Klaipėdos parką nuo vandalų saugos kameros

 (3)
Klaipėdos skulptūrų parke šiemet žadama įrengti stebėjimo kameras. Tikimasi, kad jos padės kovoti su parko vandalais. Uostamiesčio savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjos Violetos Staskonienės teigimu, projektas kainuotų apie 50-80 tūkst. litų.
Apsauga, vaizdo kamera
© DELFI

Ar verta įgyvendinti šį sumanymą, nuspręs miesto taryba.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktoriaus pavaduotojas Skulptūrų parkui Evaldas Jurkevičius įsitikinęs, kad vaizdo stebėjimo kameros pasiteisintų daugiau nei šimtu procentų.

„Jau daugelį metų parke niokojami suoleliai, meno kūriniai, netrūksta įvairių incidentų. Vaizdo kameros būtų tinkama prevencija prieš niokotojus“, - sakė jis.

Jo manymu, Skulptūrų parkui reikėtų penkių kamerų. Jos turėtų būti įrengtos prie pagrindinių parko takų bei meno kūrinių iš tauriojo metalo.

E.Jurkevičius apgailestavo, kad dėl vandalų jie negali pastatyti restauruotų brangaus metalo skulptūrų.

Restauruotas grynos bronzos meno dirbinys „Dvylika brolių“ iki šiol stovi sandėlyje.

Bijoma, kad pastačius parke skulptūra gali dingti.

Vaizdo kameromis žmonės per internetą tiesiogiai galės stebėti, kas vyksta parke.

Registruoti (0) Anonimiški (3)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Motociklininko krauju aplaistytos nelegalios lenktynės: kalti du, nuteistų nėra (20)

Trečiadienį Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį 19 m. Radviliškio rajono gyventojui Dovydui Matulaičiui Jaunuolis Šiauliuose, oro uosto teritorijoje, kur vyko nelegalios automobilių lenktynės, vairuodamas automobilį, susidūrė su motociklu. Motociklininkas po 5 dienų ligoninėje mirė.

Didžiojoje Britanijoje dingo jaunas lietuvis, artimieji prašo pagalbos (21)

Didžiojoje Britanijoje dingo 26 metų lietuvis - Benas Ulevičius. Labai išgyvenanti šeima, kuri jau kreipėsi ir į britų, ir į Lietuvos policiją, prašo visuomenės pagalbos.

Verslininko nužudymu įtariamo, už vagystes nuteisto M. Jonkaus mylimoji: jei būtų gyvas, iškabinčiau akis (18)

„Kažkokia nesąmonė“, – išgirdęs teismo nuosprendį, jog už dvi vagystes pataisos namuose turės praleisti metus ir devynis mėnesius, įširdo ir sienas daužyti, stumdyti pareigūnus ėmė klaipėdietis Marius Jonkus. Jo dar laukia teismo procesas, kuriame 26 metų vyrui bus pareikšti kaltinimai, kad jis bute nušovė verslininką Vilmantą Dundulį.

Žudikų žiaurumui nėra ribų: nukankintam bažnyčios giesmininkui – 139 smūgiai (79)

Pjaustė pirštus, nardino galvą į kibirą su vandeniu, smaugė virve, daužė rankomis, medine lazda ir metaliniu vamzdžiu, spardė kojomis, o dabar sako, kad nenorėjo nužudyti. „Neplanavome jo žudyti, nemanėme, kad taip atsitiks“, – ciniški žodžiai skriejo iš brolių lūpų.

Šiauliuose ir Vilniuje vagystėmis iš juvelyrinių įtariami čigonai netrukus stos prieš teismą (13)

Gegužės 26-ąją Šiaulių apskrities policijos pareigūnai kartu su tyrimui vadovavusiu prokuroru baigė ikiteisminį tyrimą dėl vasario 11-ąją įvykdytos įžūlios juvelyrinių dirbinių vagystės iš Šiaulių miesto centre esančios juvelyrinių dirbinių parduotuvės ir bylą perdavė nagrinėti teismui.