Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvosatnaujinta 15.36

 (1037)
Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvos
© VSAT

Šį savaitgalį rusų pasieniečiai staiga smarkiai apsunkino lietuvių ir kitų Europos Sąjungos piliečių įvažiavimą į Kaliningrado sritį. Rusai stabdo ir visaip vilkina ne tik įvažiavimą į jų teritoriją, bet ir trukdo lietuviams išvažiuoti.

Šešias valandas pasienyje praleidęs DELFI skaitytojas rašo: „Įvažiuojant pro Rusijos muitinę Kaliningrado srityje ties Nida lietuvių lengvieji automobiliai yra statomi rusų muitinėje į šoną ir atliekamas neva detalus patikrinimas, žmonės stovi po 9 valandas... Lietuvos pasieniečiai žino, kad tai vyksta nuo penktadienio ir perspėja keliautojus geriau į Rusiją nevažiuoti. Rusų muitinėje tik pasako, kad toks nurodymas duotas iš Maskvos, nes atseit D. Grybauskaitė per daug į Ameriką skraido".

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis DELFI patvirtino, kad nenormali padėtis visą savaitgalį yra visuose prie sienos su Kaliningrado sritimi esančiuose punktuose - Kybartų, Ramoniškių, Panemunės. Pavyzdžiui, Ramoniškių punkte per valandą į Rusiją įvažiuodavo 10-20 automobilių iš Lietuvos, o dabar per valandą rusai įsileidžia 1-2 mašinas (Rusijos piliečiai praleidžiami be trukdymų).

Rusų pareigūnai kolegoms lietuviams teigia, kad problemų kilo dėl naujos, šiomis dienomis įdiegiamos pasienio kontrolės kompiuterinės sistemos - neva duomenų įvedimas į sistemą vyksta labai lėtai. Tačiau šis pasiaiškinimas atrodo nelogiškas, nes lietuvių automobiliai taip pat stabdomi ir išvažiuojant iš Kaliningrado srities, nors išvykstant pasienio procedūros daug paprastesnės.

Tačiau po pietų automobilių eilės ištirpo. Kaip DELFI pranešė skaitytojas Kęstutis, pasienyje su Rusija ties Nida eilių nebuvo.

www.DELFI.lt
 
1037
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kriminalai ir nelaimės

Pasienietis namuose smaugė žmoną (1)

2014 lapkričio mėn. 29 d. 11:21
Pasienietis namuose smaugė žmoną
A.Stackevič nuotr.
Lapkričio 28 d. Šalčininkų r. policijai 1979 m. gimusi moteris pranešė, kad apie 23.30 val. Šalčininkų r., Eišiškėse, Gegužės 3-osios g., namuose, jos vyras (ne tarnybos metu neuniformuotas) VSAT Varėnos rinktinės Purvėnų užkardos jaun. specialistas S. G. (gimęs 1977 m.) nepilnamečio sūnaus akivaizdoje ją smaugė.

Šuo baisiai sukandžiojo penkiametį, sužalota ir berniuko mama (3)

2014 lapkričio mėn. 29 d. 11:11
Vėlų lapkričio 28-osios vakarą, apie 23 val., Radviliškio r., Paežerių kaime, iš įmonės aptvertos teritorijos pro pravertus vartus išbėgęs šuo, apkandžiojo 2009 m. gimusį berniuką ir jo 1984 m. gimusią mamą.

Taboro gyventojas rado naują pasiteisinimą: pareigūnai net suglumo mylimąjį gynė nuo žurnalistų (4)

2014 lapkričio mėn. 29 d. 10:06
Vilniaus taboro gyventojas, įkliuvęs dėl narkotinių medžiagų pardavimo, nustebino įvairiausių pasiteisinimų girdėjusius pareigūnus.

Iš Klaipėdos bėgęs girtas vairuotojas Kretingoje rėžėsi į policijos automobilį (30)

2014 lapkričio mėn. 28 d. 23:25
Iš Klaipėdos bėgęs girtas vairuotojas Kretingoje rėžėsi į policijos automobilį
DELFI (P.Sadausko nuotr.)
Penktadienį, apie 20 val., žmonės informavo policiją, kad Klaipėdoje, Baltijos prospekte, važinėja girtas automobilio "Renault Scenic" vairuotojas. Apie 20.30 val. tas pats automobilis, Taikos pr., prie prekybos centro BIG, kliudė automobilį "Audi" ir iš įvykio vietos nuvažiavo.

Didžiulė avarija Vilniuje: sudaužyta dešimtys automobilių, tarp sužeistųjų – vaikas (702)

2014 lapkričio mėn. 28 d. 18:08
Avarija Savanorių pr. žiede
DELFI montažas
Penktadienį, apie 18 val., Vilniaus specialiosioms tarnyboms pranešta apie didžiulę avariją Savanorių žiede.