Draugo bute užpulta ir sumušta Kristina A. susidūrė su visišku policijos abejingumu. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas tik po kelių dienų, kai nukentėjusioji užvertė pareiškimais įvairias teisėsaugos institucijas ir kreipėsi į generalinį prokurorą.
© DELFI (R.Daukanto pieš.)

Konflikto, per kurį nukentėjo 29 metų teisę studijuojanti mergina, priežastis - meilės trikampis. Viešėdama draugo bute Kristina A. turėjo progą susipažinti su buvusia savo išrinktojo mergina Erika V. Draugiškas pasisėdėjimas, vaikinui nuėjus miegoti, peraugo į apsižodžiavimą. Su dviem bičiulėmis atėjusi Erika V. nuo žodžių perėjo prie veiksmų - Kristinos A. kūnas liko nusėtas mėlynių.

Supykdė prašymas nusiraminti

Per susitikimą viename iš Kaune esančių butų nevengta alkoholio. "Širdies draugą pažįstu labai seniai, tačiau draugauti pradėjome tik šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį. Eriką V. tą vakarą mačiau pirmą kartą. Būtent dėl manęs šią merginą jis ir paliko. Tačiau buvau nuraminta, kad viskas gerai, jokių pykčių esą nelikę. Į butą, kuriame gyvename kartu su draugu, jos atėjo trise", - LŽ pasakojo nukentėjusioji.

Ramus pasisėdėjimas baigėsi vaikinui nuėjus prigulti. Kristinai A. kitą dieną reikėjo laikyti egzaminą, tad mergina taip pat nutarė sekti draugo pėdomis. "Manęs laukė sudėtingas egzaminas, todėl irgi ketinau eiti miegoti. Kambaryje viešnios garsiai klausėsi muzikos. Paprašiau jų pritildyti garsą ir netrukdyti ilsėtis, tačiau manęs niekas nesiklausė. Negana to, Erika V. pradėjo mušti kambaryje buvusius būgnus. Jos visos priklauso vadinamiesiems neformalams - gotams. Dažniausiai tai pozityvūs žmonės, tačiau šį kartą draugiškumo nebuvo. Iš pradžių Erika V. alumi aplaistė mano drabužius. Tada įsibėgėjusi spyrė man į galvą. Pavyko apsiginti, bet Erikai V. į pagalbą suskubo kartu atėjusios draugės. Viena jų prilaikė mane, kol užpuolikė draskė man rankas ir kojas", - prisiminė Kristina A.

Pagalbos iš gerai įmigusio draugo ji nesulaukė. Maža to, kitą dieną vaikinas išskubėjo į oro uostą sutikti atskridusių tėvų ir net nepasidomėjo, iš kur merginai ant kūno atsirado sužalojimai.

Pranešė medikai

Kitą dieną Kristina A. susitelkė į mokslus, tačiau prasta savijauta privertė kreiptis į medikus. "Nuvažiavau į polikliniką. Jos darbuotojai pasakė, kad privalo apie sužalojimus pranešti policijai. Draugas prašė nesikreipti į teisėsaugininkus, tačiau nuvykus į polikliniką nebeliko kitos išeities. Buvau šokiruota, kaip abejingai pareigūnai pažiūrėjo į man padarytus sužalojimus. Jie pasiūlė ateiti po dviejų dienų į komisariatą. Taip pat paprašė, kad sužinočiau mane sumušusios merginos pavardę", - sakė nukentėjusioji.

Sutartą valandą į policijos komisariatą atvykusios Kristinos A. laukė dar vienas akibrokštas. Niekas nežinojo, jog tokiu laiku turi būti atliekama jos apklausa. "Šiaip ne taip buvo surastas žmogus, kad mane išklausytų. Jis paprašė paaiškinti įvykio aplinkybes. Viskas buvo surašyta, tačiau pareigūnas užsiminė, jog ikiteisminio tyrimo jie nepradės. Esą man padarytas nedidelis sveikatos sutrikdymas, todėl turėčiau pati kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka. Nesiklausyta argumentų, kad Erikos V. veiksmai buvo atlikti iš chuliganiškų paskatų", - kalbėjo Kristina V.

Sumušta mergina taip pat teigė, jog policija net nepriėmė medicinos darbuotojų išvadų. "Policija privalo pradėti ikiteisminį, nes sulaukė skambučio iš ligoninės darbuotojų. Prokuratūroje man pasakė, kad nesitikėčiau, jog viskas bus taip greitai išspręsta, esą visi labai užimti, todėl nėra kada narplioti tokių smulkmenų", - prisiminė nukentėjusioji.

Kreipėsi į generalinį prokurorą

Kauno miesto teisėsaugos institucijomis nusivylusi Kristina A. parašė pareiškimą Lietuvos generaliniam prokurorui Algimantui Valantinui. Mergina paprašė, kad būtų kontroliuojama Kauno apygardos prokuratūros veikla ir kad jos nelaimė netaptų dar vienu vilkinimo atveju.

"Gyvenu greta Kauno senamiesčio, kuris yra itin mėgstamas gotų. Dabar bijau vaikščioti miesto centre. Maža to, dėl visų šių įvykių pašlijo santykiai su draugu", - sakė Kristina A.

Merginos pastangos neliko nepastebėtos - policija nutarė pradėti ikiteisminį tyrimą. Byla buvo perduota prokuratūrai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (35)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (27)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (29)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (83)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (87)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1126)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (53)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (86)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (5)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...