Lietuva Europai turės aiškintis dėl A.Šleževičiaus bylos

 (2)
Pasak spaudos, iki liepos 20 dienos Lietuvos Vyriausybė turi raštu atsakyti į Europos žmogaus teisių teismo klausimus. Ekspremjeras ketina prašyti piniginės kompensacijos, susijusios su 4 bylinėjimosi teismuose metais kilusiomis išlaidomis.

Pasak spaudos A. Šleževičius advokatams sumokėjo apie 200 tūkstančių litų.

A. Šleževičiaus ir buvusio Lietuvos akcinio inovacinio banko (LAIB) valdytojo Artūro Balkevičiaus baudžiamąją bylą Vilniaus apygardos prokuratūra nutraukė balandžio 18 dieną.

A. Šleževičiui buvo pateikti kaltinimai dėl padarytos žalos LAIB (daugiau nei 20 tūkst. litų), Vilniaus bankui (apie 2 tūkst. JAV dolerių) ir dėl žalos valstybės interesams bei oficialaus dokumento suklastojimo ir jo panaudojimo, užvaldant LAIB turtą (daugiau nei 3 tūkst. litų).

Tačiau, pasak Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro Ramučio Jancevičiaus, bylos epizodas dėl sutarčių su LAIB suklastojimu, yra sustabdytas.

"Kad sutartis suklastota, konstatuoja ne tik prokuratūra, bet pripažino ir prokuratūros skundą nagrinėjęs Aukščiausiasis Teismas, todėl nedidelė bylos dalis yra ne nutraukta, o sustabdyta, nenustačius baudžiamojon atsakomybėn trauktinų asmenų", BNS sakė prokuroras R. Jancevičius.

Artimiausiu metu bylos dalies dėl LAIB sutarčių suklastojimo Vilniaus apygardos prokuratūra nutraukti neketina.

Ekspremjeras spaudai yra sakęs, kad pirmadienį ketina vykti į prokuratūrą ir prašyti nutraukti bylą ir šiame epizode.

Pirmadienį popiet ekspremjeras dar nebuvo atvykęs į prokuratūrą ir iš anksto nesitaręs dėl susitikimo. Prokuratūra taip pat neturi A. Šleževičiaus pareiškimo nutraukti bylą ir likusiame viename epizode.

A. Šleževičiaus byla po prokuratūras ir teismus klaidžiojo 4 metus. Teisėjai prašė surinkti daugiau įrodymų, tačiau kaltintojai mano, kad jų pakanka ir prašo nagrinėti bylą ir priimti sprendimą. Tačiau teisėjai sakė, kad neištyrus visų aplinkybių, jie negali priimti objektyvaus sprendimo.

Per visus bylinėjimosi metus ekspremjeras visus kaltinimus neigė, vadino juos absurdiškais ir teigė, kad jo byla yra politizuota. Teismuose jis minėjo politikų pavardes, kurie neva byla pernelyg domėjosi.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Kalėjimo bėglių istorijos: užsimuša arba susilaužo koją ir grįžta į kamerą (8)

Bandė sprukti iš teismo posėdžių salės, bet nukrito ant Laisvės alėjos grindinio ir užsimušė. Šokdamas ant gretimo pastato stogo susilaužė koją ir po kurio laiko buvo sučiuptas policijos. Kasė tunelį, bet juo pasinaudoję pateko atsitiktinai pro šalį ėjusiems policininkas į rankas. Taip baigiasi nusikaltėlių organizuojami pabėgimai.

Gargžduose liepsnojo namas, jame buvo žmogus (1)

Šeštadienio popietę gaisrininkai skubėjo gesinti namo Gargžduose.

Dideli nuostoliai panevėžiečiui: pavogė BMW su brangiu turiniu (22)

Penktadienį panevėžietis pasigedo namo kieme stovėjusio BMW, kuriame buvo du benzininiai pjūklai, rankinė, grynieji bei dokumentai. Ši vagystė vyrui itin nuostolinga.

Panevėžyje vaikas pakliuvo po ratais (6)

Penktadienio popietę Panevėžyje blaivi mergina parbloškė į kelią išbėgusį 11-metį.

Pavogta mašina atsirado po 5 minučių „įmūryta“ į tvorą (17)

Penktadienį, spalio 21 d., buvo pavogtas šiauliečio automobilis, kuris atsirado vos po kelių minučių.