Savaeigis kranas antradienį Panevėžyje trenkėsi į gyvenamojo namo kiemą. Dėl neišlaikytos pusiausvyros ant šono nuvirtęs sunkiasvoris mechanizmas vos nekliudė verandos. Laimei, atsipirkta tik savaeigio vairuotojo ir namo gyventojo išgąsčiu bei išversta tinkline tvora. Kiemo šeimininkams padarytą žalą žada atlyginti bendrovė „Panevėžio kranai“, kuriai ir priklauso transporto priemonė.
Bendrovės generalinio direktoriaus Kęstučio Markucko tvirtinimu, 1980 metų savaeigis kranas KC 6364 be strėlės, vairuojamas ilgametę kranininko patirtį turinčio bendrovės darbuotojo, Pušaloto gatve važiavo geležinkelio stoties link. Ties 135-uoju namu vairuotojas sustojo kelkraštyje – norėjo apžiūrėti transporto priemonės ratus. Dėl to, kad dešinės pusės ratais buvo užvažiuota ant žolėto, lietaus išplauto dirvožemio, nuo priesvorio, pagaminto iš ketaus, mechanizmas ėmė svirti į dešinę.

Kartu palinko ir persisukusi krano kabina. Visiškai apsiversti savaeigiam neleido į žemę įsirėžusi sunkioji mechanizmo dalis.

Policijos duomenimis, transporto priemonė virtusi į šoną vairuotojui bandant kėlikliu pakelti vieną krano pusę po ratu. Šis įvykis, anot policijos, nevertinamas kaip eismo, kadangi kranas pasviro ne važiuodamas, bet stovėdamas. Jį pakėlė į įvykio vietą atvažiavęs galingesnis kranas.

Įvykio nežada tirti ir Valstybinė darbo inspekcija. Pasak jos vadovo Gintaro Čepo, to daryti nėra reikalo, nes žmonės nenukentėjo, o bėda savaeigį ištiko ne dėl techninės būklės nesklandumų. Šioje situacijoje kalčiausias – lietaus išplautas gruntas. K.Markucko manymu, jei kranas būtų važiavęs su strėle, ji būtų padėjusi išlaikyti pusiausvyrą ir bėdos veikiausiai būtų išvengta.

„Panevėžio kranų“ vadovas teigia, kad jo firmos kranai neretai samdomi pakelti į panašias situacijas atsidūrusius automobilius, o štai dabar tenka gelbėti ir savo įmonės transporto priemonę.

Senutėlį savaeigį įmonės direktorius vertina kaip galingiausią sovietmečiu pagamintą kraną, jo keliamoji galia siekia 40 tonų. Pasak pašnekovo, kraną vis dar tenka eksploatuoti ir dabar, nes naujų, kainuojančių apie 1,5 mln. litų, bendrovė neįperka. Neseniai ji įsigijo 1993 metais pagamintą užsienietišką kraną, už jį turėjo pakloti 400 tūkstančių litų.

Namo, į kurio kiemą įgriuvo savaeigis, gyventojas Modestas Jaruševičius sako stovėjęs netoli gatvės ir savo akimis matęs, kas vyksta. Kaip tvirtina vyriškis, kartu su platforma į šoną ėmus svirti viršutinei mechanizmo daliai, jam tekę bėgti, kad sunkiasvoris kranas neprispaustų.

M.Jaruševičius džiaugiasi, kad metalinis monstras nekliudė verandos, o bendrovės, kuriai šis priklauso, vadovas žada atlyginti nuostolį – sutvarkyti tvorą ir išvagotą žemę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sąmokslo teorijų karalienė: kas slypi už kalbų apie slapta pasaulį valdančius žmones (81)

Mito apie iliuminatus atsiradimo istorija atskleidžia, kaip šiandien gimsta melagingos žinios, o...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (127)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (133)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Batelių paieška pajūryje: ar įmanoma rasti nebrangių ir įspūdingų batų? (8)

Kad Palangoje galima atrasti stilingų apdarų, DELFI Stilius jau įsitikino. Todėl šį kartą...

Pasipiktinę graikai įtaria NBA atstovus konspiracija

Medicininiai tyrimai tolimoje Kinijoje, nekonkreti diagnozė, bendravimas per socialinius tinklus....

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (32)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Sugriuvus automobilių stovėjimo aikštelei, mašinos pakibo ore (1)

Nottinghamo centre, įgriuvus daugiaaukštei automobilių aikštelei, dalis joje stovėjusių mašinų...

Priežastys, kodėl apsilankius tualete vargina nemalonūs pojūčiai (26)

Deginimo pojūtis šlapinimosi metu yra vienas nemaloniausių dalykų. Štai kodėl svetainė...

„Sostų karų“ žvaigždė E. Clarke prasitarė apie pasimatymų taisyklę (5)

Garsiųjų „Sostų karų“ aktorė Emilia Clarke nuolat supama gandų. Tačiau nuolat...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (221)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...