Maskvoje vandalai išniekino brolių kapus

Praėjusį sekmadienį Maskvos kapinėse siautėję vandalai neaplenkė ir Sokole esančių brolių kapų, kuriuose palaidoti Pirmojo pasaulinio karo metais žuvę lietuviai, latviai ir estai. Tai praneša Rusijos spauda.
Vandalai Maskvos Vagankovskojės kapinėse apgadino ir memorialą prie Sokole esančios Visų šventųjų cerkvės. Šis memorialas pastatytas vietoje, kurioje buvo palaidoti ne stačiatikių tikėjimo Pirmojo pasaulinio karo dalyvių - lietuvių, latvių, estų, vengrų, austrų, jugoslavų, prancūzų, belgų ir amerikiečių - palaikai, pranešė antradienio laikraščiai.

Chuliganai sudaužė koplyčios stiklus ir nuvertė nuo obelisko paauksuotą kryžių.

Be to, chuliganai nuniokojo "Tautų susitaikymo" memorialinį kompleksą, stovintį netoli brolių kapų.

Šio incidento išvakarėse Vagankovskojės kapinėse jau buvo sugriauta daugiau kaip 10 kapų.

Maskvos Sokole yra palaidoti keli šimtai karių ne stačiatikių. Tarp jų daug išeivių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, pranešė Pasaulinė karinių relikvijų asociacija ir karo istorijos klubas "Savanorių korpusas".

1998 metų lapkričio 11 dieną, per Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 80-ąsias metines, Sokole buvo atstatytas obeliskas, sunaikintas sovietų valdžios metais. Lėšas jo atstatymui paaukojo tarptautinės organizacijos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Įžūli vagystė: dienos metu išlaužtas langas, išnešta kone 26 tūkst. eurų (4)

Kėdainių rajone gyvenanti moteris dienos metu pastebėjo išlaužtą langą. Patikrinusi namus ji suprato, kas įvyko.

Po kelių lauktų laiškų nelaukti svečiai: panevėžiečio namus iškrėtė Muitinės kriminalistai (9)

Panevėžyje nuteistas 26 metų A. J., iš užsienio „pabandymui“ atsisiuntęs įvairių narkotinių bei psichotropinių medžiagų – smulkintų kanapių, MDMA ir kokaino. Visiškai savo kaltę pripažinusiam jaunam vyrui teismas skyrė lygtinę laisvės atėmimo bausmę ir uždraudė vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

Naktį siautėjusi kompanija nuo policijos spruko palikusi vieną bičiulį (2)

Radviliškyje naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį siautėjanti kompanija sudomino policijos pareigūnus, tačiau dauguma spėjo pasprukti.

Itin humaniškas teismas: perėjoje užmušęs moterį ir sprukęs vairuotojas nesiunčiamas už grotų anksčiau teistas, vairavo girtas (109)

Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs nukentėjusiųjų apeliacinį skundą, paliko nepakeistą Klaipėdos miesto apylinkės teismo nuosprendį, kuriuo už pėsčiųjų perėjoje automobiliu partrenktą ir dėl to žuvusią moterį 58 metų nuteistajam Aleksandrui Zabolotnui skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant tokiam pat laikotarpiui.

Gavaltuvos kaime apsilankė darbštūs vagys – išsinešė 100 kg mėsos (4)

Ankstų rytą į mėsos rūkymo patalpą užsukusi moteris nustėro - vagys išsinešė didžiulį kiekį mėsos.