Kauno miesto apylinkės teismas ketvirtadienį priėmė nutartį nušalinti nuo pareigų du muitinės pareigūnus. Kauno teritorinės muitinės viršininko pavaduotojai 42 metų Gediminas Ganatauskas ir 55 metų Monika Gervickienė nuo pareigų nušalinti dėl STT Kauno skyriuje pradėto ikiteisminio tyrimo.
Pasak STT pranešimo, šiems pareigūnams antradienį buvo įteikti pranešimai apie įtarimus piktnaudžiavus tarnyba.

STT turimais duomenimis, G.Ganatauskas ir M.Gervickienė gali būti susiję su vienos uždarosios akcinės bendrovės veikla, kai neteisėtais būdais buvo išvengiama mokesčių už į Lietuvą įvežamus naudotus automobilius.

Įtariama, kad ši bendrovė įveždavo automobilius neva perdirbti, tuo išvengdama mokesčio už importuojamus automobilius, tačiau iš tikrųjų jie būdavo parduodami įvairiuose Lietuvos automobilių turguose.

Dabar pareigūnai neturi tikslių duomenų, kiek automobilių tokiu būdu buvo įvežta į Lietuvą, tačiau žinoma, kad bendrovė 2002-2003 metais gavo du leidimus laikinai įvežti perdirbti tūkstantį naudotų automobilių, kurių orientacinė vertė būtų apie 17 mln. litų.

Importuojamų šių automobilių pridėtinės vertės mokesčiai sudarytų apie 3 mln. litų. Pareigūnų duomenimis, leidimus įvežti automobilius davė G.Ganatauskas, nors tai nebuvo jo kuruojama darbo sritis.

STT pareigūnų žiniomis, 2002 metų lapkričio pabaigoje G.Ganatauskas ir keli jo pavaldiniai iš šios bendrovės įsigijo automobilį "Jeep Grand Cherokee", nors jo pirkimas ir registracija yra įforminti kito asmens vardu.

Šių metų balandį Muitinės departamento prie Finansų ministerijos direktoriaus pavaduotojas J.Rimkevičius informavo teritorinių muitinių viršininkus, kad atlikto patikrinimo metu nustatytas ūkio subjektų piktnaudžiavimas Vyriausybės numatyta mokesčių lengvata, ir nurodė atlikti ūkio subjektų, kuriems teritorinėse muitinėse išduotas leidimas atlikti muitinės procedūras laikinai įvežti lengvuosius automobilius perdirbti, veiklos patikrinimus.

Gegužės 16 dieną Kauno teritorinės muitinės Pažeidimų prevencijos skyriaus pareigūnai atliko minėtos bendrovės veiklos patikrinimą ir surašė aktą dėl nustatytų pažeidimų. Šis aktas buvo įteiktas M.Gervickienei, tuo metu dirbusiai Pažeidimų prevencijos skyriaus viršininke.

Kaip įtariama, M.Gervickienė akto neužregistravo, nepavedė atlikti tolesnį tyrimą ir nustatytus pažeidimus nuslėpė.

Turima įrodymų, kad iš karto po atlikto patikrinimo G.Ganatauskas pažadėjo bendrovės direktoriui padėti nuslėpti pažeidimus. STT teigia turinti duomenų, jog G.Ganatauskas ir M.Gervickiene tai aptarė ir, piktnaudžiaudami tarnyba, veikė ne didelę žalą patyrusios valstybės, bet privačios bendrovės neteisėtais interesais.

Iškeltoje baudžiamojoje byloje atliekamas tyrimas ir dėl kitų G.Ganatausko ir M.Gervickienės galimų nusikalstamų veikų bei tarnybinės etikos pažeidimų.

G.Ganatauskas nuo 1991-ųjų iki 1998-ųjų dirbo Kauno teritorinės muitinės viršininku, vėliau - tos pačios muitinės viršininko pavaduotoju.

M.Gervickienė 2001-ųjų balandį pradėjo dirbti Kauno teritorinės muitinės Ūkio ir reikalų skyriaus vadovo pavaduotoja, vėliau jos pareigos keletą kartų paaukštintos, o šiemet gegužės 27 dieną ji buvo paskirta Kauno teritorinės muitinės viršininko pavaduotoja.

Pareigūnai apklausti, jiems paskirtos kardomosios priemonės - rašytiniai pasižadėjimai neišvykti iš gyvenamosios vietos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (47)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (43)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (3)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (38)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (99)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (98)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1138)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (56)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (89)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (5)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...