Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvosatnaujinta 15.36

 (1037)
Šį savaitgalį rusų pasieniečiai staiga smarkiai apsunkino lietuvių ir kitų Europos Sąjungos piliečių įvažiavimą į Kaliningrado sritį. Rusai stabdo ir visaip vilkina ne tik įvažiavimą į jų teritoriją, bet ir trukdo lietuviams išvažiuoti.
Pasienyje Rusijos pasieniečiai stabdo lietuvius sakydami, jog vykdo nurodymą iš Maskvos
© VSAT

Šešias valandas pasienyje praleidęs DELFI skaitytojas rašo: „Įvažiuojant pro Rusijos muitinę Kaliningrado srityje ties Nida lietuvių lengvieji automobiliai yra statomi rusų muitinėje į šoną ir atliekamas neva detalus patikrinimas, žmonės stovi po 9 valandas... Lietuvos pasieniečiai žino, kad tai vyksta nuo penktadienio ir perspėja keliautojus geriau į Rusiją nevažiuoti. Rusų muitinėje tik pasako, kad toks nurodymas duotas iš Maskvos, nes atseit D. Grybauskaitė per daug į Ameriką skraido".

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis DELFI patvirtino, kad nenormali padėtis visą savaitgalį yra visuose prie sienos su Kaliningrado sritimi esančiuose punktuose - Kybartų, Ramoniškių, Panemunės. Pavyzdžiui, Ramoniškių punkte per valandą į Rusiją įvažiuodavo 10-20 automobilių iš Lietuvos, o dabar per valandą rusai įsileidžia 1-2 mašinas (Rusijos piliečiai praleidžiami be trukdymų).

Rusų pareigūnai kolegoms lietuviams teigia, kad problemų kilo dėl naujos, šiomis dienomis įdiegiamos pasienio kontrolės kompiuterinės sistemos - neva duomenų įvedimas į sistemą vyksta labai lėtai. Tačiau šis pasiaiškinimas atrodo nelogiškas, nes lietuvių automobiliai taip pat stabdomi ir išvažiuojant iš Kaliningrado srities, nors išvykstant pasienio procedūros daug paprastesnės.

Tačiau po pietų automobilių eilės ištirpo. Kaip DELFI pranešė skaitytojas Kęstutis, pasienyje su Rusija ties Nida eilių nebuvo.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Policija prašo pagalbos ieškant be žinios dingusios kelmiškės (1)

Liepos 30 d., apie 20.00 val., iš namų Kelmėje, Algirdo g., išėjo ir iki šiol negrįžta 69 metų Aldona Šveikauskienė.

Masinės muštynės Kaune, po automobiliu – ginklai (22)

Rugpjūčio 1 d., 13.45 val., policija gavo pranešimą, kad Kaune, R. Kalantos g., konfliktuoja ir mušasi apie 10 žmonių, kurie turi šaunamuosius ginklus.

„Vyčio“ rinktinės pareigūnas parduotuvėje paliko nerimą keliantį voką (62)

Šeštadienį, 19.20 val., Kėdainių r., Josvainių miestelyje, į parduotuvę užėjo vyriškis, kuris, apsipirkęs, ant prekystalio paliko voką ir išėjo.

Šilutėje jaunuoliai, veidus apsivynioję skaromis, apiplėšė juvelyrikos parduotuvę (5)

Rugpjūčio 1 d., apie 14.15 val., Šilutėje, į parduotuvę užėjo du jaunuoliai. Prisidengę veidą skaromis ir tamsiais akiniais, parduotuvės savininkui papurškė dujų, kirviu išdaužė stiklines virtinas bei pagrobė juvelyrinių dirbinių.

Šaudydama į skardines moteris peršovė savo vyrą (11)

Rugpjūčio 1 d., apie 15.20 val., į Ukmergės ligoninę iš Širvintų r. pristatytas ir dėl šautinės žaizdos krūtinėje paguldytas vyras (gimęs 1973 m.).