Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvosatnaujinta 15.36

 (1031)
Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvos
© VSAT

Šį savaitgalį rusų pasieniečiai staiga smarkiai apsunkino lietuvių ir kitų Europos Sąjungos piliečių įvažiavimą į Kaliningrado sritį. Rusai stabdo ir visaip vilkina ne tik įvažiavimą į jų teritoriją, bet ir trukdo lietuviams išvažiuoti.

Šešias valandas pasienyje praleidęs DELFI skaitytojas rašo: „Įvažiuojant pro Rusijos muitinę Kaliningrado srityje ties Nida lietuvių lengvieji automobiliai yra statomi rusų muitinėje į šoną ir atliekamas neva detalus patikrinimas, žmonės stovi po 9 valandas... Lietuvos pasieniečiai žino, kad tai vyksta nuo penktadienio ir perspėja keliautojus geriau į Rusiją nevažiuoti. Rusų muitinėje tik pasako, kad toks nurodymas duotas iš Maskvos, nes atseit D. Grybauskaitė per daug į Ameriką skraido".

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis DELFI patvirtino, kad nenormali padėtis visą savaitgalį yra visuose prie sienos su Kaliningrado sritimi esančiuose punktuose - Kybartų, Ramoniškių, Panemunės. Pavyzdžiui, Ramoniškių punkte per valandą į Rusiją įvažiuodavo 10-20 automobilių iš Lietuvos, o dabar per valandą rusai įsileidžia 1-2 mašinas (Rusijos piliečiai praleidžiami be trukdymų).

Rusų pareigūnai kolegoms lietuviams teigia, kad problemų kilo dėl naujos, šiomis dienomis įdiegiamos pasienio kontrolės kompiuterinės sistemos - neva duomenų įvedimas į sistemą vyksta labai lėtai. Tačiau šis pasiaiškinimas atrodo nelogiškas, nes lietuvių automobiliai taip pat stabdomi ir išvažiuojant iš Kaliningrado srities, nors išvykstant pasienio procedūros daug paprastesnės.

Tačiau po pietų automobilių eilės ištirpo. Kaip DELFI pranešė skaitytojas Kęstutis, pasienyje su Rusija ties Nida eilių nebuvo.

www.DELFI.lt
 
1031
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kriminalai ir nelaimės

Vilniuje pavogta kvepalų ir vyno už 300 000 litų

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 08:53
Rugpjūčio 20-21 d. Vilniuje, V. A. Graičiūno g., iš bendrovės sandėlio, nuėmus atsarginių durų pakabinamą spyną, pavogti kvepalai, vynas ir kitos prekės.

Netoli Vilniaus susidūrė du vilkikai ir „Audi“ - vienas žmogus žuvo (2)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 08:40
Penktadienio rytą, 7.40 val., netoli Vilniaus, Trakų rajone, prie Šventininkų kaimo, kelyje Vilnius-Gardinas, susidūrė, pirminiais duomenimis, vilkikai "Mercedes", "Scania" ir lengvasis automobilis "Audi".

Lietuvio nuotykiai Anglijoje: pasodino į kalėjimą, deportavo, sugrįžo, vėl sėdo (24)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 19:52
Marius Šiurkus    anglija.lt nuotr.
Lietuvis Marius Šiurkus nustebino visko mačiusius Didžiosios Britanijos teisėsaugos pareigūnus. Jungtinėje Karalystėje kalėti nuteistas vyras po kurio laiko buvo paleistas ir deportuotas į Lietuvą. Tačiau jau po kelių dienų jis sugrįžo ir buvo sulaikytas dėl naujo nusikaltimo.

Su policija pasivažinėti norėjusi moteris siunčiama už grotų (7)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 15:45
Dažnai piktinamasi, kad pareigūnų pagalbos tenka laukti ilgokai. Kartais, užuot dirbę savo darbą ir padėję nukentėjusiems, policininkai kviečiami be reikalo.

Alytuje siautėja degalų vagys - policija ieško BMW ir „Chrysler“ (23)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 15:32
Alytuje siautėja degalų vagys - policija ieško BMW ir „Chrysler“
Alytaus apskr. VPK
Nuo rugpjūčio 17-osios Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate (VPK) pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai dėl degalų vagysčių iš degalinių, esančių Alytuje.