Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvosatnaujinta 15.36

 (1037)
Šį savaitgalį rusų pasieniečiai staiga smarkiai apsunkino lietuvių ir kitų Europos Sąjungos piliečių įvažiavimą į Kaliningrado sritį. Rusai stabdo ir visaip vilkina ne tik įvažiavimą į jų teritoriją, bet ir trukdo lietuviams išvažiuoti.
Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvos
© VSAT

Šešias valandas pasienyje praleidęs DELFI skaitytojas rašo: „Įvažiuojant pro Rusijos muitinę Kaliningrado srityje ties Nida lietuvių lengvieji automobiliai yra statomi rusų muitinėje į šoną ir atliekamas neva detalus patikrinimas, žmonės stovi po 9 valandas... Lietuvos pasieniečiai žino, kad tai vyksta nuo penktadienio ir perspėja keliautojus geriau į Rusiją nevažiuoti. Rusų muitinėje tik pasako, kad toks nurodymas duotas iš Maskvos, nes atseit D. Grybauskaitė per daug į Ameriką skraido".

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis DELFI patvirtino, kad nenormali padėtis visą savaitgalį yra visuose prie sienos su Kaliningrado sritimi esančiuose punktuose - Kybartų, Ramoniškių, Panemunės. Pavyzdžiui, Ramoniškių punkte per valandą į Rusiją įvažiuodavo 10-20 automobilių iš Lietuvos, o dabar per valandą rusai įsileidžia 1-2 mašinas (Rusijos piliečiai praleidžiami be trukdymų).

Rusų pareigūnai kolegoms lietuviams teigia, kad problemų kilo dėl naujos, šiomis dienomis įdiegiamos pasienio kontrolės kompiuterinės sistemos - neva duomenų įvedimas į sistemą vyksta labai lėtai. Tačiau šis pasiaiškinimas atrodo nelogiškas, nes lietuvių automobiliai taip pat stabdomi ir išvažiuojant iš Kaliningrado srities, nors išvykstant pasienio procedūros daug paprastesnės.

Tačiau po pietų automobilių eilės ištirpo. Kaip DELFI pranešė skaitytojas Kęstutis, pasienyje su Rusija ties Nida eilių nebuvo.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Girdžiuose žvejo rastas skenduolis maiše tyrėjus nuvedė pas recidyvistą (1)

Pernai birželį nuleidus užtvankos vandenį Girdžiuose, išniro nužudyto ir į maišą įgrūsto vyro palaikai. Stipriai suirusį lavoną aptiko žvejys. Prie maišo viela buvo pritvirtintas betoninio stulpo gabalas. Jei nebūtų prasidėjęs užtvankos įrenginių remontas ir dėl to nuleistas vanduo, maišas su nužudyto žmogaus kūnu vargu ar būtų kada nors aptiktas.

Į Juodšilius nuvykę pareigūnai žaibiškai puolė gelbėti sąmonę praradusią mergytę (109)

Trečiadienį į vieną iškvietimą nuvykę pareigūnai netrukus skubėjo padėti 2014 metais gimusiai mažylei - mergytės mama, pamačiusi pareigūnus, atbėgo prašyti pagalbos, nes dukrytė nebekvėpavo.

Brangius vogtus dviračius vežęs kaunietis bandė išsisukti pasiteisinimais ir pinigais (20)

Vasario 10 d. apie 10.10 val. kelyje Kaunas-Žeimiai, ties posūkiu link Jonavos, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės pareigūnai sustabdė automobilį „VW LT 35“, kurį vairavo Kauno miesto gyventojas (gimęs 1983 m.). Pareigūnams paprašius parodyti, kas vežama transporto priemonėje, bagažo skyriuje buvo rasta apie 30 įvairių modelių ir markių dviračių su vokiškomis etiketėmis.

Vidury dienos nepilnametę partrenkusi vairuotoja jau buvo spėjusi „prisivaišinti“ (9)

Vasario 10-ąją 14.52 val. Raseiniuose, Stonų ir Dubysos gatvių sankryžoje, automobilis „Opel Vectra“, vairuojamas 33 metų raseiniškės, partrenkė, pirminiais duomenimis, per pėsčiųjų perėją ėjusią šešiolikmetę.

Vilkiko vairuotojo pasirinkta mirtis išjudino policiją ir valdininkus (31)

Vilkiko vairuotojui pasitraukus iš gyvenimo, sujudo Klaipėdos policijos pareigūnai. Antradienį jie dalyvavo pasitarime, kaip išspręsti vilkikų eilių prie Jūrų perkėlos terminalo problemą.