Klaipėdos parką nuo vandalų saugos kameros

 (3)
Klaipėdos skulptūrų parke šiemet žadama įrengti stebėjimo kameras. Tikimasi, kad jos padės kovoti su parko vandalais. Uostamiesčio savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjos Violetos Staskonienės teigimu, projektas kainuotų apie 50-80 tūkst. litų.
Apsauga, vaizdo kamera
© DELFI

Ar verta įgyvendinti šį sumanymą, nuspręs miesto taryba.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktoriaus pavaduotojas Skulptūrų parkui Evaldas Jurkevičius įsitikinęs, kad vaizdo stebėjimo kameros pasiteisintų daugiau nei šimtu procentų.

„Jau daugelį metų parke niokojami suoleliai, meno kūriniai, netrūksta įvairių incidentų. Vaizdo kameros būtų tinkama prevencija prieš niokotojus“, - sakė jis.

Jo manymu, Skulptūrų parkui reikėtų penkių kamerų. Jos turėtų būti įrengtos prie pagrindinių parko takų bei meno kūrinių iš tauriojo metalo.

E.Jurkevičius apgailestavo, kad dėl vandalų jie negali pastatyti restauruotų brangaus metalo skulptūrų.

Restauruotas grynos bronzos meno dirbinys „Dvylika brolių“ iki šiol stovi sandėlyje.

Bijoma, kad pastačius parke skulptūra gali dingti.

Vaizdo kameromis žmonės per internetą tiesiogiai galės stebėti, kas vyksta parke.

Savaitės naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Pamoka motociklu baigėsi ligoninėje: rėžėsi į tvorą (12)

„Ji ne pirmą pamoką turėjo. Nemalonus įvykis. Būna atvejų, kai mokiniai neišlaiko motociklo, motociklas krenta ant šono, tačiau čia kažkodėl mergina netikėtai pasuko akseleratoriaus rankeną. Netikėta ir nemalonu. Tai nelaimingas atsitikimas“, – DELFI sakė Domas A., vienos vairavimo mokyklos vadovas.

Paauglio sūnaus dėl girto vairuotojo kaltės netekusi motina kaltininko atsiprašymo taip ir neišgirdo (11)

Pirmadienį Širvintų rajono apylinkės teismas paskelbė nuosprendį Andriui Kolosovui. Jis pripažintas kaltu dėl nepilnametės sužalojimo ir paauglio žūties eismo įvykio metu, kai vairavo automobilį neblaivus ir neturėdamas teisės.

Avarija Kaune sukėlė chaosą: susidarė spūstys, vėlavo viešasis transportas (5)

„Kas vyksta Kaune“ skaitytojai dalinasi informacija iš miesto gatvių. Kaunietis praneša, kad pirmadienį, apie 18 valandą Tunelio gatvėje susidūrus viešojo transporto autobusui ir „Kautros“ mikroautobusas, aplink stoties rajoną nusidriekė milžiniškos transporto spūstys, dėl avarijos eismas Vytauto prospektu vos judėjo, avarijos vietos negalėjo aplenkti troleibusai.

Jauno alytiškio tėvus sukrėtė skaudi žinia: nužudymo versija panašėja į realybę (16)

Du mėnesius ieškoto jauno alytiškio tėvus pirmadienį sukrėtė skaudi žinia. Nemune rastas, kaip įtariama, nužudyto jų sūnaus kūnas. Sūnų atpažino jo tėvas. 32 metų Nerijaus nužudymu įtariamas alytiškis yra suimtas – į areštinę jis buvo uždarytas netrukus po įtariamos kraupios žmogžudystės.