Lenkijoje didėja nusikalstamumas

Praėjusiais metais Lenkijoje buvo padaryta daugiausiai nusikaltimų per pastarąjį dešimtmetį. Jų užregistruota 1 mln. 121 tūkstantis.
Palyginti su 1989 metais, kai Lenkijoje prasidėjo ekonominės ir politinės reformos, nusikaltimų skaičius išaugo 104,8 proc., sakoma Lenkijos vidaus reikalų ir administracijos parengtoje ataskaitoje. Pasak jos, išaiškinti pavyko tik 48 proc. nusikaltimų.

Nors mažėja smulkių nusikaltimų skaičius, tačiau įvykdoma vis daugiau žmogžudysčių, sunkių kūno sužalojimų.

Be to, kasmet vis daugiau pavagiama automobilių. Pernai šalyje per metus buvo pavogta apie 80 tūkst. automobilių.

Ministerijos ataskaitoje prognozuojama, kad artimiausioje ateityje Lenkijoje smarkiai plėsis prekybos narkotikais mastai bei daugės automobilių vagysčių.

Ataskaitoje taip pat reiškiami nuogąstavimai dėl galimos išeivių iš Azijos ir rusakalbių nusikaltėlių ekspansijos. Ypač didelį susirūpinimą kelia JAV veikiančios rusų mafijos galimi mėginimai perimti Lenkijos nusikalstamų susivienijamų kontrolę.

Neatmetama galimybė, kad nusikaltėlių grupės telksis nedideliuose miesteliuose ir pasienio rajonuose. Tikimasi apiplėšimų, nešvarių pinigų plovimo, bankų ir degalinių užpuolimų padidėjimo.

Tuo tarpu nepasitikėjimas policija Lenkijoje didėja. Visuomenės nuomonės tyrimo biuro duomenimis, tik 48 proc. respondentų policijos veiklą vertina teigiamai. Priešingai mano 44 proc. apklaustųjų. 88 proc. apklausos dalyvių mano, jog policininkams reikia suteikti daugiau teisių panaudoti šaunamąjį ginklą.

Lenkijos policijos Vyriausioji komendantūra paskelbė specialų telefono numerį, kuriuo bet kuriuo paros metu galima paskambinti ir pareikšti nusiskundimus dėl teisėtvarkos pareigūnų darbo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Karmėlavoje apsivertė „VW Passat“, sumaitoto automobilio vairuotojas ligoninėje

Vėlų pirmadienio vakarą Kauno apskrities policija gavo pranešimą, kad Karmėlavoje, miestelio pradžioje, apsivertė automobilis, yra sužalotas žmogus.

Į kompromisus nelinkusius pėsčiuosius baudė be gailesčio

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai praėjusią savaitę toliau kontroliavo kaip pėstieji eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių reikalavimų.

Prie pat Telšių susidūrė autobusas ir lengvasis automobilis, abu nuslydo į griovį (15)

Spalio 24 d., pirmadienį, 18.06 val. kelyje Šiauliai-Telšiai, netoli įvažiavimo į Telšių miestą, tarpmiestinio autobuso Biržai-Klaipėda vairuotojas, pirminiais duomenimis, nepraleido į kairę pusę sukančio lengvojo automobilio ir su juo susidūrė. Autobuse buvę apie 30 žmonių rimtesnių sužalojimų nepatyrė. Iš pradžių buvo pranešta, kad medikai išvežė vieną žmogų iš lengvojo automobilio, vėliau paaiškėjo, kad sužaloti du.

Prasižengusiųjų šūviai į juos besivejantį policijos ekipažą (11)

Policija Maderoje, Kalifornijos valstijoje, paviešino kameros automobilio prietaisų skyrelyje nufilmuotą medžiagą – kaip iš automobilio, kurį vijosi policija, buvo šaudoma į teisėsaugininką.

Po milžiniško gaisro Radviliškyje imta ieškoti kaltų gyventojai prašo atlyginti žalą  (32)

Spalį Radviliškyje bendrovės „Gairelita“ teritorijoje kilusio didžiulio gaisro aplinkybės bus išsamiai ištirtos, praneša ikiteisminį tyrimą pradėjusi Šiaulių apygardos Šiaulių apylinkės prokuratūra.