Pakruojyje degė nebeveikianti medinė sinagoga

 (17)
Sekmadienį naktį Pakruojyje degė vienos seniausių Lietuvoje, nebeveikiančios medinės sinagogos pastatas, kuris įtrauktas į Lietuvos respublikos Kultūros vertybių registrą. Gaisro metu išdegė pusė pastato. Ugnį malšino dešimt ugniagesių ir trys autocisternos. Įtariamas tyčinis padegimas. Nuostolis nustatinėjamas, pranešė Policijos departamentas.
Pasak tinklalapio musupaveldas.lt, 1801 metais statyta sinagoga stovi miesto centrinėje dalyje ant Kruojos upelio dešiniojo kranto. Pokario metais čia buvo įrengtas kino teatras, vėliau sandėlys.

Pastaruoju metu medinis sinagogos pastatas nebuvo naudojamas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Lietuviai toliau šiurpina Londoną: 23-ejų vaikinas kaltinamas nužudymu

Lietuvos pilietis Bernardas Petreikis stos prieš teismą, jis kaltinamas 35 metų pažįstamo iš Haringėjaus nužudymu, praneša „International Business Times“.

Mažeikių rajone be žinios dingo vyras: policija prašo pagalbos (1)

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dingusio be žinios Jono Bričkaus (gimęs 1965 m.), kuris rugpjūčio 24 d., apie 20.00 val., nežinoma kryptimi išėjo iš namų, esančių Lėlaičių k., Mažeikių r., ir iki šiol negrįžo.

Žuvusio dviratininko tėvus pribloškė P. Dimšos ciniškumas: kas bus kita auka? nuolat atnaujinama (50)

Televizijos serialo „Giminės“ žvaigždė, aktorius Petras Dimša vis dar nejaučia kaltės dėl tragiškos avarijos, po kurios ligoninėje mirė jaunas dviratininkas Šarūnas Surblys, ir tebekartoja, kad tapo tik aplinkybių auka – esą jauną vilnietį galėjo pražudyti visai kitas automobilis.

Nemalonus nuotykis Kauno prekybos centre: vedėsi anūkę į kiną, o liko be automobilio (14)

Rugpjūčio 20 – osios rytą į prekybos ir pramogų centrą Kauno „Akropolis“ atvykusi kaunietė su anūke planavo pažiūrėti animacinį filmą, todėl trumpam buvo prisėdusios ant minkštasuolio prie kino salės.

Pataisos namuose užsimezgusi vyriška draugystė laisvėje baigėsi didele tragedija (28)

Įkalinimo įstaigoje užsimezgusi dviejų vyriškių draugystė baigėsi didele tragedija: vienas vėl pakliuvo už grotų, o kitas – iškeliavo anapilin.