Policija smogė automobilių vagims – sulaikyta organizuota gauja

 (55)
Policija smogė automobilių vagims – sulaikyta organizuota gauja
© PD nuotr.

Lietuvos kriminalinės policijos biuras (LKPB) smogė automobilių vagims – už grotų pakliuvo penki Panevėžio gyventojai, įtariami pavogę dešimt maždaug 5 metų senumo automobilių. Ikiteisminį tyrimą kontroliuojanti Vilniaus apygardos prokuratūra nusprendė teismo prašyti įtariamuosius suimti.

Į Vilniaus miesto 1 apylinkės teismą nuo ketvirtadienio ryto buvo vežami trečiadienį sulaikyti panevėžiečiai, kuriems prokuratūra inkriminuoja automobilių vagystes organizuotoje grupėje bei pavogtų transporto priemonių ir juose buvusių vertingų daiktų realizavimą.

Ikiteisminio tyrimo teisėja patenkino prokurorų prašymus – įtariamuosius leista suimti nuo 2 iki 3 mėnesių. Teismas pabrėžė, kad vengdami gresiančios griežtos bausmės įtariamieji gali pasislėpti, trukdyti tyrimui.

Iš penkių sulaikytų įtariamųjų – du anksčiau neteisti asmenys, kiti – gerai žinomi policijai.

Pirminiais duomenimis, organizuotos grupuotės nariai iš anksto buvo susitarę daryti nusikaltimus, jos nariai buvo pasiskirstę vaidmenimis.

Sulaikytieji vagystėms naudojo automobilius galingais varikliais, visais varomaisiais ratais. Be to, tokių automobilių salonuose buvo įmontuoti galinių šviesų išjungimo mygtukai – kad būtų paprasčiau pasišalinti iš nusikaltimo vietos, įrengti raudoni ir mėlyni švyturėliai bei garsinė sirena, imituojantys policijos švyturėlius ir garsinę signalizaciją. Iš nusikaltėlių konfiskuoti 6 tokie automobiliai.

Vykdydami nusikaltimus grupuotės nariai ryšį palaikydavo per radijo stotis, o vairuodami automobilius dėvėjo kaukes, kad nebūtų užfiksuoti greičio matuoklių.

Įtariamiesiems inkriminuojamos automobilių „Audi“, BMW ir kt. vagystės buvo įvykdytos Ukmergėje. Kai kurios transporto priemonės buvo iš karto išardytos ir parduotos kaip detalės, o dalis automobilių, suklastojus duomenis, buvo išvežti iš Lietuvos ir parduoti kitų valstybių piliečiams.

Pareigūnai teigia turintys žinių, kad grupuotės nariai palaikė ryšius su bendrais kitose valstybėse, todėl gali būti, jog artimiausiu metu už grotų paklius ir daugiau įtariamųjų.

„Grupuotę pareigūnai stebėjo mažiausiai pusę metų – surinkę pakankamai įrodymų nusprendėme juos sulaikyti“, – DELFI patikino ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Nijolė Bareikienė. Ji neabejoja, kad tyrimo metu gali paaiškėti ir daugiau grupuotės įvykdytų nusikaltimų.

Už grotų pakliuvę įtariamieji neigia jiems mestus įtarimus, tiesa, vienas gaujos narys pripažino, kad panevėžiečiai vertėsi transporto priemonių vagystėmis. Jis teigė, kad transporto priemones vogė Ukmergėje tik todėl, kad nenorėjo įkliūti Panevėžio policijai.

www.DELFI.lt
 
55
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kriminalai ir nelaimės

Taboro gyventojas rado naują pasiteisinimą: pareigūnai net suglumo mylimąjį gynė nuo žurnalistų

2014 lapkričio mėn. 29 d. 10:06
Vilniaus taboro gyventojas, įkliuvęs dėl narkotinių medžiagų pardavimo, nustebino įvairiausių pasiteisinimų girdėjusius pareigūnus.

Iš Klaipėdos bėgęs girtas vairuotojas Kretingoje rėžėsi į policijos automobilį (25)

2014 lapkričio mėn. 28 d. 23:25
Iš Klaipėdos bėgęs girtas vairuotojas Kretingoje rėžėsi į policijos automobilį
DELFI (P.Sadausko nuotr.)
Penktadienį, apie 20 val., žmonės informavo policiją, kad Klaipėdoje, Baltijos prospekte, važinėja girtas automobilio "Renault Scenic" vairuotojas. Apie 20.30 val. tas pats automobilis, Taikos pr., prie prekybos centro BIG, kliudė automobilį "Audi" ir iš įvykio vietos nuvažiavo.

Didžiulė avarija Vilniuje: sudaužyta dešimtys automobilių, tarp sužeistųjų – vaikas (685)

2014 lapkričio mėn. 28 d. 18:08
Avarija Savanorių pr. žiede
DELFI montažas
Penktadienį, apie 18 val., Vilniaus specialiosioms tarnyboms pranešta apie didžiulę avariją Savanorių žiede.

Praeivis Šiauliuose sučiupo senolės skriaudiką (15)

2014 lapkričio mėn. 28 d. 16:18
Lapkričio 26 d. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato budėtojas gavo pranešimą, kad apie 10.30 val. Šiauliuose, Dainų gatvėje, girtas vyras pečiu pastūmė 89 metų senolę, o šiai pagriuvus, iš maišelio pagrobė piniginę su pensijos gavėjo pažymėjimu, širdies stimuliatoriaus pasu, 3 vaistinių nuolaidų kortelėmis ir 10,76 Lt.

Vyrai gelbėjo savo draugą: nufilmavo jo žmoną su meilužiu (217)

2014 lapkričio mėn. 28 d. 16:11
Savo bičiuliui nusprendę įrodyti, kad šio žmona yra neištikima, vyrai slapta ją nufilmavo su meilužiu. Vaizdo įrašą pamatęs sutuoktinis prarado savitvardą.