Policija smogė automobilių vagims – sulaikyta organizuota gauja

 (55)
Policija smogė automobilių vagims – sulaikyta organizuota gauja
© PD nuotr.

Lietuvos kriminalinės policijos biuras (LKPB) smogė automobilių vagims – už grotų pakliuvo penki Panevėžio gyventojai, įtariami pavogę dešimt maždaug 5 metų senumo automobilių. Ikiteisminį tyrimą kontroliuojanti Vilniaus apygardos prokuratūra nusprendė teismo prašyti įtariamuosius suimti.

Į Vilniaus miesto 1 apylinkės teismą nuo ketvirtadienio ryto buvo vežami trečiadienį sulaikyti panevėžiečiai, kuriems prokuratūra inkriminuoja automobilių vagystes organizuotoje grupėje bei pavogtų transporto priemonių ir juose buvusių vertingų daiktų realizavimą.

Ikiteisminio tyrimo teisėja patenkino prokurorų prašymus – įtariamuosius leista suimti nuo 2 iki 3 mėnesių. Teismas pabrėžė, kad vengdami gresiančios griežtos bausmės įtariamieji gali pasislėpti, trukdyti tyrimui.

Iš penkių sulaikytų įtariamųjų – du anksčiau neteisti asmenys, kiti – gerai žinomi policijai.

Pirminiais duomenimis, organizuotos grupuotės nariai iš anksto buvo susitarę daryti nusikaltimus, jos nariai buvo pasiskirstę vaidmenimis.

Sulaikytieji vagystėms naudojo automobilius galingais varikliais, visais varomaisiais ratais. Be to, tokių automobilių salonuose buvo įmontuoti galinių šviesų išjungimo mygtukai – kad būtų paprasčiau pasišalinti iš nusikaltimo vietos, įrengti raudoni ir mėlyni švyturėliai bei garsinė sirena, imituojantys policijos švyturėlius ir garsinę signalizaciją. Iš nusikaltėlių konfiskuoti 6 tokie automobiliai.

Vykdydami nusikaltimus grupuotės nariai ryšį palaikydavo per radijo stotis, o vairuodami automobilius dėvėjo kaukes, kad nebūtų užfiksuoti greičio matuoklių.

Įtariamiesiems inkriminuojamos automobilių „Audi“, BMW ir kt. vagystės buvo įvykdytos Ukmergėje. Kai kurios transporto priemonės buvo iš karto išardytos ir parduotos kaip detalės, o dalis automobilių, suklastojus duomenis, buvo išvežti iš Lietuvos ir parduoti kitų valstybių piliečiams.

Pareigūnai teigia turintys žinių, kad grupuotės nariai palaikė ryšius su bendrais kitose valstybėse, todėl gali būti, jog artimiausiu metu už grotų paklius ir daugiau įtariamųjų.

„Grupuotę pareigūnai stebėjo mažiausiai pusę metų – surinkę pakankamai įrodymų nusprendėme juos sulaikyti“, – DELFI patikino ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Nijolė Bareikienė. Ji neabejoja, kad tyrimo metu gali paaiškėti ir daugiau grupuotės įvykdytų nusikaltimų.

Už grotų pakliuvę įtariamieji neigia jiems mestus įtarimus, tiesa, vienas gaujos narys pripažino, kad panevėžiečiai vertėsi transporto priemonių vagystėmis. Jis teigė, kad transporto priemones vogė Ukmergėje tik todėl, kad nenorėjo įkliūti Panevėžio policijai.

www.DELFI.lt
 
55
Registruoti (0) Anonimiški (55)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Vilniuje, apleistame name, rastas miręs narkomanas, jo bičiulį pavyko atgaivinti (25)

2015 kovo mėn. 1 d. 13:35
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Sekmadienio popietę Vilniuje, apleistame name prie Algirdo ir Geležinkelio gatvių sankryžos, aptikti du narkomanai.

Parduotuvėje nepažįstamasis biržiečius mušė degtinės buteliu (7)

2015 kovo mėn. 1 d. 13:23
Degtinė "Five Wives"
AP/Scanpix
Du Biržų r. gyventojai (gimę 1992 ir 1973 m.) policijai pranešė, kad vasario 28 d., 10.30 val., Biržuose, parduotuvėje, nepažįstamas asmuo degtinės buteliu smogė jiems į veidus.

Visagine areštantas prarijo šaukštą (24)

2015 kovo mėn. 1 d. 13:04
Vasario 28 d., apie 8 val., Visagino policijos komisariato areštinės kameroje, administracinio arešto bausmę atliekantis vyras (gimęs 1988 m.) prarijo šaukštą.

Girtas vairuotojas pervažiavo ant žemės gulėjusį žmogų (24)

2015 kovo mėn. 1 d. 12:59
Šeštadienio vakarą, 19.59 val., Mažeikių r., Grūstės kaime, Malūno g., automobilis „Audi 100“ vairuojamas neblaivaus (1,55 prom.) vyro (gimusio 1981 m.) pervažiavo ir mirtinai sužalojo ant žemės gulėjusį vyriškį (gimusį 1974 m.).

Keturias mergaites vežusi vairuotoja sukėlė avariją - visos mergytės sužalotos (17)

2015 kovo mėn. 1 d. 12:19
Vasario 28 d., 14.35 val., Panevėžyje, Klaipėdos g., reguliuojamoje sankryžoje, automobilis „Alfa Romeo“, vairuojamas Kupiškio gyventojos (gimusios 1985 m.), sukdamas į kairę, nepraleido ir susidūrė su priešpriešiais važiavusiu automobiliu BMW, vairuojamu vyro (gimusio 1985 m.).