Pakruojyje degė nebeveikianti medinė sinagoga

 (17)
Sekmadienį naktį Pakruojyje degė vienos seniausių Lietuvoje, nebeveikiančios medinės sinagogos pastatas, kuris įtrauktas į Lietuvos respublikos Kultūros vertybių registrą. Gaisro metu išdegė pusė pastato. Ugnį malšino dešimt ugniagesių ir trys autocisternos. Įtariamas tyčinis padegimas. Nuostolis nustatinėjamas, pranešė Policijos departamentas.
Pasak tinklalapio musupaveldas.lt, 1801 metais statyta sinagoga stovi miesto centrinėje dalyje ant Kruojos upelio dešiniojo kranto. Pokario metais čia buvo įrengtas kino teatras, vėliau sandėlys.

Pastaruoju metu medinis sinagogos pastatas nebuvo naudojamas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
 

Kriminalai ir nelaimės

Panevėžio policija ieško pabėgusio vairuotojo (18)

Nuvažiavo,Panevėžio policija nesiteikė pranešti, kada tai įvyko, Respublikos g Puzino g. link.Asmenis, mačiusius eismo įvykio aplinkybes bei galinčius suteikti vertingos informacijos, prašome kreiptis į Panevėžio apskrities VPK Kelių policijos tarnybą (Panevėžys, Beržų 46, 213 kab.) arba paskambinti tel. 845 50 30 96, 863331660.

Atostogos Šventojoje aplaistytos krauju: mažyliui lūžo kaukolė (73)

Atostogos Šventojoje jaunai šeimai virto košmaru. Namelyje, kurį poilsiautojai buvo išsinuomoję, nuo sienos nukrito akmeninė apdailos plytelė ir pataikė dvejų metukų berniukui į galvą. Smūgis buvo toks stiprus, jog vaikui diagnozuotas atviras kaukolės lūžis, tačiau namelius nuomojanti moteris savo atsakomybės dėl nelaimės nelabai įžvelgė.

Policija ieško BMW, kuriuo Panevėžyje buvo partrenktas turkas (17)

ugpjūčio 19 d., apie 23.25 val., Panevėžyje, Respublikos g., prie pastato Nr. 65 esančioje nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje, juodos arba tamsiai mėlynos spalvos automobilis BMW (modelis 116 arba 118) važiuojantis nuo Stoties g. pusės, partrenkė jam iš dešinės pusės ėjusį Turkijos pilietį ir nesustojęs iš įvykio vietos pasišalino.

Kontrabandininkas pabandė įspirti pasieniečių šuniui, dabar gydosi (21)

Šalčininkų rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų sulaikomas cigarečių gabentojas pamėgino įspirti tarnybiniam šuniui, o šis gindamasis įsikabino vyrui į petį. Operacijos metu pasieniečiams taip pat įkliuvo dar keturi jo bendrininkai, mikroautobusas ir rūkalų krovinys.

Po daugybės metų prabilo Lukiškėse įkalintas žudikas: viskas buvo kitaip (25)

Dėl beveik prieš devynerius metus uostamiestyje įvykdyto verslininko nužudymo iki gyvos galvos įkalintas prieš tai šešis kartus teistas 56 metų Nikolajus Jadovas nebenori visą likusį gyvenimą praleisti Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime.