Miške pričiupti vyrai kibo pasieniečiams į atlapus, juos greitai nuramino dujomis

 (23)
Šalčininkų rajone pasieniečiai sulaikė du kontrabandininkus ir 10 tūkst. pakelių baltarusiškų rūkalų, kurių vertė siekia 29 tūkst. eurų. Sulaikomi Šalčininkų rajono gyventojai priešinosi, todėl pasieniečiams teko panaudoti jėgą ir ašarines dujas.
© VSAT

Trečiadienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai Šalčininkų rajono Liškūniškių kaimo prieigose pastebėjo penkis įtartinus asmenis. Ši vieta yra miške prie sienos su Baltarusija. Penki nešikai ėjo nuo sienos ir nešė į polietileną supakuotas dėžes.

Pasieniečiams pradėjus sulaikymo veiksmus nešikai metė krovinį ir leidosi bėgti į skirtingas puses. VSAT pareigūnams pavyko sulaikyti du vyrus, kurie priešinosi.

Juos pasieniečiai sutramdė panaudoję kovinės savigynos veiksmus ir ašarines dujas. Paaiškėjo, kad sulaikytieji yra 28-erių ir 31-erių Šalčininkų rajono gyventojai. Kitiems trims nešikams miške pavyko pasprukti, praneša VSAT atstovai.

Paaiškėjo, kad į Lietuvos gilumą iš viso buvo gabenama 10 tūkst. pakelių cigarečių „NZ Gold Super Slims“ su baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais. Tokio krovinio vertė Lietuvoje yra beveik 29 tūkst. eurų.

G. Žagunio užkardos pareigūnai patikrino vietovę, tačiau sienos pažeidimo požymių neaptiko. Įtariama, kad rūkalų dėžės kontrabandininkams Lietuvoje iš Baltarusijos buvo tiesiog permestos per sienos liniją jos nepažeidžiant.

Sulaikytųjų gyvenamosiose vietose VSAT Vilniaus rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai atliko kratas. 31-erių Šalčininkų rajono gyventojo namuose pasieniečiai aptiko tyrimui reikšmingų daiktų.

Abu sulaikytieji uždaryti į areštinę. Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Vilniaus rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 7 metų.
Rūkalai saugomi Vilniaus rinktinėje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Per plauką nuo sprogimo: prie degalinės pakilo vandenilio peroksido stulpas (5)

Kinijos Liaoningo provincijoje pirmadienį netoliese degalinės iš cisternos ėmė veržtis itin degus vandenilio peroksidas. Skelbiama, kad sprogimo pavyko per plauką išvengti.

Vilniuje pagrobtas ir rūsyje įkalintas vyras: naujos kartos nusikaltėlius sužlugdė žiopla klaida (99)

Pagrobtą ir rūsyje su antrankiais surakintą vilnietį sodų bendrijoje įkalinę jaunieji nusikaltėliai tikėjosi pralobti iš jo banke saugomų pinigų, tačiau dėl nepatyrimo padarė esminę klaidą – nepastebėjo, kad įkaitas kojinėje yra paslėpęs mobiliojo ryšio telefoną.

Amerikietis bulvių traškučių dėžutėse slėpė kobras (1)

Antradienį Los Andžele buvo sulaikytas vyras, kuris, kaip teigia vietos kaltintojai, į Jungtines Valstijas įvežė tris itin nuodingas kobras, kurias slėpė bulvių traškučių dėžutėse.

Klaipėdos policija įtaria, kas puldinėja moteris Smiltynės paplūdimyje (11)

Gegužės 16 d., apie 14.30 val., Klaipėdoje, Smiltynės moterų pliaže, nepažįstamas vyriškis užpuolė ir sumušė kopose besiilsėjusią moterį bei pripurškė jai į akis ašarinių dujų. Liepos 15 d., apie 15.30 val., Smiltynės moterų pliaže tas pats vyriškis užpuolė ir sumušė savo pažįstamą moterį bei purškė jai į veidą ašarinių dujų.

Nuo persigėrimo ligoninėje mirė vienas „Vilniaus brigados“ įkūrėjų bei vadeivų (126)

Liepos 24 d. Vilniuje, Santaros klinikose, reanimacijoje mirė praeityje itin garsus nusikaltėlis, vienas artimiausių „Vilniaus brigados“ vadeivų, Boriso Dekanidzės padėjėjų, Viktoras Polonskis, pravarde „Vesnuška“ (gim. 1960 m.).