Prokuratūra teismui perdavė "Juodvarnių" bylą

 (1)
Vilniaus apygardos prokuratūra baigė tirti ir teismui perdavė "Juodvarnių" organizacijos dviejų narių baudžiamąją bylą, kurioje jie bus teisiami už rengimąsi įgyti didelį kiekį šaudmenų.
Antradienį baudžiamąją bylą prokuratūra perdavė Vilniaus miesto 1-sios apylinkės teismui.

Už rengimąsi įgyti didelį kiekį šaudmenų bus teisiami du neregistruotos "Juodvarnių" organizacijos nariai - 25 metų vilnietis Rokas Kepežinskas ir 21 metų varėniškis Giedrius Navionis.

R. Kepežinskui yra pareikštas kaltinimas ir dėl neteisėto nešaunamojo ginklo laikymo.

Iki šiol nuo teisėsaugos besislapstančio 38 metų Eligijaus Šmidto byla išskirta iš kitų kaltinamųjų bylos. E. Šmidtui yra pareikštas kaltinimas ir dėl pasikėsinimo į policijos pareigūno gyvybę.

Vasario 25 dieną Varėnoje Vytauto gatvėje patruliavę du Varėnos rajono policijos komisariato policininkai pastebėjo automobilį "VW Jetta", kuriame sėdėjo trys vyriškiai.

Kilus įtarimui, pareigūnai nutarė apieškoti šiuos asmenis.

Apieškant E. Šmidtą buvo apčiuoptas daiktas, panašus į ginklą. Šis vyriškis sukirto pareigūnui per rankas, atsitraukė, iššovė vieną šūvį į policininką Rimantą Žilionį ir pabėgo į šalia esantį mišką. Kulka įstrigo pareigūno kišenėje buvusiose kortose ir jo nesužeidė.

Kitus du asmenis - G. Navionį ir R. Kepežinską - pareigūnams pavyko sulaikyti iš karto.

Po įvykio E. Šmidtas pasislėpė ir iki šiol nerastas.

Vėliau paaiškėjo, kad sulaikyti priklauso nacionalistinei organizacijai "Juodvarniai".

Netrukus po įvykio teisėsaugos pareigūnai atliko kratas įvairiose Lietuvos vietose ir aptiko labai daug sprogmenų ir šaudmenų.

Slaptavietėse buvo rasta tūkstančiai vienetų įvairaus kalibro šovinių, trotilo briketai, granatos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Po problemų šeimoje nutarė gėdingai atsipalaiduoti: tai – mano gyvenimo tragedija (69)

Žalingų įpročių neturintis ir sveiką gyvenseną propaguojantis 39 metų vilnietis Artūras Čivilis po šeimoje kilusių problemų nutarė atsipalaiduoti, tačiau vyras pasirinko tokį būdą, kuris kitus turėtų mažų mažiausiai šokiruoti.

Vilniuje prieš eismą išvažiavęs girtas vairuotojas sukėlė avariją (28)

Antradienio vakarą į Vilniaus pakraštyje įvykusią avariją skubėjo policijos pareigūnai ir medikai. Įvykio vietoje paaiškėjo, kad avarijos kaltininkas neblaivus.

Sakė, kad nieko draudžiamo neturi, tačiau muitinės pareigūnai vis tiek ėmė ardyti automobilius (13)

Vilniaus teritorinės muitinės kelio postuose stringa kontrabandininkų automobiliai – pastarosiomis dienomis keliuose užsieniečių automobiliuose muitininkai aptiko nelegaliai gabentų cigarečių už beveik 26 tūkst. eurų.

Garsusis bėglys M. Jonkus – vėl nerimsta: nesiekiau praturtėti iš mirties (20)

Klaipėdos verslininką Vilmantą Dundulį nušovęs ir iš jo šaunamąjį ginklą pagrobęs klaipėdietis Marius Jonkus, kuris šį pavasarį išgarsėjo pasprukęs iš Vilniaus ligoninės, prarado bet kokias viltis įrodyti, kad itin sunkų nusikaltimą padarė ne tyčia, kaip nustatė teismas, o tai esą įvyko dėl neatsargumo.

„Agurkinių“ gaujos narys atsidūrė Švedijos kalėjime ir neteko beveik 29 tūkst. Eurų (11)

„Agurkinių“ bylą nagrinėti ketinęs teismas vėl nesulaukė vieno kaltinamojo, kurį yra paleidęs už įspūdingą užstatą. Paaiškėjo, kad vyras ne tik spruko iš Lietuvos, bet spėjo „pasižymėti“ ir Švedijoje.