Policija smogė automobilių vagims – sulaikyta organizuota gauja

 (55)
Policija smogė automobilių vagims – sulaikyta organizuota gauja
© PD nuotr.

Lietuvos kriminalinės policijos biuras (LKPB) smogė automobilių vagims – už grotų pakliuvo penki Panevėžio gyventojai, įtariami pavogę dešimt maždaug 5 metų senumo automobilių. Ikiteisminį tyrimą kontroliuojanti Vilniaus apygardos prokuratūra nusprendė teismo prašyti įtariamuosius suimti.

Į Vilniaus miesto 1 apylinkės teismą nuo ketvirtadienio ryto buvo vežami trečiadienį sulaikyti panevėžiečiai, kuriems prokuratūra inkriminuoja automobilių vagystes organizuotoje grupėje bei pavogtų transporto priemonių ir juose buvusių vertingų daiktų realizavimą.

Ikiteisminio tyrimo teisėja patenkino prokurorų prašymus – įtariamuosius leista suimti nuo 2 iki 3 mėnesių. Teismas pabrėžė, kad vengdami gresiančios griežtos bausmės įtariamieji gali pasislėpti, trukdyti tyrimui.

Iš penkių sulaikytų įtariamųjų – du anksčiau neteisti asmenys, kiti – gerai žinomi policijai.

Pirminiais duomenimis, organizuotos grupuotės nariai iš anksto buvo susitarę daryti nusikaltimus, jos nariai buvo pasiskirstę vaidmenimis.

Sulaikytieji vagystėms naudojo automobilius galingais varikliais, visais varomaisiais ratais. Be to, tokių automobilių salonuose buvo įmontuoti galinių šviesų išjungimo mygtukai – kad būtų paprasčiau pasišalinti iš nusikaltimo vietos, įrengti raudoni ir mėlyni švyturėliai bei garsinė sirena, imituojantys policijos švyturėlius ir garsinę signalizaciją. Iš nusikaltėlių konfiskuoti 6 tokie automobiliai.

Vykdydami nusikaltimus grupuotės nariai ryšį palaikydavo per radijo stotis, o vairuodami automobilius dėvėjo kaukes, kad nebūtų užfiksuoti greičio matuoklių.

Įtariamiesiems inkriminuojamos automobilių „Audi“, BMW ir kt. vagystės buvo įvykdytos Ukmergėje. Kai kurios transporto priemonės buvo iš karto išardytos ir parduotos kaip detalės, o dalis automobilių, suklastojus duomenis, buvo išvežti iš Lietuvos ir parduoti kitų valstybių piliečiams.

Pareigūnai teigia turintys žinių, kad grupuotės nariai palaikė ryšius su bendrais kitose valstybėse, todėl gali būti, jog artimiausiu metu už grotų paklius ir daugiau įtariamųjų.

„Grupuotę pareigūnai stebėjo mažiausiai pusę metų – surinkę pakankamai įrodymų nusprendėme juos sulaikyti“, – DELFI patikino ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Nijolė Bareikienė. Ji neabejoja, kad tyrimo metu gali paaiškėti ir daugiau grupuotės įvykdytų nusikaltimų.

Už grotų pakliuvę įtariamieji neigia jiems mestus įtarimus, tiesa, vienas gaujos narys pripažino, kad panevėžiečiai vertėsi transporto priemonių vagystėmis. Jis teigė, kad transporto priemones vogė Ukmergėje tik todėl, kad nenorėjo įkliūti Panevėžio policijai.

www.DELFI.lt
 
55
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kriminalai ir nelaimės

Londone JAV laivyno būstinės griuvėsiuose žuvo dviejų vaikų tėvas iš Lietuvos

2014 balandžio mėn. 16 d. 10:04
Londone centre esančioje statybvietėje žuvęs lietuvis įvardytas kaip dviejų vaikų tėvas Dainius Rupšys, skelbia BBC.

Su moterimi bendravęs vyras, jos sugyventinį mirtinai sumušė puodais ir keptuvėmis (2)

2014 balandžio mėn. 16 d. 09:30
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo biuro Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai išaiškino ir baigė ikiteisminį tyrimą dėl grasinimo nužudyti, viešosios tvarkos pažeidimo bei nužudymo.

Pasirūpinti nuteistuoju norėjusi moteris pati atsidūrė už grotų

2014 balandžio mėn. 16 d. 09:04
Pasirūpinti nuteistuoju norėjusi moteris pati atsidūrė už grotų
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Į Vilniaus pataisos namų teritoriją permesti mažą siuntinuką bandžiusi moteris atsidūrė areštinėje.

Su žmona susipykęs vyras atsuko dujas ir sukėlė gaisrą (1)

2014 balandžio mėn. 16 d. 08:34
Kupiškio rajono policijos pareigūnams teko siautėjusį vyrą išvežti į areštinę, kad šis nesusprogdintų namų.

Tėvo automobilį paauglys patikėjo įkaušusiam draugui: septyni žuvo vietoje, du sužaloti (23)

2014 balandžio mėn. 15 d. 21:53
Lenkija negali užmiršti iki šiol šalyje neregėtos nelaimės: naktį iš šeštadienio į sekmadienį devyni paaugliai nuo 13 iki 17 metų važiuodami lengvuoju automobiliu maždaug 150 kilometrų per valandą greičiu, posūkyje Klamry vietovėje netoli Chelmno miesto Kujavų pamario vaivadijoje Lenkijoje trenkėsi į medį.