Praėjus trims paroms po traukinio avarijos Kauno rajone, Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Gintaras Jasaitis teigia, jog nėra " faktinių duomenų", kad tai buvo diversija. Tai jis sakė po pirmadienį Kaune surengto įvykį tiriančių pareigūnų pasitarimo.
Praėjusį penktadienį, per Valstybės dieną, įvykdytą nusikaltimą tiria speciali prokuratūros, policijos ir Valstybės saugumo departamento pareigūnų grupė. Iškelta baudžiamoji byla dėl tyčinio geležinkelio sugadinimo.

"Ar tai buvo diversija, ar kas kita, paaiškės ištyrus nusikaltimą", - pirmadienį sakė nusikaltimo tyrimo grupės darbą koordinuojantis prokuroras G.Jasaitis. Pasak jo teigimu, savaitgalį buvo apklausti liudininkai, atliktos kelios kratos, jos bus ir toliau atliekamos.

Apie kratų rezultatus pareigūnai kol kas nepasakoja, tačiau teigia, kad "yra šiokių tokių radinių, reikia laukti ekspertų išvadų". Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras nei nepaneigė nei patvirtino informacijos, kad viena krata atlikta krašto apsaugos savanorio namuose.

Taip pat specialias išvadas turi pateikti ir geležinkelininkai. Teisėsaugininkus domina, ar panašiomis aplinkybėmis negalėjo nutikti skaudesnės nelaimės. Prokuroras G.Jasaitis mano, kad geležinkelio sugadinimas yra "žinančių geležinkelio specifiką, ypatumus žmonių darbas".

Paklaustas, ar tai galima sieti su metalų vagystėmis, prokuroras G.Jasaitis sakė, "kad vargiai, nes galima tam pasirinkti ne tokią judrią atšaką". Nusikaltimo versijos tardymo sumetimais neskelbiamos.

Ankstyvą penktadienio rytą Kauno rajone šalia Palemono geležinkelio stoties nuo išardytų bėgių nuvažiavo paskutinis keleivinio traukinio Ryga-Vilnius vagonas, tačiau žmonės nenukentėjo.

Vienoje geležinkelio bėgių pusėje buvo išsukta apie 30 varžtų. Bėgių varžtus galima išsukti tik turint specialius įrankius ir nemažai fizinės jėgos. Teisėsaugininkai iškėlė baudžiamąją bylą dėl tyčinio geležinkelio sugadinimo. Už tai numatyta iki 10 metų laisvės atėmimo bausmė.

Neatmetama galimybė, kad diversijos taikiniu galėjo būti nusižiūrėtas apie penktą valandą ryto pro Kauną pravažiuojantis traukinys Maskva - Kaliningradas.

Šio maršruto traukiniai dažnai važiuoja be tikslaus grafiko, todėl diversantai galėjo ir nežinoti, kada traukinys važiuos kuriame ruože. Traukinių Maskva-Kaliningradas sąstatai yra ilgesni, todėl diversijos pasekmės būtų buvusios žymiai skaudesnės.

Pirmadienį bendrovė "Lietuvos geležinkeliai" pareiškė pasipiktinimą piktavalių veiksmais, kurie "galėjo Valstybės dienos šventę paversti gedulo diena".

"Kas jie bebūtų ir kokiais motyvais besivadovautų, geležinkelininkams tai kelia pasipiktinimą ir pasibjaurėjimą, jų veiksmai pavojingi kiekvieno Lietuvos žmogaus, mūsų vaikų, artimųjų sveikatai ir gyvybei", - sakome bendrovės pareiškime.

Jame taip pat prašoma pranešti bet kokią informaciją, susijusią su geležinkelių eismo saugumu telefonais: 693305 darbo metu ir 693330 - visą parą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ministerija nenori tylėti apie 404 eurų algą mokytojams: uždirba kur kas daugiau (60)

Po to, kai DELFI paviešino skaičius, kiek mokytojų Lietuvoje trūksta iki mokslo metų pradžios...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti uz centus (9)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

K. Girnius. Ar lietuviai buvo sovietų genocido auka? (13)

Mėnesio pradžioje JTO tyrimo komisija dėl Sirijos pareiškė, kad Islamo valstybė jau trejus metus...

Bankas įspėja – daliai klientų paslaugų įkainiai didės (86)

Pristatant šiemetinę naujovę – pagrindinių bankinių paslaugų krepšelį – buvo žadama, kad...

Policija ieško į susišaudymą Vilniuje, kaip įtariama, įsivėlusio O. Pikul-Jasaitienės brolio (1)

Pirmadienio vakarą Vilniuje , Antakalnio gatvėje, aidėjo šūviai. Policijos duomenimis,...

9 patarimai, į ką atkreipti dėmesį renkantis būstą (1)

Tobulo būsto nėra – kiekvienas turi didesnių ar mažesnių trūkumų. Vis dėlto geriau apie juos...

Pasigedusi iššūkių metė pelningą profesiją: naują darbą būtų sutikusi dirbti už dyką (1)

Lietuvoje ryškėja nauja nemaloni tendencija, skelbiama, kad jau pradeda trūkti kvalifikuotų...

Nacionalinio parko saugotojai savo kieme nepastebėjo nelegalaus statinio: iki tragedijos buvo vienas žingsnis (60)

Trakų istorinio nacionalinio parko (TINP) valdomame Užutrakio dvare vos per plauką išvengta...

„Via Baltica“ rekonstrukcija: kelininkai ir gyventojai iškasė karo kirvį (27)

Planas rekonstruoti „ Via Baltica “ kelyje esančias sankryžas sukėlė didelį kai kurių...

Vasarinės spūstys bando vilniečių nervus: įvardijo problematiškiausias vietas (20)

Kamščiai keliuose daugumą vairuotojų varo iš proto ir tampa rimtu kantrybės išbandymu, o užvis...