Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvosatnaujinta 15.36

 (1037)
Šį savaitgalį rusų pasieniečiai staiga smarkiai apsunkino lietuvių ir kitų Europos Sąjungos piliečių įvažiavimą į Kaliningrado sritį. Rusai stabdo ir visaip vilkina ne tik įvažiavimą į jų teritoriją, bet ir trukdo lietuviams išvažiuoti.
Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvos
© VSAT

Šešias valandas pasienyje praleidęs DELFI skaitytojas rašo: „Įvažiuojant pro Rusijos muitinę Kaliningrado srityje ties Nida lietuvių lengvieji automobiliai yra statomi rusų muitinėje į šoną ir atliekamas neva detalus patikrinimas, žmonės stovi po 9 valandas... Lietuvos pasieniečiai žino, kad tai vyksta nuo penktadienio ir perspėja keliautojus geriau į Rusiją nevažiuoti. Rusų muitinėje tik pasako, kad toks nurodymas duotas iš Maskvos, nes atseit D. Grybauskaitė per daug į Ameriką skraido".

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis DELFI patvirtino, kad nenormali padėtis visą savaitgalį yra visuose prie sienos su Kaliningrado sritimi esančiuose punktuose - Kybartų, Ramoniškių, Panemunės. Pavyzdžiui, Ramoniškių punkte per valandą į Rusiją įvažiuodavo 10-20 automobilių iš Lietuvos, o dabar per valandą rusai įsileidžia 1-2 mašinas (Rusijos piliečiai praleidžiami be trukdymų).

Rusų pareigūnai kolegoms lietuviams teigia, kad problemų kilo dėl naujos, šiomis dienomis įdiegiamos pasienio kontrolės kompiuterinės sistemos - neva duomenų įvedimas į sistemą vyksta labai lėtai. Tačiau šis pasiaiškinimas atrodo nelogiškas, nes lietuvių automobiliai taip pat stabdomi ir išvažiuojant iš Kaliningrado srities, nors išvykstant pasienio procedūros daug paprastesnės.

Tačiau po pietų automobilių eilės ištirpo. Kaip DELFI pranešė skaitytojas Kęstutis, pasienyje su Rusija ties Nida eilių nebuvo.

www.DELFI.lt
Registruoti (3) Anonimiški (1034)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Šilalės r. policija prašo pagalbos ieškant dingusiojo (1)

Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusio Adomo Rubio, gim. 1957 m., kuris gegužės 22 d. išėjo iš namų, esančių Šilalės r., Kalnėnų kaime, ir iki šiol negrįžo.

Krepšiuose koviniai ginklai, kišenėse – narkotikai (6)

Gegužės 22 d. apie 12 val. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato pareigūnai gavo informaciją, kad nuosavų gyvenamųjų namų rajone girdimi šūviai.

Baisią avariją sukėlęs ir iš jos pasprukęs vairuotojas drebėdamas išklausė nuosprendį (114)

Baisią avariją Vilniaus Žirmūnų gatvėje sukėlęs ir iš jos pasišalinęs 24 metų vilnietis Erikas Šalgunovas drebėdamas išklausė nuosprendį – bijoti jam buvo ko, nes sunkiai sužaloti nukentėjusieji teismo prašė chuliganiškai vairavusiam vyrui skirti realią laisvės atėmimo bausmę.

BMW apšaudžiusį biržietį policija uždarė už grotų (1)

Biržų rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai sulaikė įtariamąjį, savaitgalį apgadinusį svetimą turtą.

Vėlyvą svečią palaikė žmonos meilužiu ir aptalžė kirviu (9)

Vėlų vakarą į savo pažįstamo namus pro langą patekti bandęs Alytaus rajono gyventojas buvo aptalžytas kirviu per galvą. Įvykio dalyviai konflikto versijas policijai aiškina skirtingai. Paaiškinimus sieja tik viena bendra detalė – moteris.