Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvosatnaujinta 15.36

 (1037)
Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvos
© VSAT

Šį savaitgalį rusų pasieniečiai staiga smarkiai apsunkino lietuvių ir kitų Europos Sąjungos piliečių įvažiavimą į Kaliningrado sritį. Rusai stabdo ir visaip vilkina ne tik įvažiavimą į jų teritoriją, bet ir trukdo lietuviams išvažiuoti.

Šešias valandas pasienyje praleidęs DELFI skaitytojas rašo: „Įvažiuojant pro Rusijos muitinę Kaliningrado srityje ties Nida lietuvių lengvieji automobiliai yra statomi rusų muitinėje į šoną ir atliekamas neva detalus patikrinimas, žmonės stovi po 9 valandas... Lietuvos pasieniečiai žino, kad tai vyksta nuo penktadienio ir perspėja keliautojus geriau į Rusiją nevažiuoti. Rusų muitinėje tik pasako, kad toks nurodymas duotas iš Maskvos, nes atseit D. Grybauskaitė per daug į Ameriką skraido".

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis DELFI patvirtino, kad nenormali padėtis visą savaitgalį yra visuose prie sienos su Kaliningrado sritimi esančiuose punktuose - Kybartų, Ramoniškių, Panemunės. Pavyzdžiui, Ramoniškių punkte per valandą į Rusiją įvažiuodavo 10-20 automobilių iš Lietuvos, o dabar per valandą rusai įsileidžia 1-2 mašinas (Rusijos piliečiai praleidžiami be trukdymų).

Rusų pareigūnai kolegoms lietuviams teigia, kad problemų kilo dėl naujos, šiomis dienomis įdiegiamos pasienio kontrolės kompiuterinės sistemos - neva duomenų įvedimas į sistemą vyksta labai lėtai. Tačiau šis pasiaiškinimas atrodo nelogiškas, nes lietuvių automobiliai taip pat stabdomi ir išvažiuojant iš Kaliningrado srities, nors išvykstant pasienio procedūros daug paprastesnės.

Tačiau po pietų automobilių eilės ištirpo. Kaip DELFI pranešė skaitytojas Kęstutis, pasienyje su Rusija ties Nida eilių nebuvo.

www.DELFI.lt
 
1037
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kriminalai ir nelaimės

Ginklu darbe mosavusią žmoną ginti bandęs vyras pats prisivirė košės (2)

2014 lapkričio mėn. 21 d. 18:35
Policijos tyrėjo kabinete paliktas 1000 Lt kyšis ginklu mosavusią žmoną nuo atsakomybės bandžiusiam gelbėti vyrui kainuos beveik 10 tūkstančių litų.

Pasnigo: per avariją automobilis užlėkė ant šaligatvio ir partrenkė moterį (2)

2014 lapkričio mėn. 21 d. 17:39
Pasnigo: per avariją automobilis užlėkė ant šaligatvio ir partrenkė moterį
Alytaus apskr. VPK
Iškritęs sniegas penktadienį tapo avarijos priežastimi Alytaus gatvėmis važiavusiems vairuotojams.

Patikėjusi, kad priklauso socialinė parama, neteko visų santaupų (7)

2014 lapkričio mėn. 21 d. 16:48
Šiauliuose gyvenanti 84 metų moteris, patikėjusi socialine darbuotoja prisistačiusia romų tautybės moterimi, lapkričio 20 d. prarado 13 900 litų.

Utenos policija prašo pagalbos: įtariama, siautėja padegėjas (5)

2014 lapkričio mėn. 21 d. 16:09
Nuo lapkričio pradžios Utenoje, kaip įtariama, įvykdyti 7 padegimai, dėl kurių tiek gyventojai, tiek įstaigos patyrė materialinių nuostolių.

Nužudymu įtariamas šilutiškis išmestas iš mokyklos, iš kurios būti pašalintam itin sudėtinga (68)

2014 lapkričio mėn. 21 d. 15:34
Valdas J.
DELFI (V.Spurytės nuotr.)
Studentės Justinos Šikšniūtės nužudymu įtariamas Šilutės r. gyventojas Valdas J. nesugebėjo mokytis ne tik pagrindinėje, bet ir profesinėje mokykloje.