Du Kauno 15-mečiai, penktadienį atėję išklausyti nuosprendžio, į namus nebegrįžo - iš teismo salės jie išvesti su antrankiais. Tokios atomazgos nesitikėjo nei itin žiauriu benamio nužudymu kaltinti paaugliai, nei jų tėvai.
© Corbis

Neišgelbėjo ir advokato Vytauto Antano Vilučio pastangos netikėčiausiais argumentais išsukti jaunuosius sadistus. Teisėjų kolegija, vadovaujama Jurgio Kiškio, paaugliams buvo negailestinga, kaip ir šie savo aukai. Nusikaltėliai pasiųsti už grotų 7 metams, suimant teismo salėje.

Toks nuosprendis paskelbtas 15-mečiams, kaltintiems nusikaltimu, už kurį suaugusiesiems grėstų laisvės atėmimas iki 20 metų arba iki gyvos galvos. Jų auka tapusio 51 metų benamio žūtis buvo siaubinga. Ekspertai konstatavo, kad aukai mažiausiai 17 kartų įspirta į galvą, ne mažiau kaip 10 kartų šokinėta ant krūtinės ir pilvo - užšokta ir ant veido, mažiausiai 20 kartų spirta į šonus. Galiausiai, mėgdžiojant vienoje interneto svetainėje matytą vaizdo klipą "paslednij raz", - ant galvos užmestas akmuo.

Anot vieno liudytojo (mažamečio), šio filmuko "įkvėpti" jų mikrorajono paaugliai ir pradėjo persekioti benamius. 13-metis teigė kartu su teisiamaisiais dalyvavęs apie 20 tokių "žygių". Labiausiai kentėjo Dobilo pravardę turėjęs benamis. Nusitempę į laukus, paaugliai liepdavo jam nusimauti kelnes, bučiuoti kanalizacijos vamzdžius bei tenkinti kitas užgaidas. Tačiau už ką Dobilui surengta tokia šiurpi egzekucija, nė vienas iš kaltinamųjų paaiškinti nesugebėjo. "Šiaip sau... Dėl įdomumo..." - mykė jie teisme.

2008-ųjų birželio 2-ąją, kai Dobilas paskutinį kartą pateko į sužvėrėjusių paauglių rankas, vienam iš kaltinamųjų buvo 14 metų ir 17 dienų, kitam - 14 metų 2 mėnesiai ir 5 dienos. Jaunesnįjį iš jų gynęs V.A.Vilutis pareikalavo teismo skirti kaltinamiesiems socialinės brandos ekspertizę. Apeliuota į tai, kad už nužudymą Lietuvoje atsakoma nuo 14-os, bet teisiamųjų socialinė branda gali šio amžiaus ir nesiekti, vadinasi, bylą reikėtų nutraukti.

Ekspertų atsakymas turėjo V.A.Vilutį nuvilti: "Tiksliai to nustatyti nėra galimybės - galima plius minus 2 metų paklaida." Tačiau konstatuota, kad paaugliai suvokė savo veiksmus. Tada V.A.Vilutis ėmė baksnoti į kitas nepilnamečiams nusikaltėliams palankias įstatymų spragas. Siekdamas perkvalifikuoti kaltinimą į švelnesnį, jis nesidrovėjo savo ginamojo, užmetusio aukai ant galvos akmenį, sulyginti su žvirbleliu.

Neva, kad 14-mečio suduoti smūgiai prilygo žvirblio pastuksenimui, patvirtino ir ekspertai, konstatavę, jog mirtį sukėlė kraujo išsiliejimas po kietaisiais galvos apdangalais ir tai padaryta tik 2 trauminiais poveikiais. Likę mažiausiai 17 sužalojimų įvertinti kaip nežymus sveikatos sutrikdymas.

Prokuroras siūlė skirti jauniesiems sadistams beveik maksimalią nepilnamečiams 9 metų laisvės atėmimo bausmę. Nužudytojo motina, ketinusi prisiteisti iš savo vienturčio žudikų 50 tūkst. litų, teismo nesulaukė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (59)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

Kiek studentai mokės už nuomą Kaune (8)

Kaunas , kaip ir kiti šalies miestai, šiemet sulauks kiek mažiau studentų nei ankstesniais...

Receptas tiesiai iš D. Praspaliausko virtuvės: metas paskanauti voveraičių (1)

Vienas garsiausių Lietuvos šefų Deivydas Praspaliauskas iš restorano „Amandus“ siūlo...

S. Skvernelis nemato pagrindo kalbėti apie pirmalaikius rinkimus (69)

Šiuo metu kalbėti apie pirmalaikius parlamento rinkimus nėra jokio pagrindo, sako premjeras...

Sankcijų Kryme ir Donbase sulaukęs asmuo tapo Rusijos pasiuntiniu JAV (101)

Pirmadienį, rugpjūčio 21 d., Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskyrė Anatolijų Antonovą...

Tokio saulės užtemimo nebuvo visą šimtmetį: neapsieita be kuriozų (2)

Vienoje rančoje Oregone – pirmoje JAV valstijoje, galėjusioje stebėti retą visišką saulės...

Patarimai, ką daryti su atliekomis, kurias išmesti į konteinerius draudžiama

Baterija, elektros lemputė – atliekos , kurios kaupiasi kiekvieno žmogaus namuose. Nors elektros...

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (26)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Atstumta kalytė prarado gyvenimo džiaugsmą: laimei, ją pastebėjo geras žmogus (9)

Liepos mėnesį palikdami savo 5-erių metų augintinę Manhatano gyvūnų priežiūros centre,...