Policija smogė automobilių vagims – sulaikyta organizuota gauja

 (55)
Policija smogė automobilių vagims – sulaikyta organizuota gauja
© PD nuotr.

Lietuvos kriminalinės policijos biuras (LKPB) smogė automobilių vagims – už grotų pakliuvo penki Panevėžio gyventojai, įtariami pavogę dešimt maždaug 5 metų senumo automobilių. Ikiteisminį tyrimą kontroliuojanti Vilniaus apygardos prokuratūra nusprendė teismo prašyti įtariamuosius suimti.

Į Vilniaus miesto 1 apylinkės teismą nuo ketvirtadienio ryto buvo vežami trečiadienį sulaikyti panevėžiečiai, kuriems prokuratūra inkriminuoja automobilių vagystes organizuotoje grupėje bei pavogtų transporto priemonių ir juose buvusių vertingų daiktų realizavimą.

Ikiteisminio tyrimo teisėja patenkino prokurorų prašymus – įtariamuosius leista suimti nuo 2 iki 3 mėnesių. Teismas pabrėžė, kad vengdami gresiančios griežtos bausmės įtariamieji gali pasislėpti, trukdyti tyrimui.

Iš penkių sulaikytų įtariamųjų – du anksčiau neteisti asmenys, kiti – gerai žinomi policijai.

Pirminiais duomenimis, organizuotos grupuotės nariai iš anksto buvo susitarę daryti nusikaltimus, jos nariai buvo pasiskirstę vaidmenimis.

Sulaikytieji vagystėms naudojo automobilius galingais varikliais, visais varomaisiais ratais. Be to, tokių automobilių salonuose buvo įmontuoti galinių šviesų išjungimo mygtukai – kad būtų paprasčiau pasišalinti iš nusikaltimo vietos, įrengti raudoni ir mėlyni švyturėliai bei garsinė sirena, imituojantys policijos švyturėlius ir garsinę signalizaciją. Iš nusikaltėlių konfiskuoti 6 tokie automobiliai.

Vykdydami nusikaltimus grupuotės nariai ryšį palaikydavo per radijo stotis, o vairuodami automobilius dėvėjo kaukes, kad nebūtų užfiksuoti greičio matuoklių.

Įtariamiesiems inkriminuojamos automobilių „Audi“, BMW ir kt. vagystės buvo įvykdytos Ukmergėje. Kai kurios transporto priemonės buvo iš karto išardytos ir parduotos kaip detalės, o dalis automobilių, suklastojus duomenis, buvo išvežti iš Lietuvos ir parduoti kitų valstybių piliečiams.

Pareigūnai teigia turintys žinių, kad grupuotės nariai palaikė ryšius su bendrais kitose valstybėse, todėl gali būti, jog artimiausiu metu už grotų paklius ir daugiau įtariamųjų.

„Grupuotę pareigūnai stebėjo mažiausiai pusę metų – surinkę pakankamai įrodymų nusprendėme juos sulaikyti“, – DELFI patikino ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Nijolė Bareikienė. Ji neabejoja, kad tyrimo metu gali paaiškėti ir daugiau grupuotės įvykdytų nusikaltimų.

Už grotų pakliuvę įtariamieji neigia jiems mestus įtarimus, tiesa, vienas gaujos narys pripažino, kad panevėžiečiai vertėsi transporto priemonių vagystėmis. Jis teigė, kad transporto priemones vogė Ukmergėje tik todėl, kad nenorėjo įkliūti Panevėžio policijai.

www.DELFI.lt
 
55
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kriminalai ir nelaimės

Pareigūnai prašo atpažinti kvepalų vagyste įtariamą vyrą (3)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 14:48
Pareigūnai prašo atpažinti kvepalų vagyste įtariamą vyrą
Ukmergės r. PK
Ukmergės rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės. Liepos 12 d., apie 10.50 val., Ukmergės r., Dukstynos kaime, iš prekybos centre „Eifelis“ esančios parduotuvės „Eurokos“, buvo pavogti moteriški kvepalai „Versace Bright Crystal“.

Vos spėjęs iš policijos atsiimti automobilį „kelių gaidelis“ vėl įkliuvo (29)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 14:09
Marius G.
DELFI (P.Sadausko nuotr.)
Policijai vėl įkliuvo Vėžaičių gyventojas Marius G. (gim. 1990 m.), apie kurio nuotykius ir kovas su pareigūnais DELFI rašė sekmadienį.

Septyniolikmečio kuršėniškio nužudyme – netikėta atomazga (3)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 13:52
Rugsėjo 22-osios pavakarę buvo sulaikytas ir į areštinę uždarytas 17-mečio nužudymu įtariamas 24 metų Kuršėnų gyventojas A. J.

Seksualiniu mergyčių išnaudojimu kaltinamas vyras dingo iš teisėsaugos akiračio (9)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 12:29
Rugsėjo 23 dieną Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Kelmės rajono gyventojas V. Ž., gimęs 1963 metais, buvo kaltinamas seksualiniu prievartavimu, fizinio skausmo sukėlimu.

Policija ieško dviejų mažamečių mergaičių (48)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 11:52
Policija ieško dviejų mažamečių mergaičių
Policijos nuotr.
Rugsėjo 22 d. apie 18.00 val. Pakruojo r., Linkuvoje, į patrulius kreipėsi dvi miestelio gyventojos, kurios pranešė, kad rugsėjo 20 d. apie 18 val. iš namų, esančių Pakruojo rajone, Linkuvoje, išėjo jų dukros ir iki šiol negrįžta. Policija pradėjo šių mergaičių paiešką.