Policija smogė automobilių vagims – sulaikyta organizuota gauja

 (55)
Lietuvos kriminalinės policijos biuras (LKPB) smogė automobilių vagims – už grotų pakliuvo penki Panevėžio gyventojai, įtariami pavogę dešimt maždaug 5 metų senumo automobilių. Ikiteisminį tyrimą kontroliuojanti Vilniaus apygardos prokuratūra nusprendė teismo prašyti įtariamuosius suimti.
Policija smogė automobilių vagims – sulaikyta organizuota gauja
© PD nuotr.

Į Vilniaus miesto 1 apylinkės teismą nuo ketvirtadienio ryto buvo vežami trečiadienį sulaikyti panevėžiečiai, kuriems prokuratūra inkriminuoja automobilių vagystes organizuotoje grupėje bei pavogtų transporto priemonių ir juose buvusių vertingų daiktų realizavimą.

Ikiteisminio tyrimo teisėja patenkino prokurorų prašymus – įtariamuosius leista suimti nuo 2 iki 3 mėnesių. Teismas pabrėžė, kad vengdami gresiančios griežtos bausmės įtariamieji gali pasislėpti, trukdyti tyrimui.

Iš penkių sulaikytų įtariamųjų – du anksčiau neteisti asmenys, kiti – gerai žinomi policijai.

Pirminiais duomenimis, organizuotos grupuotės nariai iš anksto buvo susitarę daryti nusikaltimus, jos nariai buvo pasiskirstę vaidmenimis.

Sulaikytieji vagystėms naudojo automobilius galingais varikliais, visais varomaisiais ratais. Be to, tokių automobilių salonuose buvo įmontuoti galinių šviesų išjungimo mygtukai – kad būtų paprasčiau pasišalinti iš nusikaltimo vietos, įrengti raudoni ir mėlyni švyturėliai bei garsinė sirena, imituojantys policijos švyturėlius ir garsinę signalizaciją. Iš nusikaltėlių konfiskuoti 6 tokie automobiliai.

Vykdydami nusikaltimus grupuotės nariai ryšį palaikydavo per radijo stotis, o vairuodami automobilius dėvėjo kaukes, kad nebūtų užfiksuoti greičio matuoklių.

Įtariamiesiems inkriminuojamos automobilių „Audi“, BMW ir kt. vagystės buvo įvykdytos Ukmergėje. Kai kurios transporto priemonės buvo iš karto išardytos ir parduotos kaip detalės, o dalis automobilių, suklastojus duomenis, buvo išvežti iš Lietuvos ir parduoti kitų valstybių piliečiams.

Pareigūnai teigia turintys žinių, kad grupuotės nariai palaikė ryšius su bendrais kitose valstybėse, todėl gali būti, jog artimiausiu metu už grotų paklius ir daugiau įtariamųjų.

„Grupuotę pareigūnai stebėjo mažiausiai pusę metų – surinkę pakankamai įrodymų nusprendėme juos sulaikyti“, – DELFI patikino ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Nijolė Bareikienė. Ji neabejoja, kad tyrimo metu gali paaiškėti ir daugiau grupuotės įvykdytų nusikaltimų.

Už grotų pakliuvę įtariamieji neigia jiems mestus įtarimus, tiesa, vienas gaujos narys pripažino, kad panevėžiečiai vertėsi transporto priemonių vagystėmis. Jis teigė, kad transporto priemones vogė Ukmergėje tik todėl, kad nenorėjo įkliūti Panevėžio policijai.

www.DELFI.lt
Savaitės naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Jauną vyrą pražudęs sunkvežimio vairuotojas ašarodamas parklupo prieš žuvusiojo nuotrauką (56)

Panevėžietė keramikė Audronė Markutienė puoselėja idėją balandžio 14-ąją įprasminti kaip žuvusių motociklininkų atminties dieną. Tądien ji neteko sūnaus – Panevėžyje daugeliui pažįstamo automobilių ir motociklų vairavimo instruktoriaus, automobilių slalomo lenktynininko, saugiausiu vairuotoju tituluoto Donato Tebelškio.

Sprukdamas nuo policijos smurtautojas sunkiai susižalojo (3)

Balandžio 28-osios naktį, apie 1.30 val., Jurbarke, S. Dariaus ir S. Girėno g., namuose, prieš trylikametį sūnų ir 40 metų žmoną smurtavo galimai neblaivus sutuoktinis. Į pagalbą skriaudžiamiems žmonėms atvykus pareigūnams, vyras bandė pasislėpti – iš trečio aukšto balkono perlipo į antrame aukšte esantį balkoną.

Tėvai aprauda ir auką, ir žudiką: įtaria baisią tiesą (9)

Trakų rajono Rūdiškių miestelio gyventojams Liudmilai ir Nikolajui Semenovičiams – vėl skausmo ašaros: teismas ketvirtadienį nutarė jų sūnų įkalinti 10 metų. Už tai, kad jis nužudė savo brolį – kitą Semenovičių sūnų.

Panevėžyje dingo į mokyklą išėjęs 14-metis (11)

Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariatas ieško dingusio be žinios 14-mečio Vakario Karpavičiaus, kuris balandžio 27 d., apie 8.10 val., iš Panevėžio socialinių paslaugų centro Vaikų grupinio gyvenimo namų Panevėžyje, Teatro g. 20A, išėjo į mokyklą ir iki šiol negrįžo.

Išskirtinis filmuotas vaizdas: moterį partrenkęs motociklininkas užfiksuotas iš arti (76)

Šeštadienį Vilniuje, Justiniškių ir Rygos gatvių sankryžoje, prie parduotuvės „Norfa“, garbaus moterį sužalojęs ir sprukęs motociklininkas vis dar ieškomas. Tikimės, kad DELFI gautas išskirtinis filmuotas įrašas padės atpažinti asmenį – gal tai net Jūsų kaimynas?