Policija smogė automobilių vagims – sulaikyta organizuota gauja

 (55)
Policija smogė automobilių vagims – sulaikyta organizuota gauja
© PD nuotr.

Lietuvos kriminalinės policijos biuras (LKPB) smogė automobilių vagims – už grotų pakliuvo penki Panevėžio gyventojai, įtariami pavogę dešimt maždaug 5 metų senumo automobilių. Ikiteisminį tyrimą kontroliuojanti Vilniaus apygardos prokuratūra nusprendė teismo prašyti įtariamuosius suimti.

Į Vilniaus miesto 1 apylinkės teismą nuo ketvirtadienio ryto buvo vežami trečiadienį sulaikyti panevėžiečiai, kuriems prokuratūra inkriminuoja automobilių vagystes organizuotoje grupėje bei pavogtų transporto priemonių ir juose buvusių vertingų daiktų realizavimą.

Ikiteisminio tyrimo teisėja patenkino prokurorų prašymus – įtariamuosius leista suimti nuo 2 iki 3 mėnesių. Teismas pabrėžė, kad vengdami gresiančios griežtos bausmės įtariamieji gali pasislėpti, trukdyti tyrimui.

Iš penkių sulaikytų įtariamųjų – du anksčiau neteisti asmenys, kiti – gerai žinomi policijai.

Pirminiais duomenimis, organizuotos grupuotės nariai iš anksto buvo susitarę daryti nusikaltimus, jos nariai buvo pasiskirstę vaidmenimis.

Sulaikytieji vagystėms naudojo automobilius galingais varikliais, visais varomaisiais ratais. Be to, tokių automobilių salonuose buvo įmontuoti galinių šviesų išjungimo mygtukai – kad būtų paprasčiau pasišalinti iš nusikaltimo vietos, įrengti raudoni ir mėlyni švyturėliai bei garsinė sirena, imituojantys policijos švyturėlius ir garsinę signalizaciją. Iš nusikaltėlių konfiskuoti 6 tokie automobiliai.

Vykdydami nusikaltimus grupuotės nariai ryšį palaikydavo per radijo stotis, o vairuodami automobilius dėvėjo kaukes, kad nebūtų užfiksuoti greičio matuoklių.

Įtariamiesiems inkriminuojamos automobilių „Audi“, BMW ir kt. vagystės buvo įvykdytos Ukmergėje. Kai kurios transporto priemonės buvo iš karto išardytos ir parduotos kaip detalės, o dalis automobilių, suklastojus duomenis, buvo išvežti iš Lietuvos ir parduoti kitų valstybių piliečiams.

Pareigūnai teigia turintys žinių, kad grupuotės nariai palaikė ryšius su bendrais kitose valstybėse, todėl gali būti, jog artimiausiu metu už grotų paklius ir daugiau įtariamųjų.

„Grupuotę pareigūnai stebėjo mažiausiai pusę metų – surinkę pakankamai įrodymų nusprendėme juos sulaikyti“, – DELFI patikino ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Nijolė Bareikienė. Ji neabejoja, kad tyrimo metu gali paaiškėti ir daugiau grupuotės įvykdytų nusikaltimų.

Už grotų pakliuvę įtariamieji neigia jiems mestus įtarimus, tiesa, vienas gaujos narys pripažino, kad panevėžiečiai vertėsi transporto priemonių vagystėmis. Jis teigė, kad transporto priemones vogė Ukmergėje tik todėl, kad nenorėjo įkliūti Panevėžio policijai.

www.DELFI.lt
 
55
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kriminalai ir nelaimės

Jauna moteris pergudravo policininkus: pinigus reikia užsidirbti sąžiningai (7)

2014 balandžio mėn. 24 d. 17:17
„Pinigus reikia užsidirbti sąžiningai, o ne imti kyšius“, – įsitikinusi šiuo metu Panevėžyje gyvenanti Justina Kulikauskaitė, po kurios skambučio bendruoju pagalbos telefonu buvo sulaikyti du Vilniaus policininkai.

Kauno policijos patruliams - problemos dėl pinigų „iš šono“ (4)

2014 balandžio mėn. 24 d. 17:02
Du Kauno pareigūnai įtariami panorę greitai praturtėti ir dėl to nefiksavę teisių neturinčio vairuotojo pažeidimo.

Policija prašo gyventojų pagalbos: padėkite rasti vagis (8)

2014 balandžio mėn. 24 d. 16:27
Balandžio 23 d., apie 7 val. ūkininkas R. Č., nuvykęs į Varnėnų k., Taujėnų sen. Ukmergės r., neberado lauke palikto traktoriaus CASE IH (Magnum 310). Traktorius yra 2008 metų laidos, raudonos spalvos. Taip pat dingo geltonos spalvos lėkštinis skutikas „Simba X Press“. R. Č. padaryta 670 000 Lt materialinė žala.

Įspūdingos plėšikų gaudynes: sulaikyta su kūdikiu nusižudyti grasinusi ir iš ligoninės pabėgusi moteris (3)

2014 balandžio mėn. 24 d. 15:00
Balandžio 23 d. 11.17 val. Kupiškyje, Skapiškio gel. stotyje, apiplėšta J. S. individualios įmonės parduotuvė. Į parduotuvę atėję vaikinas ir mergina 24-verių pardavėjai į akis papurškė dujų, trenkė į nugarą ir iš kasos aparato, „Perlo" terminalo pagrobė 1 000 litų.

Susidūrus „Toyotai“ ir „Vauxhall“, nukentėjo moteris, vaikas ir kelių mėnesių kūdikis „Vauxhall“ vairas - dešinėje pusėje (36)

2014 balandžio mėn. 24 d. 14:00
Vilniuje popietę susidūrus dviem automobiliams, žmonės prašė medikų pagalbos. Paaiškėjo, kad tarp nukentėjusių - nė metų neturintis kūdikis. Įtariama, kad avarijos kaltininkas vairavo Didžiojoje Britanijoje registruotą „Vauxhall“, kurio vairas - dešinėje.