Per sprogdinimą žuvo Šri Lankos ministras

Trečiadienį Kolombo pietiniame Ratmalanos priemiestyje per savižudžio sprogdinimą žuvo Šri Lankos pramonės plėtros ministras C. V. Gunaratne (C. V. Gunaratnė) ir 21 kitas žmogus, dalyvavęs Karo didvyrių dienos eitynėse.
Kaip pranešė policija, radijas bei televizija, C. V. Gunaratne buvo įsimaišęs į minią. Ankstesni pranešimai apie žuvusį kito sostinės priemiesčio merą nepasitvirtino. Per sprogimą buvo sužeista mažiausiai 60 žmonių, o 15 iš jų - sunkiai. Tarp sunkiai sužeistųjų yra ir C. V. Gunaratne žmona, kuriai Kolombo ligoninėje atliekama operacija.

Atsakomybė už anksčiau Kolombe įvykdytus savižudžių sprogdinimus būdavo priskiriama "Tamil-Ilamo" išlaisvinimo "tigrams" (TIIT), nuo 1983 metų kovojantiems už nepriklausomą tamilų valstybę Šri Lankos šiaurėje ir rytuose. Nuo kovo mėnesio "tigrų" maištininkai stengiasi atgauti šiaurinį Džafnos pusiasalį, bet pastarąsias dvi savaites kovos buvo aprimusios.

Karo didvyrių dieną Šri Lankoje paminimi kovose su tamilų "tigrais" žuvę kareiviai. Eitynes, kuriose buvo renkamos lėšos ir kurios turėjo tęstis iki Panaduros miestelio už 25 km į pietus nuo Kolombo, surengė valdantysis Liaudies aljansas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Policija su šiuo vyru nori pasikalbėti apie kvepalus prašoma visuomenės pagalbos (1)

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kauno miesto Centro policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 4 d. (dėl vagystės).

Kaune sunkiai sužalotas perėja ėjęs vyras (7)

Penktadienį, apie 9 val. ryto, Kaune, A. Juozapavičiaus prospekte, buvo partrenktas per perėją žingsniavęs pėsčiasis.

Prienų pareigūnai prašo pagalbos: kas šis žmogus? (7)

Prienų rajono policijos komisariate atliekamas tyrimas dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo.

Lemiama akimirka: atversta byla dėl kompozitoriaus T. Dobrovolskio nužudymo konfliktas dėl V. Putino (121)

Praėjus beveik dvejiems metams po šaltakraujiško kompozitoriaus Tomo Dobrovolskio nužudymo – akistata su teisingumu: Vilniaus apygardos teismas penktadienį atvertė didelio rezonanso sulaukusią baudžiamąją bylą.

Girtas dviratininkas bandė „padovanoti“ pareigūnams tris butelius degtinės (2)

Kyšių siūlytojų netrūksta, policijos pareigūnai vis sulaukia bandymų tartis. Tačiau ketvirtadienį įkliuvęs dviratininkas buvo gana originalus.