Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Priėmimo- Skubiosios pagalbos skyriuje dirbanti bendrosios praktikos slaugytoja šokiruota: kol ji skubėjo suteikti pagalbą mažametei pacientei, iš kabineto dingo telefonas. Įtarimai krito ant mergaitės tėvo, kuris, pasirodžius policijai, su dukra pabėgo iš ligoninės.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Apvogtai moteriai labiausiai skaudu dėl to, kad priėmimo skyriaus medikai dažnai girdi priekaištus, kad yra abejingi, skiria per mažai dėmesio pacientams, neskuba suteikti pagalbos. Bet pamirštama kita medalio pusė – pacientų elgesys. Jis tikrai ne visada būna malonus, pagarbus ir taktiškas. O kaip rodo jos asmeninė patirtis – kartais ir nusikalstamas.

Vaikų priėmimo skyriuje dirbančios slaugytojos Astos (pavardė redakcijai žinoma) mobilus išmanusis telefonas dingo jos budėjimo metu trečiadienio vakarą.

Tuo metu greitoji medicinos pagalba į ligoninę atvežė dvylikametę mergaitę, kuri skundėsi širdies sutrikimais.

„Nieko nelaukusi puoliau teikti pagalbą. Joks ant darbo stalo paliktas telefonas tokioje situacijoje nerūpėjo, man svarbiausia – vaikas“, - pasakojo bendrosios praktikos slaugytoja.

Mergaitę atlydėjo tėvas ir jo draugė. Slaugytoja nedelsdama iškvietė budinčią gydytoją. Mergaitės tėvas tuo metu blaškėsi po skyrių ir reiškė pretenzijas, kad gydytoja neskuba.

„Gydytoja atėjo tikrai gretai, buvo atlikti kraujo tyrimai, pacientė paguldyta stebėjimui. Ruošdamasi tyrimui paimtą kraują nešti į laboratoriją, užėjau į savo kabinetą ir pasigedau ant stalo palikto išmaniojo telefono. Iš pradžių nepuoliau į paniką, ėmiau ieškoti, gal kur nors pati jį pasidėjau, bet niekur neradau“, - pasakojo medikė.

Supratusi, kad telefonas pavogtas, ji iš karto įtarė mažosios pacientės tėvą.

„Nors jo už rankos nepagavau, bet tuo metu daugiau ten nieko nebuvo. O kabinetas yra pereinamas, tėvas migravo iš vienos vietos į kitą. Be to, trumpam iš ligoninės buvo išvykęs, paskui vėl sugrįžo“, - sakė Asta.

Įtarusi vagystę ji iš karto pranešė policijai. Pirminius įtarimus, kad telefoną galėjo pavogti pacientės tėvas sustiprino ir tai, kad pasirodžius pareigūnams, tėvas ir jo draugė savavališkai, niekam nieko nesakę išsivežė mergaitę.

Nesulaukė nei tyrimų atsakymų, nei gydytojų rekomendacijų dėl tolesnio gydymo. Mergaitės būklė turėjo būti stebima mažiausiai keturias valandas, bet, kaip teigia slaugytoja, tėvas su dukra iš ligoninės tiesiog pabėgo.

Policijai buvo perduoti vaizdo kamerų įrašai. Pareigūnai netruko išsiaiškinti, kas per asmuo kartu su dukra lankėsi ligoninėje. Paaiškėjo, kad jis pareigūnams yra gerai žinomas, ir anksčiau buvo įkliuvęs dėl vagysčių.

Moteris dėl pavogto telefono patirtą žalą įvertino 400 eurų. Pasak jos, telefone liko daug asmeninių duomenų, informacijos, dėl to labai neramu.

„Netikiu, kad kas nors man telefoną sugrąžins. Esmė ne tai. Skaudžiausia yra tai, kad mes, medikai, skubame padėti, atiduodame širdį, kai reikia pagalbos. Mums tikrai tuo metu nerūpi, kur pasidėti telefoną. Net nepagalvotume, kad vaiko, kuriam skubi padėti, artimieji galėtų taip pasielgti.

Dažnai sulaukiame visokių priekaištų, grasinimų, vaikų artimieji provokuoja konfliktines situacijas. Nesame viešpačiai, negaliu sakyti, kad visada teisus tik medikas, tačiau stengiamės visus nuraminti, surasti bendrą kalbą tiek su vaiku, prie kurio sudėtinga psichologiškai prieiti, tiek su jo tėvais“, - pasakojo ligoninės darbuotoja, įsitikinusi, kad daugeliu atveju priekaištai ir pretenzijos priėmimo skyriaus darbuotojams yra nepagrįsti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (325)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Naujoji Mokesčių inspekcijos vadovė žada išieškoti daugiau mokesčių (206)

„Šuniui uodegą geriau iš karto nukirsti, negu kapoti kelis kartus“, – apie būsimas...

Tragiška avarija Trakų rajone: susidūrė trys automobiliai, žuvo žmogus papildyta 7.41 (36)

Ketvirtadienį 06.41 valandą ryte Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112...

Apklausa: gyventojai abejoja dėl koalicijos ateities (54)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos koalicija su socialdemokratais Lietuvos...

Kas apsaugos mūsų darbo vietas? (16)

JAV ir Europos politikos lyderiai nerimauja dėl kokybiškų darbo vietų likimo. Ta proga jiems...

Ateities perspektyvos: protingėjantys automobiliai ir kvailėjantys vairuotojai (14)

Jeigu jūsų automobilis geba kritinėje situacijoje sustoti ir mato aplinką geriau, nei jūs pats,...

J. Arlauskaitė – Jazzu rengiasi išleisti poezijos knygą (19)

Besirengdama savo ir Leono Somovo koncertams Kaune ir Vilniuje DELFI TV konferencijoje...

Po rekonstrukcijos atidaromas Vilniaus oro uostas (13)

Ketvirtadienį Vilniaus oro uostas atnaujina savo veiklą po 35 dienas trukusios kilimo ir tūpimo...

„Real“ futbolininkai antrą kartą pranoko „Barceloną“ ir iškovojo Supertaurę (3)

Ispanijos Supertaurės atsakomose rungtynėse Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione vietos klubas...

Pakistanietis turi ką papasakoti apie gyvenimą Lietuvoje (18)

Į Lietuvą pakistanietis elektronikos inžinierius Muhammadas Rohanas atvyko patartas dėdės ir...