Pareigūnai, gavę informacijos apie asmenį, organizavusį vagystes užsienyje, išsiaiškino visą schemą kaip vykdomi nusikaltimai. Nustatyta, kad 2 vyrai, veikdami organizuotoje grupėje, kaip įtariama, pasinaudodami nukentėjusiųjų pažeidžiamumu, verbavo ir gabeno juos į užsienį nusikalstamoms veikoms daryti, bei disponavo nusikalstamu būdu įgytu turtu. Tauragiškiams taip pat pareikštas įtarimas dėl vaiko pardavimo.

Iš viso į užsienį buvo išvežta per 10 žmonių, tarp jų ir vienas nepilnametis, kurie buvo verčiami vogti rūbus iš parduotuvių ir buitinę bei kitą techniką. Gyventojus iš Lietuvos verbuodavo organizatoriaus patikėtinis arba jau užverbuoti ir nusikalstamas veikas vykdantys asmenys. Ne kiekvienas „norintysis“ turėjo galimybę išvykti. Pirmiausia jie buvo „pristatomi“ organizatoriui, kuris, paaiškinęs būsimo „darbo“ sąlygas, nuspręsdavo ar asmuo gali vykti ar ne, praneša Tauragės apskrities policija.

Užsienyje visi gyveno vadeivų išnuomotame bute ir važinėdavo jų parūpintais automobiliais. Asmenys vogdavo kiekvieną dieną, išskyrus sekmadienius, kuomet parduotuvės nedirbdavo. Pavogtas „laimikis“ būdavo sunešamas į sutartoje vietoje paliktą automobilį, vėliau pervežamas į nuomojamą butą, iš ten keliaudavo į Lietuvą. Dienos pabaigoje organizatorius būdavo informuojamas apie tai, ką pavykdavo pavogti ir kas kiek konkrečiai pavogė. Pagal „laimikį“ buvo skaičiuojamas užmokestis.

Kai nereikėdavo vogti užsakytų daiktų, žmonės turėdavo pasirūpinti pragyvenimu: maistą, higienos ir kitus reikmenis paprastai taip pat vogdavo. Norėdami pasilinksminti vogdavo alkoholinius gėrimus. Nors organizatoriai ir stengėsi kontroliuoti, kad asmenys laisvu laiku negirtuokliautų ir kitą dieną būtų "darbingi", tačiau jie ne tik gėrė, bet kai kurie iš jų vartojo ir narkotines medžiagas. Keletas asmenų buvo įkliuvę vairuodami transporto priemones apsvaigę.

Paaiškėjo, kad vogti rūbai buvo realizuojami nusikaltimų organizatoriaus parduotuvėje Lietuvoje, kuri buvo registruota jo bendrininko vardu. Iš vogtų daiktų gautas nemažas pelnas, neretai per mėnesį skaičiuojamas tūkstančiais eurų. Tiriant įmonės veiklą nustatytos ir kitos nusikalstamos veikos – dokumentų klastojimai bei neteisėtas praturtėjimas. Kratų metu rasti tokie vertingi daiktai kaip „Breitling“ laikrodis, kurio vertė apie 14 400 eurų, bei „iPad“ planšetiniai kompiuteriai.

Pagrindinis nusikalstamos veikos organizatorius be minėtų veikų įtariamas ir tuo, kad pagamino netikrą ir suklastojo tikrą dokumentą, kuriuos panaudojo suplanuotai nusikalstamai veikai įgyvendinti. Jo bendrui taip pat inkriminuojamas disponavimas suklastotu dokumentu. Tam, kad nebūtų nustatyta jo tapatybė, vyras užsienyje naudojosi suklastotu LR pasu ir netikru vairuotojo pažymėjimu.

Įtariamuosius, nenutuokiančius, kad jie yra stebimi, pareigūnai sulaikė grįžtant iš užsienio į Lietuvą.

Nukentėjusiųjų parodymai šioje byloje turėjo didelę reikšmę, todėl nenuostabu, kad įtariamieji mėgino juos paveikti. Pareigūnams pavyko nustatyti, kad pagrindinis įtariamasis prekybos žmonėmis byloje kartu su dar viena tauragiške per nenustatytus asmenis siekė, jog nukentėjusieji pakeistų savo parodymus ir rašytų skundus Generalinei prokuratūrai, kuriuose paneigtų ankščiau išsakytas aplinkybes. Dėl poveikio nukentėjusiesiems buvo sulaikyta ir organizatoriaus žmona, kuri su savimi turėjo nukentėjusiųjų vardu surašytus skundų ruošinius, bei dar vienas vyriškis iš Tauragės, siekę paveikti nukentėjusiuosius.

Lyg to būtų maža, pagrindinis įtariamasis, verbavęs žmones, kartu su savo žmona bei tauragiške, mėginusia paveikti liudininkus, bendrininkų grupėje neteisėtai naudojosi svetima elektronine mokėjimo priemone. Vyras, pasinaudojęs naudotojo tapatybę patvirtinančiais duomenimis, mokėjo mokesčius už vykdomą individualią veiklą parduotuvėje, kurioje buvo prekiaujama vogtais rūbais.

Teismui perduotas tyrimas dėl 11 nusikalstamų veikų, kurių dalis buvo įvykdyta organizuotoje ir dalis bendrininkų grupėje. Organizatoriai teismo sprendimo laukia suimti. Likusiems įtariamiesiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.