Policija viliasi greitos įkaitų dramos pabaigos

Liuksemburgo policija ketvirtadienį ryte patikino, kad vaikų darželyje laikomi 29 įkaitai, daugiausia 4-7 metų vaikai, nenukentės ir per kelias valandas bus išlaisvinti.
Policijos atstovas spaudai Josas Schmitas (Josas Šmitas) sakė, kad su pagrobėju, kuris mainais į įkaitų išlaisvinimą reikalauja būti nuskraidintas į Libiją, intensyviai deramasi. Kai kuriais pranešimais, pagrobėjas dar reikalauja 60 mln. Belgijos frankų (6 mln. litų).

"Situacija stabili. Esame įsitikinę, kad ši įkaitų drama pasibaigs be smurto per kelias artimiausias valandas", žurnalistams sakė J. Schmitas.

Pasak atstovo spaudai, pagrobėjas yra ramus, o vaikai buvo pavalgydinti ir tebemiega - tai esą teigiamas ženklas.

Įkaitų pagrobėjas yra iš Alžyro ar Tuniso kilęs beveik 40 metų amžiaus vyras, Liuksemburgo pilietis nuo 1982-ųjų. Jis trečiadienį 13 val. 30 min. Grinvičo (15 val. 30 min. Lietuvos) laiku laisvai įėjo į darželį Vaserbiligo miestelyje prie Vokietijos sienos ir, grasindamas pistoletu, peiliu bei granata, įkaitais paėmė maždaug 37 vaikus.

Viena auklėtoja, pasirodžius ginkluotam vyrui, slapta iš darželio išvedė 6 ar 7 vaikus, o trečiadienį vakare pats pagrobėjas, telefonu pasikalbėjęs su savo psichiatru, paleido 8 vaikus. Kitais pranešimais, pagrobėjas paleido 16 vaikų.

Dar kartą patikslinusi įkaitų skaičių, policija ketvirtadienį paskelbė, kad jų yra 29, bet nenurodė, kiek tarp jų yra vaikų ir kiek suaugusiųjų.

Trečiadienį vakare Liuksemburgo vidaus reikalų ministras Michelis Wolteris (Mišelis Volteris) spaudos konferencijoje sakė, kad pagrobėjas anksčiau yra sirgęs psichikos liga ir yra žinomas policijai.

Ministro teigimu, nusikaltimo motyvai yra susiję su pagrobėjo šeimos problemomis - socialiniai darbuotojai yra atėmę 2 jo vaikus, kurie lankė minėtą darželį.

Aplink darželį dislokuoti saugumo tarnybų, taip pat Vokietijos specialiųjų pajėgų pareigūnai, medikai bei gaisrininkai, atvyko daug žurnalistų. M. Wolteris policijai buvo nurodęs taikiai spręsti konfliktą.

Šis incidentas sukrėtė paprastai ramų ir palyginti apsnūdusį miestelį, kuriame gyvena 2,3 tūkst. žmonių.

Įkaitais tebelaikomų vaikų tėvams bendruomenės centre suteikiama psichologo pagalba, vieni kitiems padeda ir prie darželio besibūriuojantys giminaičiai bei kaimynai.

Tarp pagrobtų vaikų yra prancūzų, o maždaug pusė jų - portugalų kilmės. Portugalai sudaro apie 20 proc. Liuksemburgo gyventojų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Narkotikų kelią iš Ispanijos į Lietuvą organizavę vyrai turėjo įtikinėjimo dovaną (4)

Tarptautinio narkotikų kelio organizavimu kaltinami vyrai sugebėjo įtikinti ne vieną, kad tai net labai naudinga tiems, kurie su jais bendradarbiauja. Narkotikų pervežimai vykdyti gana įžūliai, vienas kaltinamųjų tam naudojo savo įmonės vilkiką. Visgi į nusikaltimą įtrauktas vairuotojas išdavė nusikaltimo planą.

Mažeikių rajone siautėjo pražūtinga liepsna (6)

Mažeikių rajone naktį iš pirmadienio į antradienį kilęs gaisras pražudė žmogų.

Girtas vairuotojas Vilniuje sužalojo pėsčiąją (5)

Neblaivus prie vairo sėdęs vyras sužalojo moterį, ji patyrė žastikaulio lūžį.

Kauno rajone suniokotas bankomatas, įtariama, jį bandyta sprogdinti

Spalio 24 d. ryte pastebėta, kad nakties metu Kauno rajone, Ramučių kaime esančio prekybos centro pastato išorėje apgadintas bankomatas, išlaužtas užraktas, pro kurį paduodami pinigai, į bankomato vidų galimai prileista dujų, bandyta sukelti dujų sprogimą.

Karmėlavoje apsivertė „VW Passat“, sumaitoto automobilio vairuotojas ligoninėje (13)

Vėlų pirmadienio vakarą Kauno apskrities policija gavo pranešimą, kad Karmėlavoje, miestelio pradžioje, apsivertė automobilis, yra sužalotas žmogus.