Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvosatnaujinta 15.36

 (1037)
Šį savaitgalį rusų pasieniečiai staiga smarkiai apsunkino lietuvių ir kitų Europos Sąjungos piliečių įvažiavimą į Kaliningrado sritį. Rusai stabdo ir visaip vilkina ne tik įvažiavimą į jų teritoriją, bet ir trukdo lietuviams išvažiuoti.
Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvos
© VSAT

Šešias valandas pasienyje praleidęs DELFI skaitytojas rašo: „Įvažiuojant pro Rusijos muitinę Kaliningrado srityje ties Nida lietuvių lengvieji automobiliai yra statomi rusų muitinėje į šoną ir atliekamas neva detalus patikrinimas, žmonės stovi po 9 valandas... Lietuvos pasieniečiai žino, kad tai vyksta nuo penktadienio ir perspėja keliautojus geriau į Rusiją nevažiuoti. Rusų muitinėje tik pasako, kad toks nurodymas duotas iš Maskvos, nes atseit D. Grybauskaitė per daug į Ameriką skraido".

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis DELFI patvirtino, kad nenormali padėtis visą savaitgalį yra visuose prie sienos su Kaliningrado sritimi esančiuose punktuose - Kybartų, Ramoniškių, Panemunės. Pavyzdžiui, Ramoniškių punkte per valandą į Rusiją įvažiuodavo 10-20 automobilių iš Lietuvos, o dabar per valandą rusai įsileidžia 1-2 mašinas (Rusijos piliečiai praleidžiami be trukdymų).

Rusų pareigūnai kolegoms lietuviams teigia, kad problemų kilo dėl naujos, šiomis dienomis įdiegiamos pasienio kontrolės kompiuterinės sistemos - neva duomenų įvedimas į sistemą vyksta labai lėtai. Tačiau šis pasiaiškinimas atrodo nelogiškas, nes lietuvių automobiliai taip pat stabdomi ir išvažiuojant iš Kaliningrado srities, nors išvykstant pasienio procedūros daug paprastesnės.

Tačiau po pietų automobilių eilės ištirpo. Kaip DELFI pranešė skaitytojas Kęstutis, pasienyje su Rusija ties Nida eilių nebuvo.

www.DELFI.lt
Registruoti (3) Anonimiški (1034)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Per pusę Lietuvos slėpti nužudytos merginos kūną vežusiam budeliui teismas paliko galimybę grįžti į laisvę pildoma

Devyniolika metų už grotų. Tokį teismo sprendimą penktadienį išgirdo Mantas Šerpenskas, kuris pripažintas kaltu už nužudymą, išžaginimą ir siekį nuslėpti nusikaltimą - pagal tokius kaltinimus gresia iki gyvos galvos.

Karštis jau pareikalavo aukos: Lampėdžio ežeras pasiglemžė vaikino gyvybę (6)

Ketvirtadienio vakarą į Lampėdžius skubėjo Kauno ugniagesiai gelbėtojai, kurie bandė išgelbėti jauno vaikino gyvybę. Deja, jų pastangos buvo bevaisės ir sutemus paieška nutraukta, kuri atnaujinama penktadienio rytą.

Aistros šachmatų turnyre Seime (14)

Liepos 2 d., apie 16.20 val., Vilniuje, Gedimino pr., Seimo patalpose vykusių Lietuvos ir Ukrainos komandų šachmatų varžybų metu, 44 metų vyras dėl to, kad žaisdamas pralaimėjo jo sūnus, apgadino šachmatų lentą.

Girtas vairuotojas policininkui siūlė valtį iš Danijos (6)

Liepos 2 d., apie 12 val., buvo gautas pranešimas apie eismo įvykį Vytauto gatvėje, Ukmergėje. Policijos patruliai nuskubėjo į įvykio vietą. Paaiškėjo, kad "VW Golf" vairuotojas nepasirinko saugaus greičio, nesilaikė tinkamo atstumo ir įvažiavo į "Audi 80" galinę dalį.

Kaune žuvo automobilio partrenkta moteris (34)

Penktadienio rytą, apie 7.20 val., Kaune, Jurbarko g., ties žiedine sankryža su Raudondvario pl., partrenkta pėsčioji (gim. 1956 m.). Moteris žuvo.