Pedagogai skundžiasi, kad per vasaros atostogas vakarais prie mokyklų renkasi kompanijos girtaujančių, agresyvių jaunuolių. Policija tikina kontroliuojanti situaciją ir jai gerinti žada dėti daugiau pastangų.
© A.Didžgalvio nuotr.

Teritoriniams policijos komisariatams neseniai išsiuntinėtas aplinkraštis, kuriame pareigūnai raginami ypač atkreipti dėmesį į vasarą uždarytas mokyklas. Postūmį tam suteikė Seimo nario Evaldo Jurkevičiaus kreipimasis į vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį. Parlamentaras LŽ sakė, kad apie netvarką prie mokyklų sužinojo Klaipėdoje, kai pasikalbėjo su kelių švietimo įstaigų direktoriais ir pedagogais.

"Mokyklų teritorijos apleistos, ten nuolat renkasi asocialūs asmenys, automobiliais suvažiuoja agresyviai nusiteikę jaunuoliai ir vartoja svaigalus bei kvaišalus", - pasakojo E.Jurkevičius. Jis įsitikinęs, kad kitų miestų mokyklos irgi susiduria su tokiomis problemomis.

Kenčia nuo vandalų 

Viena didžiausių Kauno pradinių mokyklų "Varpelis" vasarą negali apsiginti nuo vandalų - išpaišytos pastato sienos, sudaužyta apie trisdešimt langų stiklų, sulaužyta medinė laipynė.

Apie paauglių, vakarus leidžiančių sargo nesaugomoje mokyklos teritorijoje, išpuolius pranešta policijai. Tačiau, pasak mokyklos direktorės Dainos Gitanos Paražinskienės, skirti papildomą apsaugą ugdymo įstaigai pareigūnai atsisakė dėl darbuotojų stygiaus.

"Nebežinome, į ką kreiptis", - sakė "Varpelio" pradinės mokyklos vadovė. Mokyklos vadovai ketina languose įrengti daviklius, kurie suveiktų dužus stiklui.

Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas LŽ tvirtino, kad per pastaruosius mokslo metus buvo užfiksuotas ne vienas atvejis, kai paaugliai labai suniokoja ugdymo įstaigų turtą. Lopšelyje - darželyje "Kulverstukas" dėl nuolatinio nepilnamečių siautėjimo buvo sugriežtinta apsauga, sutvarkyta teritoriją juosianti tvora, įrengti automobilių eismą draudžiantys ženklai. Prieš daugiau nei metus buvo Kaune sutramdyti ir paaugliai, siautėję Jono ir Petro Vileišio vidurinės mokyklos teritorijoje. Keli berniukai į stiklinius butelius pripildavo benzino ir juos padegę mesdavo į mokyklos langus. Nusikaltėliai buvo nubausti trejų metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant.

Paprašė pagalbos 

Vilniaus policija gavo nemažai skundų dėl paauglių, siautėjančių netoli mokymo įstaigų. Baltupių vidurinės mokyklos direktorius Viktoras Blinovas LŽ tvirtino ne kartą matęs tokių jaunuolių prie savo vadovaujamos įstaigos - dažniausiai vėlyvais vakarais arba savaitgaliais.

Mokyklos vadovas pats ėmėsi iniciatyvos pažaboti šį reiškinį. Jis sukvietė pasikalbėti vietos bendruomenės, policijos atstovus, Baltupiuose įsikūrusių parduotuvių direktorius. "Policija rimtai reagavo į prašymą padaryti tvarką. Visi mūsų teritorijoje kilę incidentai buvo ištirti", - sakė V.Blinovas.

Baltupių vidurinė mokykla šiuo metu įgyvendina projektą "Saugi teritorija vaikams - Baltupiai", nuolat bendrauja su policijos administracija. Švietimo įstaigos administracija, suprasdama, jog pareigūnai negali nuolat budėti prie mokyklos, daug dėmesio skiria bendruomenei ir mokinių tėvams. Šie supranta, kad privalo atsakyti už savo atžalas.

Keičia instrukcijas 

Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininkas Renatas Požėla teigė, jog šiuo metu policijos patruliams nurodoma labiau prižiūrėti mokyklų teritorijas. "Tik jie važiuoja vakarais, savaitgaliais. Nenuostabu, kad pedagogai pareigūnų nemato", - aiškino jis.

Šiuo metu jau rengiamos naujos patrulių, nepilnamečių reikalų inspektorių, apylinkių inspektorių instrukcijos. Patruliai bus įpareigoti atidžiau stebėti mokyklas ir darželius, inspektoriai didžiąją dalį darbo laiko galės leisti ne kabinetuose, o savo prižiūrimose teritorijose. Pareigūnai siūlys mokykloms įrengti specialias dėžes, į kurias mokiniai galėtų mesti anoniminius raštelius. "Vaikai visada žino daugiau už pedagogus. Kas ir kur parduoda narkotikus, kokios kompanijos ir kada renkasi prie mokyklos. Mums tokia informacija svarbi", - tikino R.Požėla.

Pareigūnai paprastai neturi priekaištų mokyklų vadovams, tačiau šie esą ne visada noriai bendrauja su policija. Mat kai kurie direktoriai mano, kad geriau iš savo kiemo šiukšlių nenešti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (47)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (42)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (3)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (37)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (99)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (98)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1138)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (56)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (89)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (5)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...