Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvosatnaujinta 15.36

 (1037)
Šį savaitgalį rusų pasieniečiai staiga smarkiai apsunkino lietuvių ir kitų Europos Sąjungos piliečių įvažiavimą į Kaliningrado sritį. Rusai stabdo ir visaip vilkina ne tik įvažiavimą į jų teritoriją, bet ir trukdo lietuviams išvažiuoti.
Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvos
© VSAT

Šešias valandas pasienyje praleidęs DELFI skaitytojas rašo: „Įvažiuojant pro Rusijos muitinę Kaliningrado srityje ties Nida lietuvių lengvieji automobiliai yra statomi rusų muitinėje į šoną ir atliekamas neva detalus patikrinimas, žmonės stovi po 9 valandas... Lietuvos pasieniečiai žino, kad tai vyksta nuo penktadienio ir perspėja keliautojus geriau į Rusiją nevažiuoti. Rusų muitinėje tik pasako, kad toks nurodymas duotas iš Maskvos, nes atseit D. Grybauskaitė per daug į Ameriką skraido".

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis DELFI patvirtino, kad nenormali padėtis visą savaitgalį yra visuose prie sienos su Kaliningrado sritimi esančiuose punktuose - Kybartų, Ramoniškių, Panemunės. Pavyzdžiui, Ramoniškių punkte per valandą į Rusiją įvažiuodavo 10-20 automobilių iš Lietuvos, o dabar per valandą rusai įsileidžia 1-2 mašinas (Rusijos piliečiai praleidžiami be trukdymų).

Rusų pareigūnai kolegoms lietuviams teigia, kad problemų kilo dėl naujos, šiomis dienomis įdiegiamos pasienio kontrolės kompiuterinės sistemos - neva duomenų įvedimas į sistemą vyksta labai lėtai. Tačiau šis pasiaiškinimas atrodo nelogiškas, nes lietuvių automobiliai taip pat stabdomi ir išvažiuojant iš Kaliningrado srities, nors išvykstant pasienio procedūros daug paprastesnės.

Tačiau po pietų automobilių eilės ištirpo. Kaip DELFI pranešė skaitytojas Kęstutis, pasienyje su Rusija ties Nida eilių nebuvo.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Nufilmuota: per naktinę Klaipėdą girtas lėkė didžiuliu greičiu ir nepaisydamas šviesoforų (21)

Trečiadienio naktį, apie 3 val., Klaipėdos policijos pareigūnai po persekiojimo ir gaudynių sulaikė neblaivaus Rusijos Federacijos piliečio vairuotą automobilį „Renault Logan“.

Pareigūnai nepasiduoda: vėl krėtė Romų taborą, atsakomybės sulauks net klientą atvežęs taksistas (12)

Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai, kovodami su narkotinių medžiagų platinimu, nuolat organizuoja policines priemones Vilniaus tabore ir jo prieigose. Šį kartą baudžiamojon atsakomybėn patrauktas ir pirkti narkotikų vežęs taksistas.

Tarptautinė grupuotė prekiavo prostitutėmis ir nuotakomis, tarp įtariamųjų – ir lietuviai (13)

Nusikaltėliai, tarp jų – ir lietuviai, seksualiai išnaudojo į Jungtinę Karalystę atvykusias merginas, organizuodavo bei pelnėsi iš jų fiktyviai sudarytų santuokų su trečiųjų šalių piliečiais. Tokius įtarimus Jungtinėje Karalystėje narpliojo uostamiesčio pareigūnai.

Po gaudynių, per kurias dužo policijos automobiliai, atgailaudamas bėglys susimažino bausmę (24)

Liepos 26 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo liepos 17-osios pavakarę Vilniuje, Ulonų gatvėje policijos teisėtų reikalavimų sustoti nevykdžiusio ir policijos tarnybinius automobilius taranavusio E. K. (gim. 1988 m.) baudžiamąją bylą ir paskyrė kaltinamajam LR BK 187 straipsnio 2 dalies sankcijoje numatytą griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą vieneriems metams.

Alikantėje užsidirbti ketinusio baltarusio planus sugriovė muitinės pareigūnai (1)

Savaitgalį Kauno teritorinės muitinės pareigūnams Kauno oro uosto poste įkliuvo Baltarusijos pilietis D. S., bandęs į Viduržemio jūros kurortą nugabenti nelegalių rūkalų už beveik 4 tūkst. eurų.