Pakruojyje degė nebeveikianti medinė sinagoga

 (17)
Sekmadienį naktį Pakruojyje degė vienos seniausių Lietuvoje, nebeveikiančios medinės sinagogos pastatas, kuris įtrauktas į Lietuvos respublikos Kultūros vertybių registrą. Gaisro metu išdegė pusė pastato. Ugnį malšino dešimt ugniagesių ir trys autocisternos. Įtariamas tyčinis padegimas. Nuostolis nustatinėjamas, pranešė Policijos departamentas.
Pasak tinklalapio musupaveldas.lt, 1801 metais statyta sinagoga stovi miesto centrinėje dalyje ant Kruojos upelio dešiniojo kranto. Pokario metais čia buvo įrengtas kino teatras, vėliau sandėlys.

Pastaruoju metu medinis sinagogos pastatas nebuvo naudojamas.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (17)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Neblaivus vairuotojas įkliuvo važiuodamas gydytis nuo alkoholizmo

Klaipėdos kelių policijos pareigūnai, paneigdami visuomenėje besiformuojančią nuomonę, jog policijos reidai vyksta tik savaitgaliais, surengė tokią priemonę pirmadienį. Nuo 7 iki 9.30 val. patruliai dirbo Labrenciškėse ir tikrino atvažiuojančius nuo Kretingos ir Palangos.

Sesuo broliui vožė puodu per galvą, o jis jai – peiliu į sėdmenis (8)

Sekmadienį Raseiniuose už grotų uždaryti vienas kitą sužaloję sesė ir brolis. Ten pat atsidūrė ir senelę kankinęs anūkas.

Vaikinai sumušė merginą ir nusiaubė jos namus (4)

18-metė panevėžietė policijai, kad balandžio 26 d., 20.30 val., Parko g., du jaunuoliai namo laiptinės aikštelėje ir jos namuose ją sumušė.

Girtas vairuotojas įkliuvo dėl išmesto butelio (3)

Balandžio 25 d., 7.26 val., gautas pranešimas, kad Telšiuose, Luokės g., iš važiuojančio automobilio vairuotojas išmetė butelį ir sustojo degalinėje.

Paryčiais viešbutyje atsibudęs vyras pasigedo damos ir savo rankinės (5)

Panevėžietis (gim. 1985 m.) policijai pranešė, kad balandžio 26 d., 4 val., viešbučio kambaryje, Panevėžyje, Smėlynės g., neberado kartu buvusios pažįstamos moters (gim. 1979 m.).