Policininkas Alytuje, „Teatro" kavinėje, paleidęs kelis šūvius, nuo vieno kurių žuvo niekuo dėtas jaunuolis, šaunamąjį ginklą panaudojo teisėtai. Tokią išvadą padarė tarnybinį patikrinimą Alytaus policijos komisariate atlikę Policijos departamento vidaus tyrimų tarnybos pareigūnai.
Šautuvas
Nustatyta, kad incidento kavinėje metu policijos patrulio Juozo Leškevičiaus gyvybei buvo iškilęs realus pavojus ir jis elgėsi adekvačiai susidariusiai situacijai. Tuo tarpu kito kartu buvusio policininko 32 metų Virginijaus Vrubliausko reakcija buvo uždelsta ir neadekvati.

Tarnybinį patikrinimą atlikę pareigūnai apklausė visus konflikto dalyvius ir 16 pašalinių asmenų, buvusių įvykio vietoje.

Žuvo nekaltas žmogus

Tragiškai pasibaigęs incidentas Alytaus Teatro kavinėje įvyko rugpjūčio 18-osios vakarą. Gavę pranešimą, kad kavinėje vienas jaunuolis kabinėjasi prie kitų lankytojų, į kavinę atėjo du policijos patruliai.

Iš barmeno sužinoję, kuris yra priekabiautojas, policininkai priėjo prie 25 metų Tadeušo Žigo ir paprašė jį nueiti į šalį pasiaiškinti. Užuot paklusęs, T.Žigo išsitraukė peilį ir juo staiga dūrė 22 metų policininkui J.Leškevičiui.

Sužeistas policininkas pareikalavo mesti peilį, perspėjo, kad gali panaudoti ginklą, ir iš tarnybinio ginklo vieną kartą šovė į orą. Tačiau T.Žigo į tai nereagavo.

Traukdamasis nuo jo policininkas paleido dar du šūvius. Vienas jų mirtinai sužalojo kavinėje buvusį 26 metų alytiškį Žaną Reinikovą. Jam į žastą pataikiusi kulka prasiskverbė į kūną ir pažeidė gyvybiškai svarbius organus.

Alytiškis iškart mirė. Manoma, jog jis žuvo nuo kulkos, kuri rikošetu atsimušė nuo baro sienelės. Užpuoliko peilio dūrių sužalotas policininkas buvo išvežtas į ligoninę. Ten pat nugabentas ir šūviu į pilvą sužalotas T.Žigo.

Pareigūnui stigo patirties

Šį plačiai nuskambėjusį ir visuomenę sujaudinusį įvykį aptarinėdami žmonės stebėjosi antrojo kavinėje buvusio policininko veiksmais. Daugeliui buvo nesuprantama, ką jis veikė tuo metu, kai užpuolikas su peiliu puolė J.Leškevičių.

Tarnybinio patikrinimo metu nustatyta, kad patrulis V.Vrubliauskas, kilus konfliktui kavinėje, taip pat išsitraukė tarnybinį ginklą, jį užtaisė ir liepė T.Žigo mesti peilį.

Šis nereagavo ir dūrė J.Leškevičiui antrą kartą. Tada J.Leškevičius šovė ir kartu su T.Žigo nukrito ant grindų. Prišokęs T.Vrubliauskas atėmė iš kolegos užpuoliko peilį.

Kitą dieną po konflikto kavinėje su V.Vrubliausku bendravo Policijos departamento Personalo tarnybos psichologų poskyrio specialistai. Jie nustatė, kad patirties stoka, situacijos netikėtumas ir T.Žigo veiksmų šaltakraujiškumas lėmė tai, jog patrulio reakcija buvo uždelsta ir neadekvati.

Čekų šoviniai - tik pratyboms

Tarnybinio patikrinimo metu atkreiptas dėmesys ne tik į pareigūnų veiksmus, bet ir į ginklus bei šaudmenis, kuriuos jie naudojo. Patrulis Alytuje šaudė iš čekiško pistoleto CŽ.

Teisės universiteto specialistų teigimu, yra gana didelė tikimybė, kad čekiškų šovinių kulkos smailiu galu ir plieniniu apvalkalu gali rikošetuoti ir skaidytis. Po tragiško įvykio Alytuje visų šalies policijos įstaigų vadovai buvo įpareigoti čekiškus 9 milimetrų „Luger" tipo šovinius naudoti tik per pratybas.

Policijos ginkluotėje yra ir braziliškų šovinių, kurie yra ne tokie pavojingi. Lietuvos policijos materialinio aprūpinimo centras iki spalio pabaigos turėtų išanalizuoti policijos turimų šaudmenų bei ginklų charakteristikas ir pateikti siūlymus dėl policijos perginklavimo ginklais ir šaudmenimis, atitinkančiais policijai keliamų uždavinių bei funkcijų vykdymą.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (32)

Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata,...

Vilniaus oro uosto atidarymo laukė dėl įdomios priežasties – pomėgiu užkrėtė ir žmoną (8)

Petras Kaukėnas yra avionikos specialistas . 26 metų vaikinui tenka dažnai atsakinėti į...

Lietuje pabudusi „Karklė“ tęsia linksmybes vienam rytas baigėsi komisariate (21)

Šeštadienio rytą festivalininkai „ Karklėje “ prabudo nuo lietaus lašų barbenimo į...

Lekiate prie jūros? Nepamirškite, Jus stebi (75)

Atostogauti galima ir reikia, tik ne tuomet, kai vairuoji. Tokią žinią visą vasarą vairuotojams...

Elitinėje vietoje – gėdingas vaizdas (121)

Išklypusios plytelės ir išlūžę latakai, daug metų neveikiantis apgriuvę fontanas. Taip jau ne...

Lietuviai rado dar vieną apsipirkimo maršrutą (243)

Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje šiemet prekių ir paslaugų...

Karščiausioje Žemės vietoje gyvybė rasta rūgštyje (3)

Siurrealistinių spalvų peizaže dominuoja ryškiai žalia ir geltona, burbuliuoja karštas vanduo,...

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą istorija sujaudino tūkstančius (93)

Birželio 10 d. vilnietis Aurimas Vėbra patyrė labai sudėtingą traum ą – kaklo penkto...

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį susipažino su asistentu (20)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienio rytą surengė pirmą treniruotę, kurią,...