

Nustatyta, kad į laivyno ginklų sandėlio teritoriją nusikaltėliai pateko iškirpę skyles metalinėje tvoroje, o į sandėlį įsibrovė numušę spynas. Po vagystės sandėlio teritorijos sargyba buvo sustiprinta.

Po vagystės šalies policijos vadovas Vytautas Grigaravičius baiminosi, kad pagrobtais šaudmenimis gali naudotis Lietuvos nusikaltėliai arba jie gali būti parduoti į užsienį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kaimynų prekybos tinklas ruošiasi galingam spurtui Lietuvoje (8)

Latvijos statybinių medžiagų ir buities prekių parduotuvių tinklo „ Depo “ prekybos tinklas...

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (573)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Turkijoje siaučia pavojingas virusas: vienas iš simptomų – pykinimas (16)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja apie šių metų liepos ir rugpjūčio...

DELFI startuoja naujas kanalas Būstas (1)

Pagrindinis naujienų portalas DELFI skaitytojams pristato dar vieną gerą žinią. Jau nuo...

K. Girnius. Ar reikėtų „perkrauti“ santykius su Baltarusija? (20)

Pastarosiomis dienomis vis labiau rašoma apie Baltarusiją . Michailas Saakašvilis pasakė...

Archeologai patvirtino: pajūryje iš tiesų rastas kuršių piliakalnis

Archeologiniai tyrimai patvirtina, kad praėjusią vasarą Pajūrio regioniniame parke, vos už kelių...

Tragiška avarija Trakų rajone: susidūrė trys automobiliai, žuvo žmogus papildyta 10.11 (112)

Ketvirtadienį 06.41 valandą ryte Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112...

Elito karai Rusijoje: eksministras tėškė kaltinimus V. Putino bendražygiui (42)

Rusijos valdžios elitų tarpusavio karai, apie kuriuos iki šiol kalbėjo tik stebėtojai, netikėtai...

Sumaištis Olandijoje: radijo stoties pastate buvo laikomi įkaitai atnaujinta 11.07 (11)

Olandų radijo stotyje 3FM keli žmonės buvo paimti įkaitais. Apie tai ketvirtadienį pranešė...