Vakar mobiliojo ryšio telefonais ir jų priedais prekiaujanti parduotuvė bei telefonų taisykla, įsikūrusi Ramygalos gatvės 46-ojo daugiabučio namo pirmame aukšte, dar nedirbo. Pastato langai buvo smarkiai aprūkę iš vidaus. Ant durų buvo priklijuotas skelbimas, kad parduotuvė dėl techninių kliūčių nedirbs iki maždaug rugpjūčio vidurio. Tačiau tai – tik išorė. Šeštadienio naktį minėtos patalpos, kaip manoma, buvo padegtos duoklės negavusių reketininkų.
© "Panevėžio balsas"

Šeštadienio naktį užsiliepsnojo mobiliojo ryšio telefonais ir jų priedais prekiaujančios bei telefonus taisančios bendrovės „Starnetas“ patalpos Ramygalos gatvėje. Per gaisrą apdegė parduotuvėje buvęs turtas, aprūko vidus. Gaisro padaryti nuostoliai gali siekti apie 30 tūkstančių litų.

Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos oficialiame pranešime teigiama, kad parduotuvė buvo padegta. Manoma, kad padegėjai, išdaužę durų stiklo paketą specialiai atsineštu įrankiu, į vidų įpylė ar įmetė padegamojo skysčio.

Laimė, suveikė signalizacija ir ugniagesiai suskubo laiku. Dėl pirmame aukšte esančioje parduotuvėje įsiplieskusio gaisro, kilo pavojus daugiabučio namo virš parduotuvės esančių butų gyventojams.

Dešimttūkstantiniai nuostoliai

Sekmadienį priešpiet ant durų skelbimą klijavęs vyriškis PB informavo, kad parduotuvė dėl techninių kliūčių nedirbs iki rugpjūčio 11-osios. Bent jau taip buvo parašyta skelbime. Telefonus patikėję taisyklai klientai juos gali susigrąžinti paskambinę skelbime nurodytu telefono numeriu.

Ruslanu prisistatęs vyriškis sakė apie nelaimę sužinojęs vidury nakties: „Parduotuvėje įrengta signalizacija. Turtas draustas. Tačiau ugnis pridarė nemažai nuostolių. Nuo karščio išsilydė plastmasiniai mobiliųjų telefonų priedai ir dalys, apdegė kai kurie telefonai. Laimė, didžioji dalis telefonų nakčiai sudedami į seifą, esantį kitame kambaryje.“

Paklaustas, ką mano apie padegimą, vyriškis nieko neatsakė, tačiau paminėjo, kad nuostoliai gali būti nemaži. „Apdegė prekės, smarkiai aprūko patalpos, – tvirtino jis. – Nežinau, kaip įvertins patalpų remontą meistrai. Tačiau manau, kad nuostoliai gali siekti apie 30 tūkstančių litų.“

Naujais telefonais, jų priedais ir telefonų taisymu užsiimanti bendrovė šiame daugiabučiame name įsikūrė prieš pusmetį. Redakcijos žiniomis, čia dirbę vyrai netruko užsitarnauti klientų pasitikėjimą kaip kokybiškai paslaugas teikianti įmonė. Tačiau įsikūrusi bendrovė patraukė ne tik klientų ar konkurentų, bet ir vis dar egzistuojančių nusikalstamo pasaulio atstovų dėmesį.

Tad netrukus po parduotuvės atidarymo pas savininką užsuko „stogą“ pasiūlę vyrukai. Už savo paslaugas jie pareikalavo atitinkamos pinigų sumos. Savininkas nusikaltėliams mokėti nesutiko, tačiau greit įsitikino, kad reketininkai nejuokauja.

Pirmiausia verslininkas buvo pagąsdintas pro namo langą įmesta plyta. Tąkart užteko tik pakeisti stiklą. Netrukus buvo pagrasinta rimčiau: ant namo stogo užmesti 4 buteliai su padegamuoju skysčiu. Dėkui Dievui, ugnis didesnės žalos padaryti nespėjo, nes staiga pliūptelėjusias liepsnas pastebėjo kaimynai. Jos buvo nuslopintos, net nespėjus užsidegti stogo dangai.

Parduotuvės padegimas – trečias įspėjimas. Kokių dar veiksmų imsis reketininkai, lieka tik mįslė. Daugiabučio namo pirmame aukšte įrengtos parduotuvės padegimas ne tik rimtas grasinimas parduotuvės savininkui. Tokiais veiksmais nusikaltėliai tarsi paskelbė nuosprendį niekuo dėtiems gyventojams. Juk ir tą nelemtą naktį ne vienam suaugusiajam ir vaikui teko šokti iš miegų, kai ėmė kaukti gaisrinių mašinų sirenos ir akimirksniu pasklido aitrus degėsių kvapas bei dūmai.

Šį įvykį tiria PGV ir policijos pareigūnai. Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inspektorė Vilma Vaiginytė PB informavo, kad šiemet iš viso jau būta 18 įvairių padegimų. Visus juos tiria PGV ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Mama parodė, ką Turkijoje siaučiantis virusas padarė jos vaikui: oda luposi gabalais (24)

Turkij os turizmui – neramios dienos. Nuo liepos vidurio nesiliauja pranešimai apie Koksaki...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką (5)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti uz centus (101)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

O. Pikul-Jasaitienė – apie susišaudymu įtariamą ir paieškomą brolį: tikiuosi, kad čia nesusipratimas (19)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Antradienio popietę...

Ministerija nenori tylėti apie 404 eurų algą mokytojams: uždirba kur kas daugiau (336)

Po to, kai DELFI paviešino skaičius, kiek mokytojų Lietuvoje trūksta iki mokslo metų pradžios...

„WikiLeaks“ atsisakė publikuoti slaptą informaciją apie Rusijos valdžią (47)

Pačiame pernykštės JAV prezidento rinkimų kampanijos įkarštyje nutekintą medžiagą...

Atskleistos susišaudymo Vilniuje aplinkybės: paskelbta O. Pikul-Jasaitienės brolio J. Barono paieška (22)

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas pakomentavo...

Išnarpliojo, ką slepia politikų apranga (7)

Statistinis šiuolaikinio politiko portretas – vidutinio amžiaus vyras, vilkintis kuklų,...

„Oze“ vietoj „Prismos“ įsikurs „Maxima“ (31)

Lietuviškas prekybos tinklas „ Maxima “ laimėjo derybas dėl iš Lietuvos pasitraukusio prekybos...

Niekada nesiskolinusią moterį užgriuvo solidi skola (6)

Viena Raguvėlės miestelio gyventoja gyvena kaip ant adatų. Dar liepos pabaigoje ji gavo...