Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvosatnaujinta 15.36

 (1031)
Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvos
© VSAT

Šį savaitgalį rusų pasieniečiai staiga smarkiai apsunkino lietuvių ir kitų Europos Sąjungos piliečių įvažiavimą į Kaliningrado sritį. Rusai stabdo ir visaip vilkina ne tik įvažiavimą į jų teritoriją, bet ir trukdo lietuviams išvažiuoti.

Šešias valandas pasienyje praleidęs DELFI skaitytojas rašo: „Įvažiuojant pro Rusijos muitinę Kaliningrado srityje ties Nida lietuvių lengvieji automobiliai yra statomi rusų muitinėje į šoną ir atliekamas neva detalus patikrinimas, žmonės stovi po 9 valandas... Lietuvos pasieniečiai žino, kad tai vyksta nuo penktadienio ir perspėja keliautojus geriau į Rusiją nevažiuoti. Rusų muitinėje tik pasako, kad toks nurodymas duotas iš Maskvos, nes atseit D. Grybauskaitė per daug į Ameriką skraido".

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis DELFI patvirtino, kad nenormali padėtis visą savaitgalį yra visuose prie sienos su Kaliningrado sritimi esančiuose punktuose - Kybartų, Ramoniškių, Panemunės. Pavyzdžiui, Ramoniškių punkte per valandą į Rusiją įvažiuodavo 10-20 automobilių iš Lietuvos, o dabar per valandą rusai įsileidžia 1-2 mašinas (Rusijos piliečiai praleidžiami be trukdymų).

Rusų pareigūnai kolegoms lietuviams teigia, kad problemų kilo dėl naujos, šiomis dienomis įdiegiamos pasienio kontrolės kompiuterinės sistemos - neva duomenų įvedimas į sistemą vyksta labai lėtai. Tačiau šis pasiaiškinimas atrodo nelogiškas, nes lietuvių automobiliai taip pat stabdomi ir išvažiuojant iš Kaliningrado srities, nors išvykstant pasienio procedūros daug paprastesnės.

Tačiau po pietų automobilių eilės ištirpo. Kaip DELFI pranešė skaitytojas Kęstutis, pasienyje su Rusija ties Nida eilių nebuvo.

www.DELFI.lt
 
1031
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kriminalai ir nelaimės

Disidentė N. Sadūnaitė pateikė netikėtą pasiūlymą M. Žalimui ir L. Kedienei (3)

2014 rugsėjo mėn. 17 d. 10:18
Disidentė N. Sadūnaitė pateikė netikėtą pasiūlymą M. Žalimui ir L. Kedienei
DELFI montažas
Vadinamuoju slaptuoju policijos informatoriumi įvardijamas Mindaugas Žalimas ir dėl dvigubos žmogžudystės įtariamo Drąsiaus Kedžio motina sulaukė netikėto pasiūlymo iš disidentės Nijolės Sadūnaitės.

Girto vyro gyvybę išgelbėjo pastabūs žmonės (2)

2014 rugsėjo mėn. 17 d. 10:03
Telšių rajone pastabūs žmonės išgelbėjo savęs jau nekontroliavusio girto vyro gyvybę.

Į medį atsitrenkusiame „Audi 80“ pareigūnai rado du sužalotus vyrus (6)

2014 rugsėjo mėn. 17 d. 08:58
Į medį atsitrenkusiame „Audi 80“ pareigūnai rado du sužalotus vyrus
DELFI skaitytojo nuotr.
Rugsėjo 17 d. 02.47 val. kelyje Biržai-Raubonys, Biržų r. policijos patruliai rado į medį atsitrenkusį automobilį „Audi 80“.

Kalvarijos pareigūnai šūviais stabdė nepaklusnų vairuotoją (4)

2014 rugsėjo mėn. 17 d. 08:37
Rugsėjo 16 d. apie 8 val. 20 min. Kalvarijos sav., ties Vaiponiškės k., policijos pareigūnų reikalavimui sustoti nepakluso automobilio „Audi S6“ vairuotojas.

Policija prašo pagalbos garbaus amžiaus vyro paieškoje

2014 rugsėjo mėn. 17 d. 08:31
Juozapas Šiupšinskas
Alytaus apskr. VPK
Alytaus apskrities pareigūnam prašo pagalbos asmens paieškoje. Nei artimiesiems, nei policijai vis dar nesiseka aptikti netikėtai be pėdsakų iš savo namų Rimėnų kaime (Daugų sen.) praėjusio ketvirtadienio rytą dingusio 81–erių Juozapo Šiupšinsko.