Sekmadienio naktį Miežiškių seniūnijoje, Nibragalio kaime ugniagesiai buvo skaudžios netekties liudininkai. Užgesinę degusį medinį namą, jie aptiko 52 metų Antano Vanago lavoną. Tai jau ketvirta nelaimė Panevėžio krašte šiemet, kai gaisro metu žūsta žmogus.
© "Panevėžio balsas"
Liko tik pamatai

„Kiek kartų aš jam sakiau: nerūkyk lovoje, – PB teigė žuvusiojo brolis Bronislovas Vanagas. – Name elektros instaliacija buvo tvarkinga, ką tik buvau pakeitęs saugiklius. Krosnies vasarą nekūreno, o rūkyti lovoje brolis labai mėgo.“

Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos budėtojams apie gaisrą gyvenamajame name buvo pranešta apie 2.44 val. Pastebėję liepsnas virš sodybos, ugniagesiams paskambino A.Vanago kaimynai. Tačiau atskubėję ugniagesiai medinį namą jau rado skendintį liepsnose.

Gaisras pasiglemžė pastato stogą, išdegė vidus bei ten buvę namų apyvokos daiktai. Tik užgesinus gaisrą, pirmadienį, apie 5 val. ryto, gaisravietėje buvo rastas vyro apanglėjęs kūnas. Visiškai gaisras buvo likviduotas tik apie 7 valandą, tačiau viena ugniagesių komanda vis dar liko budėti. Nelaimės aplinkybės tiriamos. Įtariama, kad gaisras galėjo kilti dėl neatsargaus rūkymo.

Ruošiasi laidotuvėms

PB korespondentams atvykus į gaisravietę, namo viduje, prie krosnies, dar smilko dūmai. Didžiulio medinio namo vieną pusę ugnis sunaikino visiškai. Tik kaminas styrojo virš apanglėjusių sienojų. Iš išorės atrodė sveikos tik antrosios namo pusės sienos, tačiau viduje irgi viskas buvo išdegę.

Prie gaisravietės esančioje sodyboje nieko neradę, PB korespondentai pasuko visai šalia esančių kapinaičių link, kur stovėjo du lengvieji automobiliai. Paaiškėjo, kad ten buvę žmonės – žuvusiajam ugnyje kapo duobę kasę duobkasiai ir nelaimėlio brolis Bronislovas.

Gyveno vienui vienas

Velionio artimas giminaitis B.Vanagas papasakojo, kad Antanas, tėvams priklausiusiame name, gyveno vienas. Taip ir nesukūręs šeimos jis iš pradžių gyveno su motina. Jai prieš metus mirus, liko vienui vienas. „Na, ne vienas, – liūdnai pajuokavo vyriškis. – Gyveno keturi vyriškos giminės atstovai: brolis, šuo ir du katinai.“

A.Vanagas, pasak brolio, nuolatinio darbo neturėjo, eidavo uždarbiauti pas ūkininkus. Nevengė ir taurelės. Anot jo, kaime visi išgeria. Vienišius naudojosi tik vienu didelio namo kambariu. Ne kartą bartas už rūkymą lovoje vis žadėdavo taip nesielgti, o įspėtas apie galimą gaisrą drąsiai atšaudavo: „Man taip nenutiks.“

Liūdynėje gyvenantis B.Vanagas sakė atvažiuodavęs į tėvų sodybą beveik kiekvieną savaitgalį. Čia gyvenęs Antanas gyvulių nebelaikė, jam vienam jų nereikėjo. Pašnekovas pasiguodė, kad vos prieš porą mėnesių susitvarkė namo dokumentus bei tapo jo savininku, nes po motinos mirties reikėjo įteisinti palikimo faktą. Iki tol turtas buvo įregistruotas prieš 40 metų mirusio tėvo vardu.

Būti ir daugiau gaisrų

„Tai va, vos tik susitvarkiau namo dokumentus, o šis ėmė ir supleškėjo“, – tarstelėjęs pasiguodė vyriškis. Pasak B.Vanago, Nibragalio kaime pernai sudegė namas, kuriame taip pat gyveno vienišas vyriškis. O šiemet ugnis jau pasiglemžė ne tik namą, bet ir jo brolį. Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inspektorė Vilma Vaiginytė PB sakė, kad pernai per tą patį laikotarpį gaisruose žuvo apie 10 žmonių.

Savaitgalį būta ir daugiau gaisrų. Sekmadienio naktį Panevėžio rajone, Krekenavoje, Tilto gatvėje, užsiliepsnojo gyvenamasis namas ir ūkinis pastatas. Gaisro metu visiškai sudegė ūkinis pastatas, jame buvęs arklys ir 10 kalakutų. Nudegė gyvenamojo namo stogas, išdegė virtuvė ir katilinė.Vandeniu buvo aplietos patalpos bei viduje buvęs turtas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kaip „Brexit“ sužlugdė sėkmingą verslą (8)

Kente bankrutavus dešimtmečius gyvavusiai žemės ūkio bendrovei, be darbo palikusiai pustrečio...

Musulmonų dvasininkas atskleidė, kuo „Islamo valstybė“ vilioja jaunus Europos musulmonus (34)

Europoje surengti trys nauji teroristiniai išpuoliai. Praėjus kelioms valandoms po to, kai per...

Sukčiavimo schemų TOP 10 (5)

Nuo trumposios žinutės iki netikrų sąskaitų, nuo apgaulingų investicijų iki tapatybės...

Iš atostogų – ne tik su gerais įspūdžiais, bet ir su nemaloniomis odos ligomis

Iš atostogų kartais parsivežami ne tik geri įspūdžiai, bet ir odos ligos . Gydytoja...

Orai: vasara pasiduoda (26)

Artimiausiomis dienomis vasara nepažers jokių staigmenų: dangumi vis plauks debesų virtinės, tad...

Grikių pudingas – tobuliems veganiškiems pusryčiams

Grikių ir chia sėklų pusryčiai , paruošiami iš vakaro, yra tikrai neįtikėtinas atradimas....

3 milijardų apyvartą valdančios bendrovės prezidentė: pinigus pradėjau uždirbti vos 12 metų (34)

Iš Glazgo kilusi Allison Kirkby – nedidutė, tvirto sudėjimo šviesiaplaukė – valdo...

„Celtics“ ir „Cavaliers“ įvykdė grandiozinius mainus: K. Irvingas keliasi į Bostoną (4)

Vėlyvą naktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvos laiku NBA lygą supurtė didžiausi šios...

Šeši kūno riebalų tipai: ką reikia apie juos žinoti?

Nepaisant to, ką bando įteigti jus žavinčios dietos ir dėmesį prikaustančios antraštės, ne...