Vakar Klaipėdos ekonominės policijos pareigūnai apsilankė Melnragėje ir paėjėjo pėsčiųjų taku iki moterų pliažo. Pakelėje, kaip ir tikėtasi, pamatė moterį, prekiaujančią rusiškais vaistais.
Prisistatę policijos darbuotojai pareikalavo parodyti leidimą prekybai ir licenciją pardavinėti vaistus. Aišku, 62-ejų metų Anelė Perminienė-Petrauskienė tokių popierių neturėjo. Ji tikino, kad šie vaistai „nerimti“, pagaminti iš žolelių, homeopatiniai.

Tačiau pareigūnai aptiko ne tik kremų nuo kapiliarų išsiplėtimo, anglies tablečių, maisto papildų ir vitaminų. Ten pat buvo platinami: citramonas, nitroglicerinas, baralginas, aspirinas. Ant paklotėlio gulėjo pas mus nematyti preparatai: „Milona“, „Tigro akis“, „Kapilar“, „Pastorapši“, „Viardo“, „Selen-aktiv“. Šaltalankių aliejus kainavo 5 litus, „Dolgolet“ – 15 litų. Šie preparatai Kaliningrado srityje kainuoja dvigubai pigiau, Klaipėdos vaistinėse – dvigubai brangiau.

Moteris dievagojosi, kad išėjo prekiauti pirmą kartą gyvenime, o 2-ojo policijos komisariato pareigūnai prisiminė, kad A.Perminienę jau buvo sutikę ir įspėję. Šįkart jai skyrė tik 20 litų baudą už prekybą neleistinoje vietoje be leidimo.

Kalbantis su pareigūnais į pokalbį įsikišusi moteris ėmė gėdinti policininkus, esą jie be reikalo kabinėjasi prie pensininkės, nes ši tokiu būdu prisiduria prie kuklios pensijos. Keisčiausia, kad moteris prisistatė esanti gydytoja. Ji tikino, kad jokios žalos nuo tokių vaistų negali būti, tai esą niekam nekenkia. Jei ji iš tikrųjų yra gydytoja, tai, saugok likime, pas tokią patekti gydytis. Ši medikė įsitikinusi, kad svarbiausia yra pinigai, nesvarbu, kokiais būdais jie gaunami.

Visiškai kitaip mano Naujakiemio vaistinės direktorius Šarūnas Bulauka. Anot farmacininko, karštame ore vaistų komponentai suyra ir geriausiu atveju neduoda jokios naudos. Vaistai turi būti laikomi žemoje temperatūroje, ne daugiau kaip 4-8 laipsnių. Ypač pavojinga laikyti karštyje kremus, nes jie pagaminti riebalų pagrindu, jautriems žmonėms gali sukelti nepageidaujamas odos reakcijas.

Lietuvoje pardavinėjamiems vaistams privalu turėti vaistinių preparatų registravimo liudijimą, jie turi būti įtraukti į vaistų registrą. Liudijimus išduoda vaistų kontrolės tarnyba. Yra priimti geros vaistų gamybos praktikos reikalavimai, tiekėjai turi geros vaistų platinimo praktikos sertifikatus. Paprastai vaistus vaistinių savininkai gauna iš patikimų platintojų, o šie juos perka iš patikimų gamintojų.

Sąžiningi pardavėjai vengia pirkti kontrabandinių vaistų, nes už tai gali netekti licencijos, vaistinė gali būti uždaryta. Tačiau ne visi bijo. Praėjusią savaitę ekonominės policijos operatyvininkai patikrino Paryžiaus Komunos gatvėje esančią „Arūno“ vaistinę ir „po prekystaliu“ rado daug rusiškų vaistų (sedalgino, pentalgino ir t.t.) be jokių dokumentų. Pareigūnai sakė žiną, kad vaistų farmacininkai bet kam nepardavinėjo, buvo nuolatiniai klientai, kurie nereikalavo kasos čekių.

Kaip dirba vaistininkai, kaip jie skaičiuoja mokesčius ir kaip bendrauja su kontrabandinių vaistų tiekėjais, norėjome pasikalbėti su legaliais vaistininkais. Tačiau prie Senojo turgaus esančios „Pasažo“ vaistinės darbuotojos kategoriškai atsisakė bendrauti su žurnalistais, siūlė kreiptis į Šiauliuose gyvenantį šeimininką. Daug pasakanti gynybos forma... O vaistinėje „Juodasis erelis“ farmacininkės neturėjo ko slėpti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dėl suvalgyto saldainio – konfliktas su prekybos centro apsaugos darbuotoju

Prieš pirkdami maisto produktus turguje, nesibodite jų paragauti, o pardavėjai tai leidžia.

Mama parodė, ką Turkijoje siaučiantis virusas padarė jos vaikui: oda luposi gabalais (59)

Turkij os turizmui – neramios dienos. Nuo liepos vidurio nesiliauja pranešimai apie Koksaki...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką papildyta trenerio interviu (100)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

J. Baronui pavyko pasprukti, nes nuo kojos buvo nuimta apykojė (23)

Po išpuolio sostinės Antakalnio mikrorajone esančioje picerijoje policijos ieškomas tris kartus...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti už centus (127)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

Feisbuke plinta kliedesys apie žiurkių mėsą (9)

Visus melagingos naujienos bruožus turinti nuoroda antradienį pradėjo plisti tarp socialinį...

Beveik 20 metų japonus pažįstantis lietuvis papasakojo, kas jį stebina iki šiol

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Azijos studijų centro (ASC) vadovas dr. Aurelijus Zykas DELFI...

Barselonoje buvo planuojamas kur kas didesnis išpuolis

Vienas iš įtariamų išpuolio Barselonoje rengėjų teisme pripažino, kad buvo planuojama įvykdyti...

Lenkijos dienraščiui R. Paksas papasakojo painaus sąmokslo teoriją: su manim elgėsi kaip su D. Trumpu (139)

Nušalintasis Lietuvos prezidentas Rolandas Paksas pokalbyje su vienu didžiausiu Lenkijos...