Alytaus policijos pareigūnų pastangos surasti nepakaltinamą žudiką 27 metų Andrių Petrulionį ir sugrąžinti į Rokiškio psichiatrijos ligoninę jau kelios paros neduoda rezultatų. Kol prieš ketverius metus žiaurią žmogžudystę įvykdęs vyras bus laisvėje, negalėsite jaustis saugūs.
Andrius Petrulionis
© "Lietuvos žinios"

Kauno apygardos teismo pripažintam nepakaltinamu A.Petrulioniui buvo skirtas stacionarinis griežtas stebėjimas Rokiškio psichiatrijos ligoninėje. Šį pavasarį psichiatrų komisijai pateikus išvadas, jog alytiškio psichikos būklė pagerėjo, ir atsižvelgus į valstybės kaltinimą palaikiusio Rokiškio prokuratūros prokuroro Renaldo Žalio prašymą taikyti ambulatorinį stebėjimą, žudikas teismo nutartimi buvo išleistas į laisvę. Atsakomybę prižiūrėti sūnų prisiėmė jo motina Alytaus miesto savivaldybės Vidaus administravimo skyriaus vedėja Roma Svidovskienė.

Nei apie tai, kad ketinama svarstyti A.Petrulionio paleidimą į laisvę, nei apie nutartį, atvėrusią psichiatrijos ligoninės vartus, nužudytos merginos motinos Marijos Sakalauskienės Rokiškio teisėsaugininkai nesiteikė informuoti, tuo labai įskaudindami vienintelės dukters netekusią moterį.

Tačiau liepos 1-ąją Panevėžio apygardos teismo kolegija panaikino žemesnės instancijos teismo nutartį kaip neteisėtą ir nepagrįstą bei priėmė sprendimą grąžinti A.Petrulionį gydyti į psichiatrijos ligoninę. Į Alytaus policiją buvo nusiųstas Rokiškio apylinkės teismo prašymas pristatyti A.Petrulionį tęsti priverstinio gydymo bendrojo stebėjimo sąlygomis.

Policininkai keletą kartų apsilankė alytiškio ir jo motinos namuose bei užmiesčio sodyboje, bet ieškomojo nerado. Atsitiktinai vieno pareigūno sutikta atostogaujanti R.Svidovskienė taip pat nepasakė, kur yra ar kur galėtų būti jos sūnus. Nepakaltinamas žudikas dingo kaip į vandenį. Todėl pareigūnams nebeliko nieko kito, kaip paskelbti A.Petrulionio paiešką.

Be to, paaiškėjo, kad A.Petrulionis liepos 4-ąją paskirtu laiku nepasirodė ir ambulatorijoje, nors motina buvo apsiėmusi rūpintis, kad sūnus vykdytų medikų nurodymus.

A.Petrulionis pripažintas nepakaltinamu, tačiau tai netrukdo jam vairuoti automobilio. Grįžęs iš psichiatrijos ligoninės, gegužės 12-ąją, jis pasikeitė seno pavyzdžio vairuotojo pažymėjimą į naują.

Brutalų nusikaltimą alytiškis padarė 2005 metų gegužės 9-ąją, kai nesuvaldęs savo įniršio dėl užstrigusio kasos aparato aštriu daiktu suknežino lažybų punkto darbuotojai Irmai Sakalauskaitei galvą. Vairuotojo pažymėjimą vyras buvo gavęs likus vos penkioms dienoms iki žmogžudystės. Nors medikų komisija savo išvadas apie tinkamumą vairuoti automobilį pateikia mėnesiu ar dviem anksčiau iki pažymėjimo įteikimo, įtarimų dėl A.Petrulionio psichikos būklės niekam nekilo. Jų atsirado tik padarius nusikaltimą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pirmasis? G. Nausėda neneigia dalyvausiąs prezidento rinkimuose (42)

SEB banko prezidento patarėjas, ekonomistas Gitanas Nausėda neneigia dalyvausiąs 2019 metų...

Didžiausi atlyginimai: dešimtuke – netikėti naujokai (50)

Birželio mėnesį buvo tik viena įmonė, kurios darbuotojų atlyginimų vidurkis buvo...

N. Vasiliauskaitė. Terorizmas pasaulį jau pakeitė (46)

„Net jeigu islamistai sugebėtų surengti Europoje po teroristinį aktą kiekvieną dieną, tai...

Barselonos išpuolio mikroautobuso vairuotojas nustatytas, jo ieškoma visoje Europoje (9)

Ispanijos policija pirmadienį paskelbė nustačius asmens, praeitą ketvirtadienį nukreipusio...

G. Žiemelis investuoja į tūkstančio vietų bendrabutį (82)

Gediminas Žiemelis investuoja į daugiau kaip tūkstančio vietų bendrabutį darbininkams.

Artėja visiškas Saulės užtemimas: milijonai plūsta jo stebėti (8)

Į Jungtinių Valstijų miestus, įskaitant Čarlstoną Pietų Karolinoje, suplūdo milijonai...

Draugo gedėjusi kalytė pagaliau laiminga: įveikti sielvartą padėjo kačiukai

Kai kalytės Floros šeima priglaudė 20-metį katiną Dexter'į, energinga malamutė kaipmat...

Holivudas gedi vieno garsiausių visų laikų komikų J. Lewiso (2)

Sulaukęs 91-erių mirė vienas žinomiausių visų laikų komikų ir šou pasaulio atstovų Jerry...

Išbandymas alkotesteriu: kodėl pareigūnai vengia antro karto (148)

Socialiniuose tinkluose garsiai nuskambėjo istorija, kai viena vairuotoja pasiskundė, jog policijos...