Nelegalių migrantų srautas senka

Nelegalių migrantų iš Azijos ir Afrikos šalių srautas per Lietuvą nuosekliai mažėja, ėmus sėkmingiau užkardyti nelegalią migraciją.
1996 metais Lietuvos pasienyje buvo sulaikytas 1 551 nelegalus migrantas, 1997 metais - 1 382.

Efektyviau pradėjus dirbti Pasienio policijos departamento (PPD) Operatyvinei tarnybai, aktyvinant prevencinį darbą išaiškinant Lietuvos piliečius, užsiimančius šiuo nelegaliu verslu, pagerėjus bendradarbiavimui su kitų šalių teisėtvarkos institucijomis, 1998 metais buvo sulaikyti 495, o 1999 metais - 261 nelegalus migrantas.

Tokia mažėjimo tendencija išlieka ir šiemet.

Sausį-kovą Lietuvos pasienyje buvo sulaikyti 43 nelegalūs migrantai, antradienį pranešė Pasienio policijos departamentas.

Per tą patį laikotarpį pernai nelegalų buvo sulaikyta dukart daugiau - 86.

Šiemet daugiausia sulaikyta Vietnamo (14), Afganistano (13) ir Pakistano (9) - piliečių. Taip pat sulaikyti 3 Indijos piliečiai ir po 2 - Ganos ir Šri Lankos piliečius.

Diegiant naujas informacines sistemas Lietuvos pasienyje, sulaikoma vis daugiau asmenų, kurių ieško policija.

Per sausį-kovą 1999 metais pasieniečiai sulaikė 53 nuo teisėsaugos pasislėpusius piliečius. Šiemet per tą patį laikotarpį sulaikyti 87 policijos ieškoti asmenys.

Labai padaugėjo policijos ieškotų asmenų sulaikymų Baltarusijos pasienyje. Šiemet sausį-kovą čia buvo sulaikyti 46 asmenys, pernai - 15.

Pakrančių apsaugos pasienio policijos rinktinės (PPR) kontrolės punktuose šiemet dažniau sulaikoma automobilių, kurie, kaip įtariama, yra vogti.

Šiemet pakrančių pasieniečiai sulaikė 21 vogtą automobilį.

Iš viso šiemet pasienyje jau sulaikyti 53 vogti automobiliai, pernai - 49.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Jaunas ir girtas „BMW“ vairuotojas nubloškė „Toyotą“ ir šviesoforą

Vėlyvą penktadienio vakarą, kai kauniečiai šventė pirmąją „Žalgirio“ pergalę Eurolygoje, vienas įsiutęs vairuotojas sukėlė rimtą sumaištį Partizanų ir Kovo 11-osios gatvių sankirtoje. Kaip vėliau paaiškėjo, jaunas vairuotojas iš pažiūros buvo neblaivus, tačiau avarijos vietoje tikrintis savo girtumo nesiveržė.

Šiauliečiui nepasisekė: vagys pro balkoną išnešė turto už 30 tūkst. eurų (1)

Labai nepasisekė vienam Šiaulių gyventojui: pro balkoną į jo butą įsilaužę vagys pagrobė seifą, šautuvą ir kito turto už 30 tūkst. eurų.

Šiauliuose siautėjo užpuolikų smurtautojų gauja (5)

Šeštadienio naktį Šiaulių policija gavo du pranešimus apie trijų vyrų sumuštus ir apiplėštus žmones.

Radviliškio r. 14-metis nustebino žiaurumu (4)

Radviliškio r. viešoje vietoje maždaug 14 metų paauglys apiplėšė 72 metų senutę.

Per reidą neblaivus kelių erelis mojavo kumščiais, dar 5 įkliuvo be pažymėjimų (17)

Penktadienio vakarą reido metu Vilniuje pasimatė, kiek daug gatvėse vairuotojų be pažymėjimų: per kelias valandas įkliuvo net penki. Taip pat pareigūnams teko tvarkytis su ne vienu kelių ereliu: vienas agresyvus ir neblaivus, kitas apsimelavęs, o trečias nesutiko tikrintis blaivumo.