Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvosatnaujinta 15.36

 (1037)
Šį savaitgalį rusų pasieniečiai staiga smarkiai apsunkino lietuvių ir kitų Europos Sąjungos piliečių įvažiavimą į Kaliningrado sritį. Rusai stabdo ir visaip vilkina ne tik įvažiavimą į jų teritoriją, bet ir trukdo lietuviams išvažiuoti.
Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvos
© VSAT

Šešias valandas pasienyje praleidęs DELFI skaitytojas rašo: „Įvažiuojant pro Rusijos muitinę Kaliningrado srityje ties Nida lietuvių lengvieji automobiliai yra statomi rusų muitinėje į šoną ir atliekamas neva detalus patikrinimas, žmonės stovi po 9 valandas... Lietuvos pasieniečiai žino, kad tai vyksta nuo penktadienio ir perspėja keliautojus geriau į Rusiją nevažiuoti. Rusų muitinėje tik pasako, kad toks nurodymas duotas iš Maskvos, nes atseit D. Grybauskaitė per daug į Ameriką skraido".

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis DELFI patvirtino, kad nenormali padėtis visą savaitgalį yra visuose prie sienos su Kaliningrado sritimi esančiuose punktuose - Kybartų, Ramoniškių, Panemunės. Pavyzdžiui, Ramoniškių punkte per valandą į Rusiją įvažiuodavo 10-20 automobilių iš Lietuvos, o dabar per valandą rusai įsileidžia 1-2 mašinas (Rusijos piliečiai praleidžiami be trukdymų).

Rusų pareigūnai kolegoms lietuviams teigia, kad problemų kilo dėl naujos, šiomis dienomis įdiegiamos pasienio kontrolės kompiuterinės sistemos - neva duomenų įvedimas į sistemą vyksta labai lėtai. Tačiau šis pasiaiškinimas atrodo nelogiškas, nes lietuvių automobiliai taip pat stabdomi ir išvažiuojant iš Kaliningrado srities, nors išvykstant pasienio procedūros daug paprastesnės.

Tačiau po pietų automobilių eilės ištirpo. Kaip DELFI pranešė skaitytojas Kęstutis, pasienyje su Rusija ties Nida eilių nebuvo.

www.DELFI.lt
Savaitės naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Degančiame „VW Golf“ įvyko sprogimas, tuo metu mašinoje buvo žmogus

Vėlų pirmadienio vakarą, 22.45 val., ugniagesiams pranešta, kad Jurbarko r., Viešvilės miestelyje, Mokyklos g., dega automobilis.

Vagys pagrobė ne tik pinigus, bet ir seifo duris

Gegužės 30 d., apie 8.10 val., policijai pranešta, kad Klaipėdoje, Gluosnių sk., patekus į patalpas, iš kasos aparato pavogta 1212 eurų, o iš seifo, išlaužus duris, pavogti darbuotojui priklausantys 2300 eurų.

Per velomaratoną Brazilijoje išžaginta lietuvė dviratininkė (102)

Sportininkė buvo rasta ant kelio ir nugabenta į ligoninę. Ji dalyvavo priešolimpiniame dviračių žygyje „BalticCycle“ Brazilijoje, bet atsiliko nuo grupės ir buvo išžaginta. Incidentas įvyko viename iš Searos valstijos kelių.

Seimo narės A. Bilotaitės automobilis susidūrė su stirna, parlamentarė nukentėjo (103)

Vėlų gegužės 30-osios vakarą, apie 22 val., Raseinių r., Girkalnio sen., automagistralės Klaipėda-Vilnius 135-ame kilometre, automobilis „Audi A4“, vairuojamas Lietuvos Respublikos Seimo narės Agnės Bilotaitės (g. 1982 m.), kliudė stirną ir atsitrenkė į kelio atitvarus.

Žiaurus buvusio mylimojo kerštas: padegta moteris šaukėsi pagalbos, tačiau niekas nereagavo (28)

Vieno Romos universiteto studentę gyvą sudegino jos buvęs vaikinas, pirmadienį pranešė Italijos policijos pareigūnai.