Prokuratūra nutraukė ekspremjero bylą

 (2)
Vilniaus apygardos prokuratūra antradienį nutraukė baudžiamąją bylą ekspremjero Adolfo Šleževičiaus ir buvusio Lietuvos akcinio inovacinio banko (LAIB) valdytojo Artūro Balkevičiaus baudžiamąją bylą.
A. Šleževičių Generalinė prokuratūra kaltino tuo, kad jis, būdamas valstybės pareigūnu - ministru pirmininku, pasinaudojo tarnybine padėtimi priešingais tarnyba interesais bei savanaudiškais tikslais ir padarė didelę žalą valstybės interesams.

A. Šleževičiui buvo pateikti kaltinimai dėl padarytos žalos LAIB (daugiau nei 20 tūkst. litų), Vilniaus bankui (apie 2 tūkst. JAV dolerių) ir dėl žalos valstybės interesams bei oficialaus dokumento suklastojimo ir jo panaudojimo, užvaldant LAIB turtą (daugiau nei 3 tūkst. litų).

Ekspremjero byla po prokuratūras ir teismus klaidžiojo 4 metus.

Vasario 21 dieną Generalinė prokuratūra ekspremjero bylą perdavė tirti Vilniaus apygardos prokuratūrai.

Tada Generalinė prokuratūra pripažino, kad ekspremjero bylą tyrusio prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiojo prokuroro Algimanto Kliunkos argumentai nepakankami, kad pateisintų kvalifikuotų sprendimų stoką.

"Mums byla buvo persiųsta perskaityti ir pasakyti savo nuomonę. Mes šiandien nematome perspektyvų, dėl ko ją būtų galima siųsti teismui", teigė R. Jancevičius.

Per visus bylinėjimosi metus ekspremjeras, po nušalinimo 1996 metų vasarį perėjęs į privatų verslą, visus kaltinimus neigė, vadino juos absurdiškais ir teigė, kad jo byla yra politizuota. Teismuose jis netgi buvo paskelbęs politikų pavardes, kurie neva byla pernelyg domėjosi.

"Man viena partija ir politika yra Baudžiamasis ir Baudžiamojo proceso kodeksas. Aš ne medis, kuris linguoja pagal vėją, aš esu pakankamai storas prokuroras, mane sunku išjudinti", juokaudamas BNS sakė prokuroras R. Jancevičius, paklaustas ar, priimdamas sprendimą ekspremjero byloje, nebijąs užsitraukti dalies politikų nemalonės.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Ignalinoje atvira liepsna degė namas

Sekmadienį vėlai vakare užsiliepsnojo medinis namas Ignalinos mieste.

Kaune kaktomuša susidūrė du BMW: sužeisti trys žmonės (19)

Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai pranešė apie sekmadienio vakarą Kaune įvykusią skaudžią avariją. Jos metu sunkiai sužaloti mažiausiai du asmenys.

Vilniuje karys sukėlė avariją, du žmonės sužaloti (5)

Šeštadienio vakarą Vilniuje blaivus LDK Algirdo mechanizuoto pėstininkų bataliono būrio vadas automobiliu „VW Passat“ nepraleido kito tokio paties automobilio ir jie susidūrė.

Vilniuje padegtas BMW, ugnis išplito (12)

Šeštadienio rytą Vilniuje užsiliepsnojo BMW. Liepsnos perėjo ant šalia stovėjusio kito automobilio. Įtariamas padegimas.

Per sprogimą Jonavoje smarkiai nudegė vyras (3)

Kai šeštadienio rytą Jonavoje sprogo katilas, vyras apdegė 50 proc. kūno, pranešė policija.