Užsipuolęs pareigūnus atsiprašė

Mažeikiškis G. Freimanas kaltinamas dviems skirtingo sunkumo nusikaltimais.

Kaltinamajame akte skelbiama, kad 26 metų vyras praėjusių metų liepą, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, Laisvės alėjoje pasipriešino policijos pareigūnams.

Kitas nusikaltimas kur kas rimtesnis. Praėjusių metų gruodį Kaune esančiame bute, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kilus konfliktui su Aleksandru Š., ne mažiau kaip 16 kartų sudavęs žmogui metaliniu strypu (viniatraukiu). Vyras kaltinamas mušęs rankomis į įvairias kūno vietas. Nuo sužalojimų Aleksandras Š. įvykio vietoje mirė.

Trečiadienį prasidėjusio teismo proceso metu kaltinamasis papasakojo savo versija apie padarytus nusikaltimus. Vyras prisipažįsta pažeidęs viešąją tvarką ir konfliktavęs su pareigūnais Laisvės alėjoje. Tą liepos mėnesio dieną, patruliai gavo nurodymą nuvykti prie fontano Laisvės alėjoje, kur neva ant suoliuko gulėjo asmuo, kuriam reikia pagalbos. Čia prie atvykusių patrulių ir prisikabino G. Freimanas.

Pasak patrulių, tarp kurių buvo ir mergina. G. Freimanas buvo labai agresyvus, vartojo necenzūrinius žodžius ir grasino susidorojimu. Prašytas nusiraminti, neklausė pareigūnų nurodymų ir net bandė smogti vienam iš patrulių. Buvo iškviestas pastiprinimas. Keturiese pareigūnai susitvarkė su siautėjančiu vyru.

G. Freimanas pripažino save kaltę dėl šio incidento. Vyras teisme pasakojo, kad tą dieną buvo gerai įkaušęs, o padauginęs alkoholio tampa agresyvus ir nebekontroliuoja savęs. G. Freimanas teigia neatsimenantis savo elgesio detalių. Netrukus po konflikto kaltinamasis atsiprašė visų keturių pareigūnų. Tai patvirtino ir teisme liudiję patruliai.

Girtuoklystės baigėsi žmogžudyste

Tačiau tuo G. Freimano nemalonumai nesibaigė.

Sudėtingesnė ir labiau komplikuota kita istorija. G. Freinamas kaltinamas metaliniu strypu bei rankomis gruodžio mėnesį žmogui sudavęs daugiau nei dešimt smūgių po kurių pastarasis mirė. Tiesa, kaltinamasis savo kaltę neigia.

G. Freimanas teigia nužudytąjį gerai pažinojęs. Jie susipažino dirbdami statybose. Susidraugavus, kaltinamojo Aliumi (tikrasis vardas Aleksandras) vadinamas vyras priėmė G. Freimaną pas save pagyventi, nes pastarasis neturėjo tuo metu kur prisiglausti.

Pasakodamas apie lemtingąjį 2015 metų gruodžio šeštadienį, G. Freimanas teigė, kad jie kartu su nužudytuoju vakare išgėrė alaus. G. Freimanas sakė, kad apie 1.00 valandą išėjo iš namų Kumelių gatvėje.

Esą grįžęs tik ryte - apie 9 valandą - rado savo draugą negyvą. Kaltinamasis, apie radinį papasakojęs kaimynams, neskubėjo pranešti tarnyboms apie rastą lavoną. Su kaimynystėje gyvenančia moterimi G. Freimanas vėl išėjo į miestą, nusipirko alkoholio ir gėrė Laisvės alėjoje. Vakarop vyras atsidūrė visą parą dirbančiame bare ir ten toliau svaiginosi. Kaip grįžo namo į butą, kuriame buvo negyvas draugas, vyras neprisimena.

Kas iškvietė policiją ir pranešė apie lavoną vyras nepaaiškino. Pasak G. Freimano, jis tuo metu nesupratęs, nuo ko galėjo mirti jo draugas. Kaltinamasis teigė, kad mirusysis buvo labai prastos sveikatos, dažnai krisdavo ir susižalodavo veidą ir galvą, todėl išorinių sužalojimų ant lavono kūno jis nesureikšmino. G. Freimanas galvojo, kad vyras mirė nuo girtavimo, neva medikai jam buvo uždraudę gerti. Kaltinamasis teigė tik vėliau sužinojęs, kokia tikroji Aliaus mirties priežastis.

Sunki vaikystė

Pasak kaltinamojo advokatės, G. Freimanas augo vaikų namuose. 18 metų jaunuolis buvo išleistas gyventi savarankiškai, jam trūko socialinių įgūdžių. G. Freimanas piknaudžiavo alkoholiu ir neturėjo supratimo, kaip reikia tinkamai gyventi.

Gynėja tiki G. Freimano nekaltumu, nes, jos teigimu, nėra tinkamų įrodymų, galinčių patvirtinti, kad būtent G. Freimanas nužudė Aleksandrą Š. Pasak advokatės, kaltinimas remiasi nužudytojo kaimyno parodymais ikiteisminio tyrimo metu, kuriuose vyras teigė, kad G. Freimanas jam papasakojo, neva jis nužudė Aleksandrą. Tačiau pats G. Freimanas neigia tai sakęs. Savo ruožtu minėtas kaimynas išvažiavo ir šiuo metu yra Anglijoje.

Trečiadienį liudijęs nužudytojo brolis patvirtino kaltinamojo žodžius, kad Aleksandras buvo labai prastos sveikatos. Vyras nesuteikė teismui daug informacijos apie nužudymą. Kaltinamąjį jis pažinojo, nes yra dirbęs su juo statybose. Taip pat žinojo, kad G. Freimanas gyveno pas jo brolį. Apie tai, kad brolis nebegyvas sužinojo po kelių dienų. Apie G. Freimaną nieko blogo nužudytojo brolis nepasakė, civilinio ieškinio nepateikė.

Teisme dalyvavo ir G. Freimano krikšto mama, kuri karts nuo karto rūpinosi juo nuo mažų dienų Mažeikiuose. Tiesa, moteris dar nedavė parodymų, ji galės tai padaryti kituose posėdžiuose.

Moteris teigia, kad Gintauto gyvenimas nebuvo rožėmis klotas, tačiau ji įsitikinusi, kad jis negalėtų padaryti tokio sunkaus nusikaltimo.

„Jis tikrai buvo geras, nieko negalėtų nuskriausti. Tik labai sunkiai jam gyvenimas klostėsi. Aš jį įdarbinau, kiek galėjau padėdavau, skalbdavau jam, pamaitindavau. Tik kai jis pateko į Kauną, mažai jau besusitikdavome. Bendravome laiškais, telefonu. Tikrai netikiu, kad jis taip galėtų padaryti. Jis neturėjo jokio išsilavinimo. Žinau, kad jis išgerdavo, kad galėjo sukelti konfliktą, bet kad nužudyti galėtų, netikiu,“ - kalbėjo moteris.

Vis dėlto, galėjo ar negalėjo G. Freimanas žiauriai nužudyti žmogų, priėmusį jį po savo stogu, spręs teismas. Kitas posėdis numatytas rugpjūčio pradžioje.