Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvosatnaujinta 15.36

 (1031)
Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvos
© VSAT

Šį savaitgalį rusų pasieniečiai staiga smarkiai apsunkino lietuvių ir kitų Europos Sąjungos piliečių įvažiavimą į Kaliningrado sritį. Rusai stabdo ir visaip vilkina ne tik įvažiavimą į jų teritoriją, bet ir trukdo lietuviams išvažiuoti.

Šešias valandas pasienyje praleidęs DELFI skaitytojas rašo: „Įvažiuojant pro Rusijos muitinę Kaliningrado srityje ties Nida lietuvių lengvieji automobiliai yra statomi rusų muitinėje į šoną ir atliekamas neva detalus patikrinimas, žmonės stovi po 9 valandas... Lietuvos pasieniečiai žino, kad tai vyksta nuo penktadienio ir perspėja keliautojus geriau į Rusiją nevažiuoti. Rusų muitinėje tik pasako, kad toks nurodymas duotas iš Maskvos, nes atseit D. Grybauskaitė per daug į Ameriką skraido".

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis DELFI patvirtino, kad nenormali padėtis visą savaitgalį yra visuose prie sienos su Kaliningrado sritimi esančiuose punktuose - Kybartų, Ramoniškių, Panemunės. Pavyzdžiui, Ramoniškių punkte per valandą į Rusiją įvažiuodavo 10-20 automobilių iš Lietuvos, o dabar per valandą rusai įsileidžia 1-2 mašinas (Rusijos piliečiai praleidžiami be trukdymų).

Rusų pareigūnai kolegoms lietuviams teigia, kad problemų kilo dėl naujos, šiomis dienomis įdiegiamos pasienio kontrolės kompiuterinės sistemos - neva duomenų įvedimas į sistemą vyksta labai lėtai. Tačiau šis pasiaiškinimas atrodo nelogiškas, nes lietuvių automobiliai taip pat stabdomi ir išvažiuojant iš Kaliningrado srities, nors išvykstant pasienio procedūros daug paprastesnės.

Tačiau po pietų automobilių eilės ištirpo. Kaip DELFI pranešė skaitytojas Kęstutis, pasienyje su Rusija ties Nida eilių nebuvo.

www.DELFI.lt
 
1031
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kriminalai ir nelaimės

Metų seklys: kriminalistai banditus puolė parduodant 2 mln. litų vertės ikonas (3)

2014 spalio mėn. 2 d. 15:49
Metų seklys: kriminalistai banditus puolė parduodant 2 mln. litų vertės ikonas
Vilniaus aps. VPK nuotr.
DELFI, bendradarbiaudamas su Lietuvos policija, tęsia tradicinį pasakojimų ciklą „Metų seklys“, kuriame atskleidžiama, kaip šalies kriminalistai šiemet tyrė garsiausias bylas. Šįkart - pasakojimas apie tai, kaip buvo surastos iš kolekcininko pagrobtos itin brangios ikonos.

Šiauliuose už nužudymą nuteistas vyras išvežtas į Ispaniją (7)

2014 spalio mėn. 2 d. 14:18
Šiauliuose už jauno vyro nužudymą nuteistas 32-ejų joniškietis. Vyras į teismą atvežtas iš Ispanijos, kur atlieka bausmę už turto pagrobimą panaudojus smurtą.

Dingusio berniuko ieškantys artimieji ir policija prašo visuomenės pagalbos (18)

2014 spalio mėn. 2 d. 13:32
Dominikas Stanevičius
Vilniaus aps. VPK nuotr.
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto šeštojo policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai ieško dingusio be žinios nepilnamečio Dominiko Stanevičiaus (gimusio 2000 m.).

Nuo kelio nulėkęs „VW Passat“ vertėsi ant stogo

2014 spalio mėn. 2 d. 11:38
Nuo kelio nulėkęs „VW Passat“ vertėsi ant stogo
Šiaulių aps. VPK
Trečiadienį vakare Šiauliuose ugniagesiai, policija ir medikai skubėjo į avariją. Pranešta, kad apvirtusiame automobilyje gali būti prispaustų žmonių.

Policija išsiaiškino, kur daugiausia greičio mėgėjų (15)

2014 spalio mėn. 2 d. 11:19
Policija išsiaiškino, kur daugiausia greičio mėgėjų
Vilniaus aps. VPK nuotr.
Praėjusią savaitę, rugsėjo 22-28 dienomis, policijos pareigūnai, vykdydami prevencines priemones, šalies keliuose išaiškino 1 283 leistino važiavimo greičio viršijimo, 7 pavojingo vairavimo atvejus ir daugiau nei 4 000 eismo dalyvių padarytus kitus Kelių eismo taisyklių pažeidimus.