Prokurorai L. Kedienę kaltina dėl Lietuvos himno išniekinimo

 (143)
Nuo Lietuvos teisėsaugos Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) besislapstančios buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės motina Laimutė Kedienė vėl stojo prieš teismą.
Laimutė Kedienė (centre) ir Audronė Skučienė (kairėje)
© DELFI / Kiril Čachovskij

Oficialiai jau du kartus teistą L. Kedienę prokurorai kaltina dėl Lietuvos himno išniekinimo, šmeižto ir melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą pateikimo. Šioje byloje nukentėjusiuoju yra pripažintas buvęs Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis, šiuo metu dirbantis advokatu.

73 metų L. Kedienei iškeltą bylą pirmadienį pradėjo nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismas.

Šioje byloje pradėtas ikiteisminis tyrimas yra susijęs su garsiaisiais Garliavos pedofilijos įvykiais – po dviguba žmogžudyste įtariamo Drąsiaus Kedžio mirties L. Kedienė dar 2010 m. kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama K. Betingiui iškelti bylą, nes jis esą gali būti susijęs su jos sūnaus mirtimi.

Dėl šmeižto nukentėjusiuoju pripažintas K. Betingis iš L. Kedienės prašo priteisti 7 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

Be to, L. Kedienė kaltinama dėl Lietuvos himno išniekinimo – 2010 m. prie Kauno apygardos prokuratūros buvo surengtas piketas, kurio metu buvo giedamas iškraipytas Lietuvos himnas – esą Lietuva yra pedofilų žemė, kurioje buvo prievartaujami vaikai. Šiame pikete dalyvavo ir L. Kedienės anūkas.

L. Kedienė kaltės dėl jai pateiktų kaltinimų nepripažįsta. Šioje byloje pareigūnai yra apklausę daugybę žurnalistų, kurie taip pat bus kviečiami liudyti į teismo posėdžius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Kaune pasivaikščioti išėjęs vyras sūnumi rado daiktą, panašų į granatą (3)

Šeštadienį vyras su sūnumi vaikščiodami prie iškasto griovio Veiverių g. Kaune, aptiko į granatą panašų daiktą, jis buvo maždaug 1 m nutolęs nuo iškasto griovio. Nedelsiant iškviesta policija.

Smurto protrūkis parke Rokiškyje - neblaivi 20-metė sumušė dvi nepilnametes (4)

Penktadienio vakaras Rokiškio parke nebuvo ramus. Girta dvidešimtmetė sumušė dvi nepilnametes. Vieną iš jų spardė ir gulinčią.

Skaudus eismo įvykis Molėtų r. – žuvo mama, mažametę dukrą išgelbėjo saugos kėdutė (26)

Penktadienio vidurdienį Molėtų r., kelyje Utena-Pakalniai-Alanta, apvirto automobilis „Mitsubishi Pajero“. Vairuotoja žuvo. Kartu važiavusią mažametę dukrą išgelbėjo automobilinė saugos kėdutė.

Įvykis kelyje Kuršėnai-Papilė priminė veiksmo filmo sceną (6)

Penktadienį vakare Akmenės r., kelias Kuršėnai-Papilė priminė veiksmo filmo sceną. Pro važiuojančio automobilio „Subaru“ langą pistoletu šautą į lenkiantį automobilį „Ford“.

Kirviu ginkluota moteris sužalojo vyrą (9)

Penktadienį vakare Joniškio r., Žagarėje, kirviu ginkluota moteris sužalojo 1961 m. gimusį vyrą.