Klaipėdos parką nuo vandalų saugos kameros

 (3)
Klaipėdos skulptūrų parke šiemet žadama įrengti stebėjimo kameras. Tikimasi, kad jos padės kovoti su parko vandalais. Uostamiesčio savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjos Violetos Staskonienės teigimu, projektas kainuotų apie 50-80 tūkst. litų.
Apsauga, vaizdo kamera
© DELFI
Ar verta įgyvendinti šį sumanymą, nuspręs miesto taryba.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktoriaus pavaduotojas Skulptūrų parkui Evaldas Jurkevičius įsitikinęs, kad vaizdo stebėjimo kameros pasiteisintų daugiau nei šimtu procentų.

„Jau daugelį metų parke niokojami suoleliai, meno kūriniai, netrūksta įvairių incidentų. Vaizdo kameros būtų tinkama prevencija prieš niokotojus“, - sakė jis.

Jo manymu, Skulptūrų parkui reikėtų penkių kamerų. Jos turėtų būti įrengtos prie pagrindinių parko takų bei meno kūrinių iš tauriojo metalo.

E.Jurkevičius apgailestavo, kad dėl vandalų jie negali pastatyti restauruotų brangaus metalo skulptūrų.

Restauruotas grynos bronzos meno dirbinys „Dvylika brolių“ iki šiol stovi sandėlyje.

Bijoma, kad pastačius parke skulptūra gali dingti.

Vaizdo kameromis žmonės per internetą tiesiogiai galės stebėti, kas vyksta parke.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Ramzį nušovęs A. Komskis paleistas į laisvę, jam uždrausta išvykti (140)

Ketvirtadienio popietę Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio brolis Arvydas, antradienį miške prie Bitėnų kaimo (Pagėgių sav.) nušovęs pasieniečių tarnybinį šunį Ramzį, paleistas į laisvę.

Lietuva – tarp didžiausių Londono ginklų tiekėjų (29)

Londono policija paviešino pranešimą, kuriame teigiama, kad praėjusiais metais Londone buvo konfiskuotas rekordinis šaunamųjų ginklų ir peilių skaičius. Kaip didžiausios tiekėjos įvardijamos Rytų Europos šalys – tarp jų ir Lietuva.

Moters vairuojamo „VW Golf“ nepraleidęs vyras sužalojo vairuotoją ir mergytę (1)

Trečiadienį Kaune per avariją sužalota moteris ir penkiametė mergaitė.

Telšiuose iš moters rankų rankinę išplėšęs vyras sulaikytas per valandą (4)

Rugsėjo 27 d., apie 14.10 val., Telšiuose, šalia daugiabučio gyvenamojo namo įvykdyta akiplėšiška vagystė, kurios metu jaunuolis, tykojęs iš senyvos moters (gim. 1939 m.) paskos, iš rankų išplėšė rankinę su joje buvusiais daiktais ir paspruko. Operatyviai ėmęsi aktyvių įtariamojo paieškos veiksmų, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai jį demaskavo vos per valandą.

Neblaivus kaunietis šovė į savo sūnų (2)

Rugsėjo 28 d., apie 18.52 val., Kaune, Ž. E. Žilibero g., namuose, neblaivus (0,95 prom.) vyras (g. 1966 m.) šaudamas oriniu šautuvu sužalojo savo šešiolikmetį sūnų, kuris dėl šautinės žaizdos kojoje, paguldytas į ligoninę.