Kėdainių gyventojai galės būti bent kiek ramesni – mažamečių išnaudotojas ir prievartautojas aštuoneriems metams pasiųstas už grotų.
Žilvinas Adomaitis
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Seksualinę prievartą patyrusių mažamečių tėvams priteista po kelis tūkstančius eurų moralinės žalos, tačiau tėvai teigia, kad jokie pinigai neatstos jų vaikų patirtos traumos. Mergaitės prievartautoją dar iki šiol sapnuoja, bijo prie savęs arčiau prisileisti berniukus, o jų mamos linki, kad iškrypėlis niekada neišeitų į laisvę.

Atrodė normalu

Bylos duomenimis, pernai viena mažametė mergaitė buvo išnaudota net kelis kartus. Nuteistas už kraupius nusikaltimus Žilvinas Adomaitis pripažino jam mestus kaltinimus, bet savo elgesio jis paaiškinti taip ir negalėjo.

„Įsivaizduokit, uždarame teismo posėdyje prokurorai paklausė, kaip jam atrodė, ar tai normalu, kaip atrodė tos mergaitės – jis atsakė, kad „normaliai atrodė“. Taip ramiai ir atsakė – „normaliai“. Jei jam „normaliai“ atrodo aštuonerių metų mergaitė ir tai, kad su ja galima santykiauti, tai kas jis per žmogus? Na, man tiesiog rankos pradeda drebėt, kai aš apie tą iškrypėlį pagalvoju“, – susinervina vienos iš nuskriaustų mergaičių mama.

Jaunas vyras už tokius nusikaltimus nuteistas ne pirmą kartą – pernai kovo mėnesį jis pripažintas kaltu dėl dar vienos mažametės išnaudojimo bei pasikėsinimo išnaudoti dar vieną mažametę. Jo aukų sąraše – net trys mažametės mergaitės.

Prieš gimtadienį

Prieš savo aštuonioliktąjį gimtadienį jis vieną mergaitę nusiviliojo į Kėdainių mieste esantį apleistą pastatą ir ten ją išprievartavo.

Maždaug po metų Ž. Adomaitis pasikėsino į kitą mergaitę. Iškrypėlis jos tykojo viename Kėdainių parke, tačiau būtent tada mergaitės pagalbos šauksmą išgirdo praeiviai.

Tuomet prievartautojas ir buvo sučiuptas. Tiesa, jau su numautomis kelnėmis.

Dukrai grasino

„Jis mano dukrai dar grasino raktu, pakišdamas jį prie kaklo ir reikalavo su juo pasimylėti – gultis ant žemės ir nusimauti kelnes. Tačiau savo padaryti jis nespėjo. Sulėkė daug kaimynų ir kitų žmonių bei sulaikė jį. Va tada aš skambinau policijai ir sakiau: pasiimkit jūs tą iškrypėlį, nes jam linčo teismą čia vietoj padarysim“, – prisiminė nukentėjusios mergaitės mama.

„Man po šio įvykio dar ilgai drebėjo rankos. Aš jį gyvą būčiau sudraskiusi. Mano mergaitės kentėjo nuo šito iškrypėlio. Kaip dabar pamenu, kaip policijai skambinau dar ir antrą kartą ir sakiau, kad greičiau pasiimtų šitą išsigimėlį, nes padarysiu savo teismą. Būčiau jį vietoje sudraskiusi. Tačiau policija mane ramino. Sakė: nieko nedaryk, tuoj atvažiuojam“, – įvykio detales prisiminė vienos iš mergaičių mama.

Tame pačiame name

Abi nukentėjusios mergaitės gyveno tame pačiame name.

Į trečiąją auką jis nusitaikė jau tuomet, kai vyko teismai dėl kitų nusikaltimų, mat iki trečios aukos jis nebuvo suimtas ir teismo verdikto laukė laisvėje.

„Aš nenoriu girtis, bet jei ne aš – tai velnias žino, kiek jis dar tų mergaičių galėjo išprievartauti. Mano draugai jį sulaikė jau su numautom kelnėm. Tik tada jis buvo patupdytas už grotų ir nebeišleistas. Man labai keista, kodėl jau po pirmųjų išprievartavimų jo nepasodino. Na, bet čia jau prokurorų ir teisėjų reikalai.

Gerai, kad sustabdėme šį iškrypėlį. Gavo jis ko nusipelnė. Tačiau net kalėjimas neatstos to, ką mergaitės patiria iki šiol. Tai net sunku įsivaizduoti. Viena iš mergaičių iki šiol vis pašoka naktį iš miegų ir šaukia: „Nereikia, nereikia“. Reiškia joms šis įvykis tikrai niekur neišgaravo... O kaip jaustis mums, mamoms, žinant, ką patyrė mūsų mergaitės. Tai mūsų kūnas ir kraujas, ir bent jau aš už vaikus visuomet kovosiu iki galo. Tokių iškrypėlių gailėtis neverta“, – baigdama pokalbį su „Rinkos aikštės“ žurnalistais sakė moteris.

„Rinkos aikštei“ pavyko išsiaiškinti, kad nuteistojo jaunojo prievartautojo tėvas taip pat sėdėjo kalėjime už išprievartavimą.

Tiesa, vietiniai gyventojai, ypač moterys ir mergaitės, jo privengia.

„Keista ta jų vyriška giminė. Labai keista. Atrodo, kad moterų ir nepilnamečių prievartavimai toje šeimoje įprastas dalykas. To niekaip negalima paaiškinti. Kur žiūri atsakingos tarnybos? Ar dabar jos nuvyksta pasižiūrėti, kas toje šeimoje dedasi? O gal laukiame dar vienos tragedijos“, – laiptinėje sutikusi žurnalistus sakė vietos gyventoja.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka, penki teroristai nušauti yra sužeistų (4)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (12)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

„Lietuvos įtakingiausieji 2017“: žurnalistai

Ir šalies elitas, ir visuomenė vieningai sutaria dėl įtakingiausių šalies žurnalistų. Sąrašo...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: aukų skaičius dramatiškai išaugo nuolat pildoma (783)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (267)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti (29)

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (43)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

„Sūduva“ po pertraukos neatlaikė Bulgarijos čempionų spaudimo (175)

Bulgarijos čempionai parodė savo meistriškumą. Paskutinio UEFA Europos lygos atrankos varžybų...

Lietuvoje pristatyta įspūdinga aukštosios mados Indijos kolekcija (15)

Vilniuje ketvirtadienio vakarą įvyko neeilinis mados renginys. Indijos nepriklausomybės dienos...