Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvosatnaujinta 15.36

 (1037)
Šį savaitgalį rusų pasieniečiai staiga smarkiai apsunkino lietuvių ir kitų Europos Sąjungos piliečių įvažiavimą į Kaliningrado sritį. Rusai stabdo ir visaip vilkina ne tik įvažiavimą į jų teritoriją, bet ir trukdo lietuviams išvažiuoti.
Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvos
© VSAT

Šešias valandas pasienyje praleidęs DELFI skaitytojas rašo: „Įvažiuojant pro Rusijos muitinę Kaliningrado srityje ties Nida lietuvių lengvieji automobiliai yra statomi rusų muitinėje į šoną ir atliekamas neva detalus patikrinimas, žmonės stovi po 9 valandas... Lietuvos pasieniečiai žino, kad tai vyksta nuo penktadienio ir perspėja keliautojus geriau į Rusiją nevažiuoti. Rusų muitinėje tik pasako, kad toks nurodymas duotas iš Maskvos, nes atseit D. Grybauskaitė per daug į Ameriką skraido".

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis DELFI patvirtino, kad nenormali padėtis visą savaitgalį yra visuose prie sienos su Kaliningrado sritimi esančiuose punktuose - Kybartų, Ramoniškių, Panemunės. Pavyzdžiui, Ramoniškių punkte per valandą į Rusiją įvažiuodavo 10-20 automobilių iš Lietuvos, o dabar per valandą rusai įsileidžia 1-2 mašinas (Rusijos piliečiai praleidžiami be trukdymų).

Rusų pareigūnai kolegoms lietuviams teigia, kad problemų kilo dėl naujos, šiomis dienomis įdiegiamos pasienio kontrolės kompiuterinės sistemos - neva duomenų įvedimas į sistemą vyksta labai lėtai. Tačiau šis pasiaiškinimas atrodo nelogiškas, nes lietuvių automobiliai taip pat stabdomi ir išvažiuojant iš Kaliningrado srities, nors išvykstant pasienio procedūros daug paprastesnės.

Tačiau po pietų automobilių eilės ištirpo. Kaip DELFI pranešė skaitytojas Kęstutis, pasienyje su Rusija ties Nida eilių nebuvo.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Tėvų širdyse – geliantis skausmas: iš karto netekome dviejų sūnų (22)

„Gaila ir vieno, gaila ir kito – širdis plyšta iš skausmo“, – ašaras lieja Trakų rajono Rūdiškių miestelio gyventojai Liudmila ir Nikolajus Semenovičiai. Kartu 40 metų pragyvenusiems sutuoktiniams šiandien tenka išgyventi dvigubą tragediją – vienas sūnus atsidūrė kalėjime, o kitą teko palaidoti.

Policininkas į sodus atvyko prevenciniais tikslais ir aptiko kanapių sklypą: aiškinamasi, kas savininkas (10)

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Biržų rajono policijos komisariato pareigūnai vykdo prevencines priemones „Aguona“, „Viešoji vieta“ ir „Turto apsauga“.

Vairuotojui iš Baltarusijos kelionė Lietuvoje baigėsi liūdnai: užmigo prie vairo (7)

Ankstų antradienio rytą liūdnai kelionė baigėsi vienam vairuotojui iš Baltarusijos. Nuo Vilniaus link Kauno važiavęs vilkiko vairuotojas, pirminiais duomenimis, užsnūdo, nulėkė nuo kelio ir virto ant šono išbarstydamas vežtą medienos krovinį.

Lietuviai toliau šiurpina Londoną: 23-ejų vaikinas kaltinamas nužudymu (50)

Lietuvos pilietis Bernardas Petreikis stos prieš teismą, jis kaltinamas 35 metų pažįstamo iš Haringėjaus nužudymu, praneša „International Business Times“.

Mažeikių rajone be žinios dingo vyras: policija prašo pagalbos (6)

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dingusio be žinios Jono Bričkaus (gimęs 1965 m.), kuris rugpjūčio 24 d., apie 20.00 val., nežinoma kryptimi išėjo iš namų, esančių Lėlaičių k., Mažeikių r., ir iki šiol negrįžo.