Policija smogė automobilių vagims – sulaikyta organizuota gauja

 (55)
Lietuvos kriminalinės policijos biuras (LKPB) smogė automobilių vagims – už grotų pakliuvo penki Panevėžio gyventojai, įtariami pavogę dešimt maždaug 5 metų senumo automobilių. Ikiteisminį tyrimą kontroliuojanti Vilniaus apygardos prokuratūra nusprendė teismo prašyti įtariamuosius suimti.
Policija smogė automobilių vagims – sulaikyta organizuota gauja
© PD nuotr.

Į Vilniaus miesto 1 apylinkės teismą nuo ketvirtadienio ryto buvo vežami trečiadienį sulaikyti panevėžiečiai, kuriems prokuratūra inkriminuoja automobilių vagystes organizuotoje grupėje bei pavogtų transporto priemonių ir juose buvusių vertingų daiktų realizavimą.

Ikiteisminio tyrimo teisėja patenkino prokurorų prašymus – įtariamuosius leista suimti nuo 2 iki 3 mėnesių. Teismas pabrėžė, kad vengdami gresiančios griežtos bausmės įtariamieji gali pasislėpti, trukdyti tyrimui.

Iš penkių sulaikytų įtariamųjų – du anksčiau neteisti asmenys, kiti – gerai žinomi policijai.

Pirminiais duomenimis, organizuotos grupuotės nariai iš anksto buvo susitarę daryti nusikaltimus, jos nariai buvo pasiskirstę vaidmenimis.

Sulaikytieji vagystėms naudojo automobilius galingais varikliais, visais varomaisiais ratais. Be to, tokių automobilių salonuose buvo įmontuoti galinių šviesų išjungimo mygtukai – kad būtų paprasčiau pasišalinti iš nusikaltimo vietos, įrengti raudoni ir mėlyni švyturėliai bei garsinė sirena, imituojantys policijos švyturėlius ir garsinę signalizaciją. Iš nusikaltėlių konfiskuoti 6 tokie automobiliai.

Vykdydami nusikaltimus grupuotės nariai ryšį palaikydavo per radijo stotis, o vairuodami automobilius dėvėjo kaukes, kad nebūtų užfiksuoti greičio matuoklių.

Įtariamiesiems inkriminuojamos automobilių „Audi“, BMW ir kt. vagystės buvo įvykdytos Ukmergėje. Kai kurios transporto priemonės buvo iš karto išardytos ir parduotos kaip detalės, o dalis automobilių, suklastojus duomenis, buvo išvežti iš Lietuvos ir parduoti kitų valstybių piliečiams.

Pareigūnai teigia turintys žinių, kad grupuotės nariai palaikė ryšius su bendrais kitose valstybėse, todėl gali būti, jog artimiausiu metu už grotų paklius ir daugiau įtariamųjų.

„Grupuotę pareigūnai stebėjo mažiausiai pusę metų – surinkę pakankamai įrodymų nusprendėme juos sulaikyti“, – DELFI patikino ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Nijolė Bareikienė. Ji neabejoja, kad tyrimo metu gali paaiškėti ir daugiau grupuotės įvykdytų nusikaltimų.

Už grotų pakliuvę įtariamieji neigia jiems mestus įtarimus, tiesa, vienas gaujos narys pripažino, kad panevėžiečiai vertėsi transporto priemonių vagystėmis. Jis teigė, kad transporto priemones vogė Ukmergėje tik todėl, kad nenorėjo įkliūti Panevėžio policijai.

www.DELFI.lt
Savaitės naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Pabėgęs kalinys laisve džiaugėsi tik pusantros valandos, bet spėjo išgerti

Birželio 29 d., apie 16.55 val., Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Kriminalinės žvalgybos skyriuje buvo gauta informacija, kad iš darbo vietos Pravieniškių miestelyje savavališkai pasišalino šioje įstaigoje bausmę atliekantis A. P. (gim. 1987 m.), kuriam dėl minimalios pakartotinio nusikalstamumo rizikos buvo suteikta teisė be sargybos dirbti pagalbiniu darbininku.

Dėl muštynių sulaikyti jaunikaičiai policijai jau buvo žinomi: nuskandino šunį, „užminavo“ „Akropolį“ (2)

Joninių naktį vietoje paparčio žiedo paieškų chuliganišką išpuolį prieš 19-metį Šiaulių rajone, Gruzdžiuose, surengę du šių apylinkių gyventojai jau po trijų dienų atsidūrė policijos pareigūnų rankose ir išklausė dėl viešosios tvarkos pažeidimo jiems pareikštus įtarimus.

Britanijoje dėl seksualinio išpuolio ieškomas vienuolikmetis (4)

Didžiosios Britanijos policija skelbia ieškanti vienuolikmečio, kuris įtariamas dėl seksualinio pobūdžio išpuolio prieš moterį geležinkelio stotyje.

Sužalotas motociklu važiavęs ugniagesys-gelbėtojas (1)

Birželio 29 d., apie 15.30 val., Alytaus r., kelio Miroslovas–Vankiškiai–Varda 7-ame km, nuosavas motociklas „Suzuki SV 650S K2“, vairuojamas ne tarnybos metu neuniformuoto blaivaus Lazdijų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesio-gelbėtojo E. G. (g. 1994 m.), nulėkė nuo kelio.

Kol vairuotojas ilsėjosi, iš sunkvežimio dingo 56 televizoriai (4)

Trečiadienį paryčiais, 5.40 val., Kaune, Briedžių tako g., automobilių stovėjimo aikštelėje, krovininio automobilio vairuotojas (g. 1981 m.) pastebėjo, kad iš priekabos, prapjovus tentą, pavogti 56 televizoriai.