Trečiadienį Vilniaus miesto 4-osios apylinkės teismas dar mėnesiui pratęsė suėmimą 44 metų Ivanui Bogdiuliui, Vilniaus rajone registruotos firmos "Anjana" savininkui.
Šiai firmai priklausantį autobusą, neteisėtai laukais iš Baltarusijos įvažiavusį į Lietuvą Šalčininkų rajone prie Kurmelionių kaimo, ir 12 juo vykusių Lietuvos piliečių rugpjūčio 31 dieną po įspėjamųjų šūvių sulaikė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Specialiosios paskirties būrio pasieniečiai.

Pasak Eltai perduoto VSAT pranešimo, šiuo metu taip pat yra suimti vilniečiai autobuso vairuotojai - 33 metų Sergejus Salinas ir 34 metų Vaclavas Mordas. Po apklausų kiti keleiviai buvo paleisti.

Vilniaus rajono gyventoją I. Bogdiulį VSAT operatyvininkai sulaikė ir nuginklavo Vilniaus rajono Turgelių kaime netrukus po autobuso sulaikymo. Du kartus teistas I. Bogdiulis turėjo savigynai išduotą pistoletą, tačiau šiurkščiai pažeidė ginklo laikymo taisykles. I. Bogdiulis pistoletą laikė rankinėje, be to, ginklas buvo užtaisytas.

Iš Maskvos vykęs didelis "Van Hool" markės autobusas buvo kimšte prikimštas kontrabandinių prekių. Šiuo autobusu gabentos prekės yra viena didžiausių kontrabandinių siuntų, kurias pastaraisiais metais sulaikė VSAT pareigūnai.

Pareigūnų teigimu, kontrabandininkai pasirinko ypač įžūlų jos įvežimo į Lietuvą būdą. Sieną autobusas kirto netoli tuo metu neveikusio Kurmelionių supaprastinto pasienio kontrolės punkto, per kurį nustatytu metu gali vykti tik pasienio ruožo gyventojai, negabenantys jokių deklaruotinų daiktų. Baltarusijos pusėje tam, kad didelis autobusas pravažiuotų, netgi buvo nupjauti medžiai.

Punktą apvažiavęs ir į Lietuvą įvažiavęs autobuso vairuotojas nepakluso pasieniečių reikalavimui sustoti ir lauko keliuku pradėjo važiuoti į Lietuvos gilumą. Tarnybiniu visureigiu su įjungtais švyturėliais Vilniaus rinktinės Specialiojo būrio pareigūnai pradėjo jį persekioti. Po keturių įspėjamųjų šūvių iš tarnybinio ginklo į orą maždaug už pusantro kilometro nuo sienos autobusas ir jo keleiviai buvo sulaikyti.

Autobusu vežtos kontrabandos dydis ir įvairovė buvo įspūdinga. Juo gabenta apie 2 tūkst. sportinių kelnių, pustrečio šimto kostiumų, daugiau kaip 5 tūkst. vienetų įvairių kosmetikos gaminių, kvepalų ir kt., per tūkstantį sportinių ir odinių striukių, 800 moteriškų kostiumėlių, apie tūkstantį megztinių. Autobuso bagažinės ir salonas taip pat buvo pilni įvairių kiniškų, rusiškų ir kitų šalių buities, santechnikos prekių, avalynės.

Sulaikyta ir 17 rūšių įvairių vaistų, tarp kurių 3 rūšys - stiprūs psichotropikai. Taip pat Lietuvos prekyvietes turėjo pasiekti daugiau kaip pustrečio tūkstančio, neabejojama, falsifikuotų laikrodžių su garsių gamintojų pavadinimais - "Rolex", "Orient", "Adidas".

Dėl šio įvykio iškelta baudžiamoji byla tiriama VSAT Vilniaus rinktinės Operatyvinės veiklos skyriuje.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Atpildo valanda artėja: tirs, kiek Lietuvoje pabrango mobilusis ryšys (17)

Mobilusis ryšys tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos Sąjungos šalyse turi kainuoti tiek pat –...

Koalicijai braškant per siūles – neskelbtas Seimo vadovo ir V. Landsbergio susitikimas (217)

Trečiadienio ryte pas Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį apsilankė Tėvynės sąjungos –...

Girtas vairavęs „Oro navigacijos“ skrydžių valdymo viršininkas tikisi įspūdingos išeitinės (125)

Visiškai girtas prie vairo pagautas valstybės valdomos įmonės „ Oro navigacija “ Vilniaus...

A. Milašius. Naujas pavojus Lietuvai – gali atsirasti vidurinioji klasė (160)

Politikams baigiant žiemos politinį sezoną nuskambėjo bent pora įdomių naujienų, kurios nulems...

Ukrainos gynybos ministras pranešė apie pasirengimą galimam Rusijos įsiveržimui (17)

Ukrainos gynybos ministras Stepanas Poltorakas pranešė, kad šalies ginkluotųjų pajėgų...

S. Skvernelis: tikrai bus siūlymas pasitraukti iš koalicijos prabilo apie padarytas klaidas (268)

Premjeras Saulius Skvernelis teigė esąs tikras, kad iš socialdemokratų nuskambės siūlymas...

Vilniuje porą metų stovi nenaudojamas automobilis: ką daryti? (15)

Vilniuje, prie Narduvos g. 24 individualaus namo sklypo ribos jau porą metų stovi apleistas ir...

Gavę sąskaitas pakraupę gyventojai apgulė savivaldybę (242)

Kėdainių rajono savivaldybėje – tikras chaosas. Šį kartą savivaldybės administracija ir jos...

Palangoje ieškojo suknelės vestuvių šventei: norėjosi apsisukti ir grįžti atgal į Vilnių (11)

Palangoje yra nemažai drabužių parduotuvių su nemenku prekių asortimentu. Pasidarė įdomu, ar...